Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

upravo, kad djuku pokusam maziti dlanom preko celih ledja odmah gleda kako da utekne. uglavnom ako se mazi to je glava gde ima par omiljenih tacaka koje voli da se ceskaju.

Link to comment
Pitanje za vlasnike maca: čime sakupljate (uklanjate) dlake sa nameštaja ili odeće kada se maca linja?Jel ima neka magična četka ili krpa koja lako skuplja životinjske dlake?
usisivac pa onda roler....zavisi i koji je materijal, meni je garnitura presvucena nekim mikrofiber blabla meblom i nekad skinem super samo nakvasenim prstima, samo vucem, a nekad navlazenom magicnom krpom...u svakom slucaju, iskombinuj nesto od ovog...mada moj macak ima neku tanku mekanu dlaku, i ovo se pokazalo kao najbolje
Link to comment
a cena? jel ima to u bg da se nadje?
Naravno da ima - sto bih preporucila (mada za Novi Sad nemam pojma), ja kupujem u onom Pet centru na Novom Beogradu, a imas ga i po manjim prodavnicama za kucne ljubimce po gradu (npr mala radnja u Ive Lole Ribara, sa strane Ateljea, posle pozorista u smeru ka Takovskoj unutar kapije; ili u 27. marta kod autobuske stanice 65. kod Starine Novak, gde su neke kucice sa raznim prodavnicama), samo sto je kod njih naravno i skuplji. Koliko sam videla, prodaje se u dve velicine: kutija od 7kg i 10kg, sad kako kupujem vec godinu dana tu vecu, ne secam se cene te manje, ali dakle ova veca je oko 1500din u Pet centru (dodaj 100-200din na cene u gradskim radnjicama). Ta velika mom macanu traje 1.5 - 2 meseca, neko kaze da to zavisi od macke, ali nema tu neke filozofije - ovaj pesak je sitan sitan, zato se lepo grudva, zalepi i skuplja tecnost, manje peska bude okolo, lakse se prebira, ne smrdi...Prosle godine sam sracunala da mi se vise isplati nego da kupujem jeftine varijante svakih deset dana. Samo pazi, EverClean firma nekoliko varijanti peska, sa razlicitim mirisima i dodacima, tako da im neki od peskova, Extra nesto, kosta preko 1600din, to nema potrebe uzimati, sem ako se mnogo oseca..//U Pet centru je uglavnom sve jeftinije nego u manjim gradskim prodavnicama, imaju i fore da dobijes markicu pri svakoj kupovini, pa dobijas popuste za 2 - 4 - 6, ili kada napravis pazar >= 5000din, dobijes 500din dz za iduci put. Ovo je sve lepo u varijanti kada odes kolima, ne znam kako izgleda ljudima koji dolaze busem, ja ne bih teglila na rukama sa NBGa do Karaburme zbog malo nizih cena. http://www.pet-centar.rs/ Edited by I'm with the pilots
Link to comment
preskupo je to, imaš mnogo jeftinije, a kvalitetne silikatne posipe
@renne, koji npr? ja sam uzimala od tih jeftinijih neki bobo i nije bio los jedno vreme, fino se grudvao, ali sad je bas losedit: probala jednom taj slikonski, ali moj macak je to hteo da jede, p;a sam odustala@ pajlothvala, nego nisam bila sigurna jesi li ovdi ili van granica, ne postizavam da pohvatam odakle je ko....stoga sam to i pitala :wub: Edited by gagilija
Link to comment

Sad sam proverio Kozmo, silikatni, iz pet centramoram da napomenem da je moja mačka (mnogi je pamte po zlu) izuzetno osetljiva po tom pitanju, i da će pre da trpi dva dana nego da uže u prljav pesak (luda na mene), ali je sa svim silikatnimproto oduševljena

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...