Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Pa to ja ne osecam pivo iz te polovine i to mi je problem...Nista strasno naucio sam...
Nemam ja nista protiv da neko ne voli da pije, da ima negativan stav na osnovu iskustva itsl. Ali da se nacelno konstatuje kako je nesto blam uopste piti, jbg. slabo kapiram. Na kraju krajeva dolazi iz zemlje koja ima daleko veci uticaj na istoriju piva od Srbije, gde se pivo daleko vise konzumira itd. pa opet nikog nije blam da pije.
Link to comment
Nemam ja nista protiv da neko ne voli da pije, da ima negativan stav na osnovu iskustva itsl. Ali da se nacelno konstatuje kako je nesto blam uopste piti, jbg. slabo kapiram. Na kraju krajeva dolazi iz zemlje koja ima daleko veci uticaj na istoriju piva od Srbije, gde se pivo daleko vise konzumira itd. pa opet nikog nije blam da pije.
renne je konkretno mislio na gotove bućkuriše koji se prodaju kod nas i okolo. svi imaju prilično jadan ukus u odnosu na ono što je hand made radler i da, bliži su domestosu nego pivu. ja ne vidim problem, neće da piej i gotovo. ja sam svinja, pa pijem.međutim, ja godinama deljem radler i kad me ne mrzi da se cimam kupim ovopa u veliku kriglu sipam 0,3 svežeg piva, nakrkam leda, dopunim limonom, stavim krišku limuna i živim leto.prilično daleko kao ideja, koncept i kvalitet od osiromašenog lava iz limenke naprskanog aromom grejpa i zašećerenog.
Link to comment
+ u (nemacka) psenicna piva ne ide limun!to ti je ko da stavis limun u vino... (i cim vidim kafanu da tako sluzi psenicno, ne uzimam ga. ukazuje na sveukupni diletantizam osoblja)
pa i ja pijem belo isključivo bez limuna, ali bilo je ili to ili da ga ne pijem uopšte :lol: realno čekao sam da vidim ko će prvi da kaže "blasfemija" :)edit: jesam mućkao i muljao, i ništa. šta znam, možda su mi receptori obeznanjeni od rakija i ljute 'rane Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Nemam ja nista protiv da neko ne voli da pije, da ima negativan stav na osnovu iskustva itsl. Ali da se nacelno konstatuje kako je nesto blam uopste piti, jbg. slabo kapiram. Na kraju krajeva dolazi iz zemlje koja ima daleko veci uticaj na istoriju piva od Srbije, gde se pivo daleko vise konzumira itd. pa opet nikog nije blam da pije.
pogrešno si me shvatio, banatjanin je lepo objasnio, a i ono "te nije blam" je bilo lično zezanje pošto idemo zajedno po kafanama
Link to comment
pa i ja pijem belo isključivo bez limuna, ali bilo je ili to ili da ga ne pijem uopšte :lol: realno čekao sam da vidim ko će prvi da kaže "blasfemija" :)edit: jesam mućkao i muljao, i ništa. šta znam, možda su mi receptori obeznanjeni od rakija i ljute 'rane
Ja belgijska bela sa limunom deljem.
Link to comment
Drugacija su belgijska bela, vise su letnja varijanta od nemackih. Valjda zbog klime.
Da znaš, kad upekne 17 sa kišom kao danas, ništa bolje od toga.
Link to comment
Ja belgijska bela sa limunom deljem.
limun ubija fine arome koje belom pivu daju kvascisvaka pivara ima svoju varijaciju kvasca i fermentacije uopste, i to pravi bitnu razliku u ukusu i mirisuako dodas limun... onda ti je prilicno svejedno
Link to comment
limun ubija fine arome koje belom pivu daju kvascisvaka pivara ima svoju varijaciju kvasca i fermentacije uopste, i to pravi bitnu razliku u ukusu i mirisuako dodas limun... onda ti je prilicno svejedno
Verujem da si skroz u pravu, ali meni su ok i sa limunom. Plus ćeš ga ovde apsolutno svugde dobiti sa limunom u čaši osim ako posebno ne naglasiš da nećeš limun.
Link to comment
Verujem da si skroz u pravu, ali meni su ok i sa limunom. Plus ćeš ga ovde apsolutno svugde dobiti sa limunom u čaši osim ako posebno ne naglasiš da nećeš limun.
Bas tako?"Corona", meksicko pivo, dolazi sa limunom.Da se limunom dezinfikuje casha (obod njen) iz koje ko zna ko pio. Veze nema sa pivom nego cisto higijena, koliko moze.Sad vi pravite od limuna u pivu nauku i da tako treba. Naravno da ne treba.Dig, Belgija zna sta je pivo, oni tamo daju limun?
Link to comment

Ja sam prošlog leta na Adi slučajno izvalio da mi po vrućinčini ultra legne da roknem led i limun u obično pivo. Dobio sam neko ne baš ladno, pa sam iz tuđe vode izvadio pomenute sastojke i preselio ih u svoju kriglu. Onda se primio i sledećih 5 tražio baš takva.

Link to comment
Ja sam prošlog leta na Adi slučajno izvalio da mi po vrućinčini ultra legne da roknem led i limun u obično pivo. Dobio sam neko ne baš ladno, pa sam iz tuđe vode izvadio pomenute sastojke i preselio ih u svoju kriglu. Onda se primio i sledećih 5 tražio baš takva.
Ih, to se ovde pilo pre x godina, po gradu, što zbog osveženja, što zbog razblaženja a i limun upije nešto alkohola, kada ti se ne pije a nećeš sokiće, no točeno od po litre, pre no što su izmislili sve ove šarene varijante. I inače, sve je manje staaarog piva.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...