Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

btw, meni je fascinantno da ovde amstel od 0.5 kosta 62 dinara, a kad su popusti 50. a da ne spominjem razliku u standardu. i to da ima nekih nemackih, ko scholten brau, relativno prihvatjivih po ceni od 29 dinara pola litre. limenka, ne plastika.
Piva su vam malne besplatna, svaki put kad odem gore napunim gepek đakonijama. Ovde nema 0,5 ispod evro (osim Carrefour, Delhaize, Lidl, Aldi... robnih marki, to je oko 50c). Plus je izbor stranih piva besramno mali jer izgleda štite domaća piva. Od holandskih samo ponegde Heineken, iz UK, DE i FR apsolutno ništa, Carlsberg i Guinness je tu i to bi bilo to. Potpuno sumanuto, uzevši u obzir da su sve te zemlje na ~ 100-150km odavde.
Link to comment
ne verujem da je zajecarsko ikad proizvodjeno u vojvodini. nema razloga.
Nije Zaječarsko, ali Pils Plus (limenka 0.5 :thumbsup: ) kao brend zaječarske pivare puni se u Novom Sadu.I nije da nema Zaječarskog po radnjama.A Weifert je jedno vreme bio odlično pivo.
Link to comment
Nije Zaječarsko, ali Pils Plus (limenka 0.5 :thumbsup: ) kao brend zaječarske pivare puni se u Novom Sadu.I nije da nema Zaječarskog po radnjama.A Weifert je jedno vreme bio odlično pivo.
pils plus se puni u bivsoj mb pivari i, koliko znam, nije brend zajecarske pivare vec ujedinjenih srpskih pivara (sto mu dodje na isto ali sam hteo da kazem da nije inicijalno, pre nego sto je efes preuzeo zajecarsku postojao), osmisljen da zameni mb pivo.
Link to comment
jesi li ti pre dva sata popio prvo pivo u zivotu, kad ti je lav relativno nepoznat?
meni je svako pivo na srpskom trzistu veoma dobro poznato, iz razloga koji nisu preterano vazni za ovaj forum. hteo sam da kazem da je lav bio relativno nebitan brend pre dolaska carlsberga u celarevo, u rangu sa drugim mnogobrojnim vojvodjanskim pivima (zrenjanin, becej, vrsac...), a da je od tad postao neprikosnoveni broj 2 u srbiji, da ima odredjen share u bosni i da su u srbiji za lav culi i oni koji nikad pivo u zivotu nisu popili.
Link to comment
Zar nije i Kokakola u priči. Ni ja ne mislim da se zaječarko punilo u vojvodini, čak je obrnuto; jedno vreme se Vajfert punio u Zaječaru.
nema kokakole. 72% heineken, 28% efes.
Link to comment
lose se secas. 99te se pojavilo neko cesko pivo u plastici.
je li? koje? sećam se da je prvo domaće u plastici bio BIP 1,5 l, u onoj mutnoj govno flajki kao za kvas. ali, to je bio civilizacijski iskorak TM i početak smrta kaucije kao koncepta (bar smo tako mislili).
Link to comment
pils plus se puni u bivsoj mb pivari i, koliko znam, nije brend zajecarske pivare vec ujedinjenih srpskih pivara (sto mu dodje na isto ali sam hteo da kazem da nije inicijalno, pre nego sto je efes preuzeo zajecarsku postojao), osmisljen da zameni mb pivo.
08. Jun 2001 15:58 (GMT+01:00)Zaječarska pivara "7. septembar" svoj proizvod zove tečni hlebZlatni "pils-plus"
PS: Samo limenka se puni u NS. Edited by zorglub
Link to comment
meni je svako pivo na srpskom trzistu veoma dobro poznato, iz razloga koji nisu preterano vazni za ovaj forum. hteo sam da kazem da je lav bio relativno nebitan brend pre dolaska carlsberga u celarevo, u rangu sa drugim mnogobrojnim vojvodjanskim pivima (zrenjanin, becej, vrsac...), a da je od tad postao neprikosnoveni broj 2 u srbiji, da ima odredjen share u bosni i da su u srbiji za lav culi i oni koji nikad pivo u zivotu nisu popili.
Rezultat verovatno najbolje reklame kod nas ikad (ma sta mislili o tome). Devedesetih sam ziveo u Vojvodini i to je uvek bio tuzan dan za sve, kada bi me cale poslao po pivo, a ja se vratio s Lavom ili Bipom (tu su bili negde). Imao je doduse i odlicno vaspitno dejstvo. Ne da sam se razvaljivao od piva kao 12-godisnjak, ali je to zaista bilo toliko odvratno, da nisam imao preveliku zelju da se nalivam pivom kasnije. Mislim da je Lav svejedno i dalje jak posebno u tim krajevima - cesto sam puta cuo (recimo u Mitrovici) kako ni ludi ne piju Jelen, samo Lav.
Link to comment

Secam se lava pre privatizacije, bilo je da se kupi u jednom diskontu u jagodini, cini mi se da je bilo sasvim dobro pivo. Doduse, tu se pio i Sampion i Old Gold i simbol i jos svakojaka sranja, pa je verovatno u poredjenju sa tim lav bio kao mleko. Zoffman mi je bio ubedljivi favorit u tom periodu.

Link to comment

Zajecarska pivara je, kao i Pancevacka, bila predvidjena za zatvaranje i pretvaranje u distributovni centar. Srecom ovo se nije desilo. Zajecarska pivara nema liniju za limenke te se Pils plus u flasama puni u Zajecaru a limenke u Novom Sadu. Srecom i zidarsko crveno je prezivelo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...