Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Cat's best se savršeno grudva, ne smrdi, i može da se baci u wc. Ja ga kupujem u Pet centru na NBG-u i košta oko 1000 din. I što je najvažnije Micko ga obožava. Te silikonske posipe, što Rene spominje, nijedna moja mačka nije volela, a mačka što je sada kod sestre (lažna ruska plava) je jednom takav posip skroz izbacila iz posude i onda obavila stvar na sred predsoblja, čisto da upozori da ne činimo više takve gluposti.

Link to comment

ja moram da vam kazem da sam sa silikatnog peska presao na obicni, ne zbog cene nego zato sto se jedna od najjeftinijih vrsta na trzistu ujedno pokazala i kao najbolji posip koji smo do sada imali!za cenu od 300 din, dobije se 5 kila kvalitetnog peska koji odlicno upija mirise i podugo traje, i one silikatne kuglice ne beze po celoj kuci, sto je glavna i najvaznija promena. who_cares_2.jpg

Link to comment

eh, probala da predjem na taj, ali ovaj razmazeni baksuz nece.silikon ili smrt.a pre neki dan sam mislila da se overio od macije trave. kupila neke tablete (pored nove kolicine miseva, da se princ ne bi osetio uvredjenim sto njemu nisam donela poklon sa puta, no misevi pogledani jednom i gotovo) i zaboravim ih na stolu, ali ispod silnih papircina i knjiga.ujutru nadjem progrizenu kesicu, a princa na ledjima u najsavrsenijem stondu koji sam u zivotu videla.

Link to comment
eh, probala da predjem na taj, ali ovaj razmazeni baksuz nece.silikon ili smrt.a pre neki dan sam mislila da se overio od macije trave. kupila neke tablete (pored nove kolicine miseva, da se princ ne bi osetio uvredjenim sto njemu nisam donela poklon sa puta, no misevi pogledani jednom i gotovo) i zaboravim ih na stolu, ali ispod silnih papircina i knjiga.ujutru nadjem progrizenu kesicu, a princa na ledjima u najsavrsenijem stondu koji sam u zivotu videla.
laugh.gif far out, man
Link to comment
preskupo je to, imaš mnogo jeftinije, a kvalitetne silikatne posipe
To je sad diskutabilno i sigurna sam - zavisno od macke. Probala sam navodno najbolji silikonski koji je bio na trzistu (Kozmo) a onda i neki drugi silikonski slicne cene i ostala prilicno nezadovoljna. Mnogo se krunio i ostajao na sapicama pa su mi i terasa i kujna bile prepune kuglica, morala sam da cistim n puta dnevno sto je moja inace uboga ledja prilicno iritiralo, a takodje se i dosta osecalo. Kada sam dodala koliko sam novca potrosila na taj eksperiment, i te kako mi se isplatilo da uzmem "skup pesak". Presla sam na EverClean i doziveh prosvetljenje : D Procita se uputstvo kako se koristi (odmah se fino popuni posuda, a onda se samo grabulja i dodaje po malo novog peska) i ostaje da se "grabuljanje" i ciscenje terase odradi jednom dnevno - ja sam srecna, a vidim da je i moj debeljko. Opet, poznanica za svoju macku koristi onu piljevinu, jer macka nece nista drugo; ona ce naravno reci da je to nesto najbolje sto postoji - a moj nije hteo ni da pridje tome..Kada ostavljam macka na cuvanje nekom dok sam na odmoru, onda uzmem neki od tih jeftinijih, pa bas taj "WC" koji je Marko Dabovic pokazao je bio OK.Sta vi inace radite kada idete na duzi put, kome ostavljate macke? Da li ste probali da ga/je ostavite kod nekog ko vec ima macku?
Link to comment
To je sad diskutabilno i sigurna sam - zavisno od macke. Probala sam navodno najbolji silikonski koji je bio na trzistu (Kozmo) a onda i neki drugi silikonski slicne cene i ostala prilicno nezadovoljna. Mnogo se krunio i ostajao na sapicama pa su mi i terasa i kujna bile prepune kuglica, morala sam da cistim n puta dnevno sto je moja inace uboga ledja prilicno iritiralo, a takodje se i dosta osecalo. Kada sam dodala koliko sam novca potrosila na taj eksperiment, i te kako mi se isplatilo da uzmem "skup pesak". Presla sam na EverClean i doziveh prosvetljenje : D Procita se uputstvo kako se koristi (odmah se fino popuni posuda, a onda se samo grabulja i dodaje po malo novog peska) i ostaje da se "grabuljanje" i ciscenje terase odradi jednom dnevno - ja sam srecna, a vidim da je i moj debeljko. Opet, poznanica za svoju macku koristi onu piljevinu, jer macka nece nista drugo; ona ce naravno reci da je to nesto najbolje sto postoji - a moj nije hteo ni da pridje tome..Kada ostavljam macka na cuvanje nekom dok sam na odmoru, onda uzmem neki od tih jeftinijih, pa bas taj "WC" koji je Marko Dabovic pokazao je bio OK.Sta vi inace radite kada idete na duzi put, kome ostavljate macke? Da li ste probali da ga/je ostavite kod nekog ko vec ima macku?
pa zaduzim nekog ortaka & rodbinu da ih obilazi. neki put i prespavaju s njima. mene vise brine pas.
Link to comment
da li mogu sam da nabavim preparat za oslobadjanje od glista za macke? mali macak mi je nesto sumnjiv.
kupi pastu Vitaminthe, odlicna je. pazljivo prati uputstvo u smislu doziranja.
Link to comment
kupi pastu Vitaminthe, odlicna je. pazljivo prati uputstvo u smislu doziranja.
gde da je kupim? mali macak je nesto ispovracao sto moze da bude i deo njegove i korpice i glista (nisam opremljen za forenzicku analizu). u fekalijama nema nista ali ja bih ipak bio on the safe side.
Link to comment
gde da je kupim? mali macak je nesto ispovracao sto moze da bude i deo njegove i korpice i glista (nisam opremljen za forenzicku analizu). u fekalijama nema nista ali ja bih ipak bio on the safe side.
imas to u manje vise svim veterinarskim apotekama. medjutim, moram te obavestiti da ovo nije uopste hitna stvar. macak nije naduven uopste (video sam ga onaj dan i po navici opipao stomak, uvek kad uvatim macku to uradim zato sto se puno macjih bolesti nekako odrazi na abdomen), i gotovo je izvesno da nema gliste, ili ih ima, u najgorem slucaju, u jako jako ranoj fazi. moja ti je preporuka da sledeci put kada budes video veta kazes da ti ocisti sve zivotinje, imale gliste ili nemale, nista to ne fali da se uradi tu i tamo.
Link to comment

Btw Vaso, a šta preporučuješ za buve? Mi prvo moramo stan da naprskamo, a neko nam je predložio neku ogrlicu protiv toga, kao deluje. A izvesno je da ih ima, jer se u poslednjih nedelju, dve baš češe.

Link to comment
Btw Vaso, a šta preporučuješ za buve? Mi prvo moramo stan da naprskamo, a neko nam je predložio neku ogrlicu protiv toga, kao deluje. A izvesno je da ih ima, jer se u poslednjih nedelju, dve baš češe.
samo Frontline i nista osim njega, nikada. gledaj da kupujes Frontline u ozbiljnim vet. apotekama ili u Pet centru, njega oce da falsifikuju. ako ti ponudi neki novi Frontline, uzmi uvek neki novi zato sto oni cesto menjaju formulu (buve se brzo adaptiraju na otrove) Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...