Jump to content
IGNORED

R.I.P.


Parsons

Recommended Posts

5 hours ago, Jimmy Kowalski said:

Posto smo jubilarni 36. put krenuli sa podsecanjem na Pacinove uloge (iako jos nije umro, a kad ce ne znamo), vreme je i za jubilarno podsecanje na Praslinove minijature o velikom Alu:

 

Шмира целу каријеру, он је Елизабет Баркли свог времена, само је његово време било мање лицемерно од њеног. Никакав глумац и апсолутни цар.

 

Увек игра исту улогу: аутсајдер у крими миљеу кога догађаји из филма гурну у први план: нема везе да ли су то породичне размирице када је Мајкл Корлеоне, улазак кокаина у моду када је Тони или заљубљивање када је Френки (или беше Џони?). Цео његов филмски опус укључујући и промашаје је заправо потпуни тријумф тајп кастинга. Замерати њему шмиру и то што је увек исти би било као када би неко рекао да Пипо Инзаги није знао да игра фудбал јер не зна да шева, не уме да центрира, стално је у офсајду и даје два гола по утакмици.

 

Пасје поподне: аутсајдер (хомосексуалац) у крими миљеу (пљачка банке)Серпико: аутсајдер (једини није корумпиран) у крими миљеу (полицајац). Глуварење: аутсајдер (у забавној инверзији у односу на Пасје поподне аутсајдером га чини што је хетеросексуалац, у крими миљеу (убиства). Чак и када глуми у неком Шекспиру, кастују га за Шајлока и опет је иста прича: аутсајдер (Јеврејин) у крими миљеу (зеленашење) :)

 

Ђаво (ултимативни аутсајдер) у корумпираној адвокатској канцеларији (крими миље). У Гленгери Глен Росу "аутсајдер (добар продавац) у крими миљеу (међу криминално лошим продавцима) (prim.aut. Ovo za GGR je zapravo napisao Syme, Praslin aminovao, pa sam prikljucio minijaturama) .

 

meni je jedna od interesantnijih uloga kada glumi leftija

Link to comment

Interesantno mi je sto je Cvejic bio najmatoriji od "klinaca" u GUJ, imao je 30 godina tada (Bata Stojkovic kao cale 42). Vec sledece godine igrao profesora muzickog u Ljubavnom zivotu Budimira Trajkovica i onda redom sve uloge matoraca: Kole u Majstorima 4 godine kasnije, pa doktora u Petrijinom Vencu, lopova u Balkan Ekspresu itd. U Varljivom letu on i Bata su vec kumovi :D

  • +1 5
Link to comment

Ja  GUJ gledam vise kao na kritiku tadasnjeg vremena, u kome je serija smestena, nego kao odu i love letter istom..za Joagde u grlu sma ipka, morao malos azreti d abih kapirao, mada mi nikada nije bio mrzak taj film,a znam koliko je lose primljen, i Karanovica su napadali, razumem i zasto je film docekan tako..

Link to comment
2 minutes ago, Misko said:

Ja  GUJ gledam vise kao na kritiku tadasnjeg vremena, u kome je serija smestena, nego kao odu i love letter istom..za Joagde u grlu sma ipka, morao malos azreti d abih kapirao, mada mi nikada nije bio mrzak taj film,a znam koliko je lose primljen, i Karanovica su napadali, razumem i zasto je film docekan tako..

Naravno da je (i) kritika, kakva uostalom svaka umetnost - a Grlom u jagode jeste umetnost - i treba da bude ako hoce da ostane umetnost.

Ali je i pre svega hommage jednom vremenu i generacijama koje su iz beogradskih dvorista uskakale u jeans, otkrivale neke druge svetove, ne one sive, istocnoevropske, nego one s druge strane, u nekoliko godina uskakale u srednju klasu i sve probleme koje pripadnost toj klasi nosi, prakticno identicne problemima njihovih zapadnih ispisnika.

I zato je 'oces-neces oda i jednom vremenu, prozeta nostalgijom i - ne slucajno - oslobodjena politizacije i protivljenja sistemutm, kojeg je, naravno i bas kako prilici svakoj mladoj generaciji, svuda u svetu bilo...

A otkrivati danas poput tebe kritiku vremena, traziti i praviti disidentski :isuse: kapital je, pa kako da ti kazem - malo onako, коштуничаво...

  • +1 2
Link to comment

Skoro sam gledao Jagode u grlu posle dugo vremena i zapravo mi se nije dopao. Nekako je usiljen i zbrzan. A ideja je dobra.

Link to comment

mnogo volim jagode u grlu, pocev od naslova sve u njemu je antiteza serije. Snimljen 85., stabilizacija i reforme, restrikcije struje, nezaposlenost, drugari iz gimnazije svi imaju sjebane zivote. A sve je samo uvod u katastrofu koja ce uslediti. Mislim da su usiljenost i brzina namerni, barem ih ja tako dozivljavam. 
 

 

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...