Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

nije, kak`i. konsultuj se sa vetom, naravno, ali mi smo Smeska sa 6 meseci stricnuli, rekla doktorka da je to pravo vreme.
nova logika je da se to radi cim prije. druga opcija je da sacekas da ga zivka odvali od batina.
Link to comment
samo jednom kada to uradis i mika i zivka nadju zajenicki jezik kladim se da ga neces ni udomiti odnosno da si ga vec udomio :P
... ma ... Jede kao stoka, svaki put halapljiv kao da mu je poslednje <_< stalno pravi sranja, nocu je neizdrzljiv.Mnogo je zabavan i dinamican, ali meni treba jebeni mir. Tako da, ako nekome ne treba mir, moze da ga dobije na poklon.
Link to comment
... ma ... Jede kao stoka, svaki put halapljiv kao da mu je poslednje <_< stalno pravi sranja, nocu je neizdrzljiv.Mnogo je zabavan i dinamican, ali meni treba jebeni mir. Tako da, ako nekome ne treba mir, moze da ga dobije na poklon.
za mesec-dva nedostajacete ta nocna aktivnost. that's just a phase he is going through. kao citanje teen hupera.
Link to comment

gandalfa je lobelija sopila po glavi tokom tuce i sada mu okce malo sluzi i drzi ga zatvoreno. stavio sam mu hlorofenikol i cistim mu oko. sta da mu radim?

Link to comment
E mackari - jedno pitanje od iskusnog mackara koji ocigledno nije dovoljno iskusan:Imam MIka i Zivku (Mika kojeg jos uvek nisam udomio, moracu da pojacam kampanju).Zivka je nasa zvanicna macka, 12 godina je sa nama.Najbolji maciji karakter i licnost koju sam ikada upoznao medju mackama - inteligentna, jako senzibilna i prijatna. E, sad. Ovaj dominantni muzjak Mik (na slikama u linku gore) pravi joj strasne probleme - skace na nju, juri je 24/7, ne moze da zivi od njega. Nesrecnica uglavnom provodi vreme po skrovitim mestima, citav dan provede tamo (iako je i ja i zena mi vadimo odatle, milujemo, cesljamo, ona se izmigolji i pobegne u mrak).Ovog razbojnika ne bi davali u azil jer su tamo nenormalni uslovi, stalo nam je da ga udomimo srecno. Sa druge strane, Zivka pati. Postoje li neke tehnike dresure da njega nekako ucinimo manje zainteresovanim za nju a nju izvucemo iz izbeglistva?Verovatno je neko imao slican problem. A?
Imala identicnu situaciju....donela sam mace od mesec i nesto dana, a vec smo imali macu od (tada) 11 godina....s tim sto je i ona bila sterilisana i nikad nije videla druge macke, sem kod svoje majke u leglu ako se toga seca.Sve u svemu, ovaj mali je maltretirao do poslednjeg dana, ali bukvalno. Dok ga nismo sterilisali verovato je bilo i tih poriva (brzo smo to odradili, sa nepunih 6 meseci ako se dobro secam), ali uglavnom je zeleo da se igra s njom, a ona ga se jako plasila, pa se sirota uvek sklanjala od njega.I uvek je on prilazio njoj, nikad ona njemu.Posebno je bio bezobrazan ako ne dobije hranu, ili mu se ne dopada to sto je dobio....onda je posle serije slihtarskih tehnika prelazio na to da nju maltretira, jer je provalio da tad ipak nesto dobije.Par puta ga je ona pojurila sirota jer je bio kao krlja dosadan....sve u svemu, moz\ to kod tebe da se promeni, ali i ne mora...u to ime

post-5300-13193179523146.jpg

Edited by gagilija
Link to comment

Kod mene slicna situacija trenutno.Razlika je samo u tome,sto su muzjaci u pitanju. <_< Mika ima malo preko 6 godina,umiljat,vecito izgreban. Jedina macka koju sam imao,koja ne skace na sto,da krade hranu. Malisa je nekako dospeo u dvoriste i tu je i dalje.Ima oko 3 meseca. On(Zika) hoce da se igra sa Mikom,na sta ovaj odgovara frktanjem ili pak zamahom sape. Vec nekoliko dana Zika primenjuje suptilnije metode.Saceka da se Mika smesti i onda krece da skace oko njega. Imaju posebne posude za hranu i vodu,mada je malom uvek ukusnije iz one druge. :D Mika kada se iznervira ode u dvoriste.Od kada je pridoslica tu,vise je sa mojima.Vidim da je stariji spodoviks nervozan,ali mi je zao malise.Balansiram izmedju njih i istovremeno pokusavam da naucim maleckog,sta se sme,a sta ne. :)

Link to comment

Mama maca nas odabrala kao pogodne i preselila gnezdo kod nas. Kada mogu da ih odvojim od majke i jel hoće neko mače :isuse: Dva žuta se roze nosevima, jedno šareno i jedno sivkasto.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Pitanje za vlasnike maca: čime sakupljate (uklanjate) dlake sa nameštaja ili odeće kada se maca linja?Jel ima neka magična četka ili krpa koja lako skuplja životinjske dlake?

Link to comment

najjednostavnije i najefikasnije su ti one četkolike rolne na koje se dlake lepe, nešto 'vako :M20000844168_2.jpginače i preventiva dosta pomaže, a mačke obožavaju i voleće te ko boga ako ih često četkaš...

Link to comment

osim ako se macka ne zove djuka <_< strasno koliko ne voli cetkanje, ko dete malo samo gleda kako da sto pre utekne i vazda tokom procesa negoduje. inace uspeo je i da skoci sa terase (treci sprat) i pri tom je polomio prednju desnu sapu, koja je sada u gipsu. Sreca pa je to jedina ozleda, bitniji delovi tela glava, grudi ostali netaknuti. Prve nedelje po stavljanju gipsa upade u tesku depresiju, celodnevno spavanje sa retkim odlascima po hranu i vodu. Sad je valjda skontao da to cudo nece sa sape uskoro pa je opet onaj stari, trci, skace i naravno iste da mu se otvore vrata terase i prozori. Stavi cu uskoro fotografije da vidite kaki nam je :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...