Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

u rusiji baltiku 9 piju samo alkosi, ne treba ni probati to govno. 7 je izvozna varijanta i meni je najbolja. 3 je standardno, 4 dobro tamno, 0 bezalk, ostalo se ne secam. ne znam da li ima na pumpama tinkoff, to je dobro rusko pivo, a tek sto su im dobre reklame

Link to comment

Jel neko probao Krugher & Brent piva? I pored nemačkog naziva, u pitanju je domaća pivara, neka mala, pored Vršca. ngaws6.jpgUpravo pijem njihov lager (ovo pivce krajnje levo, sa zelenom etiketom) i ne znam šta da mislim. Malo vuče na staro zrenjaninsko pivo, ima taj neki šmek. Ne bih ništa da prejudiciram; valjda nepcima treba vremena da se naviknu, pa će onda možda biti ok. U frižideru mi se ladi i njihovo tamno pivo (ovaj "extra stout" sa fotke) i ako bude kao zrenjaninski "Porter", ojadiću im zalihe. A crveno ("red" sa fotke, 8% etanola) ne verujem da ću da probam, prejako mi. edit: ima da se kupi u maloj piljarnici (mislim da se zove M.A.X.S. - tako nešto). Nalazi se na Krstu, pri vrhu Grčića Milenka, 50m ispod raskrsnice sa Žičkom.

Edited by Willow
Link to comment

pio tamno kada smo svirali Šinvoz benefit u Kuglašu. toliko je bilo kiselo da sam morao da odem do šanka i pitam šankera voc ap vid det. pokazao mi da je sveže pivo. dakle, grozno.

Link to comment
pio tamno kada smo svirali Šinvoz benefit u Kuglašu. toliko je bilo kiselo da sam morao da odem do šanka i pitam šankera voc ap vid det. pokazao mi da je sveže pivo. dakle, grozno.
spominjao sam na prethodnim stranama taj problem kiselosti - zaista je kiselo, ne svaka tura ali ipak je nedopustivo.@Willow: probaj opušteno i crveno
Link to comment

ja generalno nisam nešto preterano zaljubljen u tamna piva, tako da mi je ovaj kiseli fejl poprilično ogadio firmu. ako naletim ponovo možda i probam, al da ću juriti da ga pronađem, baš i neću

Link to comment

problem sa K&B pivom je što nije pasterizovano i flaširan ima rok trajanja 2 meseca valjda... obzirom da je jedino mesto u Beogradu gde se prodaje taj diskont na Krstu, koji je plač majke božje, ume da se ukiseli jer se ne čuva kako treba.kada je frišak, K&B mi je najbolji domaći lager. doduše, to i nije neki poduhvat. moram probati to novo jagodinsko.crveno je isto vrlo dobro.

Link to comment

Tenks, drugari. Da, taj šmek mogao bi se nazvati kiselošću. Makso, sori, tek sad vidim da si već pominjao to pivo i tu pivaru:

Pivnica u kojoj sam radio je bila verovatno prvi objekat u Novom Sadu takvog tipa - adekvatan ambijent sa 15ak vrsta točenih piva. Sva piva su bila iz velikih industrija a u jednom trenutku u asortimanu je bilo i crno i crveno pivo malecke pivare Krugher i Brent iz Ritiševa. Interesovanja za njihovo pivo je bilo, posebno za crveno koje je imalo veći procenat alkohola, ali ta zainteresovanost gostiju je bila enormno mala u odnosu na Lav i Jelen (Jelen i Nikšićko). Drugi problem je bio variranje kvaliteta i kiselost koju je primetilo dosta mušterija pa i vlasnik pivnice iz Kragujevca koji je posle prvog gutljaja objasnio zašto je to tako. Treći problem je bila distribucija.
Znači, osnovni problem sa K&B je kiselost. Šta ti rekao taj vlasnik pivnice? Jel kiselost normalna osobina piva, ili do nje dolazi zbog variranja kvaliteta/kratkog roka trajanja/neadekvatnog skladištenja? Ovo moje, koje sam danas kupio i popio, poprilično se "čulo". Mada, nije mi puno smetalo, valjda po principu "za dobru svinju itd." <_<
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...