Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

ako ubacite bilijarski sto, ja cu da budem konobarica. imam CV iz te oblasti i bogato radno iskustvoedit. i poker aparat :)

Edited by PointTaken
Link to comment
evo ovako: ja spadam u grupu ljudi koja bi bila potencijalna stalna musterija za to pivo, ali realno za takve egzibicije imam para samo na godisnjem odmoru. pretpostavljam da cena dobrog mikropiva ne moze, u Srbiji, biti ispod 3 evra za 0.5, to nije malo.moja projekcija: uz promociju u horeca casopisima (Caffe & Bar) i standardne promotivne aktivnosti (takmicenje poznatih u pikadu, Sergej pobedio), i dobru lokaciju pivnice (uz, dabome, standardno razbijanje od para na Beer festu), takav biznis bi se, uz dobru kapitalizaciju, odrzao 2-3 godine, s tim sto bi pivnica morala da nudi i jeftinije pivo iz bacve. jednostavno nemamo platezno sposobne ljude u srednjoj klasi, to je problem.ako bi se nasao nacin da mikropivo bude 200 dinara, mislim da bi to imalo buducnost.
Cini mi se da je neka pivara u ChaChaCha svojevremeno pravila pivo po bavarskoj recepturi. Pivo je bilo solidno, ne znam kako su zavrsili.
Sa jedne strane stoji pitanje koji modus bi tako nešto imalo - da li klasične švapske knajpe ili nešto fancy za fajnšmekere. Knajpe je ovde u fazonu paba, ima i klopa ona najosnovnija lokalna, gde ljudi nekad doručkuju ili ručaju. Ne znam da li ljudi trenutno u SER imaju običaj da oko keca izađu iz kancelarije na ručak u ovakva mesta. Ali taj modus bi bio autentičan. Sa druge strane, ako se batale ovdašnje lokalne specifičnosti i ide samo na kvalitetno pivo, onda se može napraviti neki "finiji" pivski restoran za sladokusce. Lokalna proizvodnja više vrsta piva (cirka 5-6) se podrazumeva u oba slučaja. Ne znam tačno za proračun, pretpostavljam da se masovnost proizvodnje piva na zapadu može kompenzovati nižim troškovima proizvodnje u lokalu. Više me zanimalo da li bi ljudi trošili kintu tu ili je stvarno finansijska situacija toliko loša da svi merkaju samo supu u dvolitrenoj plastici. U slučaju nekog pivskog palasta, slažem se da velika većina ljudi ne bi tu sedela svaki dan, ali možda bi bilo dovoljno ljudi koji bi se rotirali tu da se tokom cele nedelje popuni mesto.
dobar ti grad, bogami. koje ti ispijas?¿u poredjenju s jednim npr klasicnim bitburgerom, kakav je kvalitet?¿
Uglavnom pijem iz malih lokalnih pivara, jer im je pivo stvarno odlično. Pored svih sorti nekako i najmanje pijem pils. Kühler Krug Hefeweizen - fenomenalno nefiltrirano i nepasterizovano pivo mi je otprilike broj jedan u lokalu. Oni prave i odličan bock, koji je malo jači glede alkohola. Pivara Wolf ima takođe dobar taman hefeweizen koji je inače teško naći dobar. Od ovih "većih" proizvođača koji mogu da se kupe i u radnji, uzimam Moningerov Alt-Badisch Dunkel i Rothausov Märzen. Ali najbolje je kad mi dođe neko iz BG na ovo bogatstvo različitih piva i onda navali da pije kupovni Becks ili tako nešto. Ili se odvaži da proba i ovo okolo, ali zavrne nosom. Edited by Razzmatazz
Link to comment
Ali najbolje je kad mi dođe neko iz BG na ovo bogatstvo različitih piva i onda navali da pije kupovni Becks ili tako nešto. Ili se odvaži da proba i ovo okolo, ali zavrne nosom.
slažem se, ali mora da se napomene da je Becks u Nemačkoj mnogo pristojniji nego Becks ovde. Od ovdašnjeg dobijem gorušicu posle dva gutljaja
Link to comment
normalno. tematske večeri "Sreda sa Maheemov" i "Palfutov folder" :lol: a da meni neko ponudi da se aktiviram u jednom ovakvom lokalu, radio bih to sa ogromnim uživanjem. u stvari cini mi se da sam upravo otkrio sta zelim da radim kad odrastem, i bilo je vreme :lol:
ja već odavno to želim da radim kad odrastem :)
Link to comment

Super vam je ta ideja oko udruženog pokretanja pivnice sa finim pratećim sadržajima. Ima ovde dovoljno sposobnog sveta da se stvar realizuje u RL. A, kako bi se zvalo mesto, "Pppivnica"?

Link to comment
"Palfutov folder"
010.jpginače, Razz i Daboviću, ideje odlične, ja bih to pio i adekvatno platio.uspevalo je to u široj okolini, pogledati Velebitsko pivoEDIP prebacite ovo na onaj laronov topić o malom bizmisu.ja ću kad porastem da pravim i vino i pivo i rakiju. Edited by Arbeitmann
Link to comment
Cini mi se da je neka pivara u ChaChaCha svojevremeno pravila pivo po bavarskoj recepturi. Pivo je bilo solidno, ne znam kako su zavrsili.
Da li si na ovo mislio? Krugher&BrentMeni nije loše, štaviše vrlo dobro, lager je pravi mitteleuropski, blag i gladak. Cijena je niža nego u najgoreg zidarskog, samo je problem što se u Beogradu jedino može kupiti u nekom musavom dragstoru u Južnom bulevaru i što moraš da im odneseš prazne flaše.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...