Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Ne znam da li ljudi trenutno u SER imaju običaj da oko keca izađu iz kancelarije na ručak u ovakva mesta.
Imaju, ali je to neki srednji menadžment nivo (700E+ plata), što znači da bi morao lokal da bude ili u strogom centru ili u Airport City-ju. Ručak između 300 i 500 kinti.EDIT rasrao sam se a ljudi ozbiljno pišu... u svakom slučaju, pratim priču, deluje mi odlična ideja. Edited by Arbeitmann
Link to comment
Mislim da ne, pivara se zvala VFB ili nesto slicno, a njihovo pivo je moglo da se pije u klasicnim pivnicama.OT: ako ste ozbiljni za pivnicu, javite se, pa da pricamo.
Ako se i ja još dobro sećam, VFB-ovo pivo se točilo u "Optimistu" u 29. novembra tamo negde od 2000. do pre koju godinu. Bilo je veoma ukusno i uvek friško, a uveče je umela da bude baš dooobra gužva, utorkom je prangijao i neki blues-rock trio. U stvari, kako su uspevali da u tako malom prostoru utrpaju i bend i onoliko sveta,a da usluga i dalje bude razumno brza pojma nemam :) Posle godinama nisam navraćao tamo, da bih pre jedno dve godine natrapao na točeni tamni "Lav", totalni strmoglav. Onomad je ispod Krsta radila "Kuća piva", ne sećam se da li su se i oni snabdevali iz istog bureta, čini mi se da je i ta birtija kaputt.
Link to comment
Ako se i ja još dobro sećam, VFB-ovo pivo se točilo u "Optimistu" u 29. novembra tamo negde od 2000. do pre koju godinu. Bilo je veoma ukusno i uvek friško, a uveče je umela da bude baš dooobra gužva, utorkom je prangijao i neki blues-rock trio. U stvari, kako su uspevali da u tako malom prostoru utrpaju i bend i onoliko sveta,a da usluga i dalje bude razumno brza pojma nemam :) Posle godinama nisam navraćao tamo, da bih pre jedno dve godine natrapao na točeni tamni "Lav", totalni strmoglav. Onomad je ispod Krsta radila "Kuća piva", ne sećam se da li su se i oni snabdevali iz istog bureta, čini mi se da je i ta birtija kaputt.
Prodavao se VFB u Tramvaju davno, dok se svirala dobra muzika, a bilo ga je i u Kornjači.
Link to comment
Ma nešto razmišljam...kada bi se napravila pametna konstrukcija koja bi obuhvatila sledeće parametre:1) lokacija koja nije mnogo finansijski zahtevna, ali je lako dostupna (čitaj "Kuglaš")2) živa svirka u normalno doba (21-23h) i koja ne ubija sa ozvučenjem (čitaj "Tramvaj" kakav je nekada bio), muzika da bude laki džez, bluz, rok standardi, etno, uz gostovanja mladih bendova3) laki i vrlo povoljan pivski meni na kome se ne zarađuje puno (kobasice, krilca, tanjir sireva, projara i drugo nepretenciozno meze)4) cena mikropiva oko 200 dinara5) organizacija malih kulturnih događaja (izložbe fotografija, promocije knjiga i albuma)6) fliper, pikado i ostale pab gluposti7) jako, jako, jako pažljiv izbor osoblja, da za šankom rade nasmejane i simpa ribice(čitaj "Old Man's Pub", Budimpešta) a ne zalizani mandrili ili depresivne adolescentkinje8) jedan ali vredan promoter paba sa iskustvom u medijima koji će zakazivati kulturna dešavanja, slati obaveštenja medijima i uopšte održavati željeni profil lokacije (evo na primer ja :P )e, onda bi to možda i moglo da zaživi.
Uhhh plan iz snova ali ne u ovoj zemlji jbga...I ne ovih godina...
Link to comment

Tek večeras provalio: na Diksaveri kanalu ima interesantna serija o nekoj maloj manufakturi piva; serija se zove Brew Masters. Večeras bila emisija u kojoj su mućkali neko drevno egipatsko pivo, što se cirkalo u vreme faraona. Pa da bi pivce bilo što vernije, likovi zapalili u Egipat po divlji kvasac, palmin šećer, egipatsku kamilicu i druge autentične sastojke itd. Sve u svemu, ok serijica, zabavna i prilično informativna. http://www.youtube.com/watch?v=kl0LF9A0oL4http://www.youtube.com/watch?v=U7NyjGzvKFs

Edited by Willow
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...