Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

auuu, ti si gori od moje svastike što se mačaka tiče, a mislio sam da nema gore od nje
to cu da stavim u potpis: gori i do renneove svastike!u smislu skupljanja zivotinja ili u smislu patoloske brige o istima? moram ti skrenuti paznju da dabovic ima 4 macke.
Link to comment

I ja sam paranoik,kada je reč o zdravlju ljubimaca. Više se zabrinem kada njima fali nešto,nego za mene samog. Od pre 2 nedelje,mačji deo domaćinstva ima 2 člana. Neko je ubacio šašavo mačence,staro oko mesec dana u moje dvorište. Ćale ga odneo kod komšije,ali se ono vratilo. Kada ga uveče videh prvi put,nisam se premišljao. Tu je i pas,polurasni. Patuljasti zec je prošle godine,otišao u zečji raj. :(

Link to comment

i ja sam bio paranoik prvih par nedelja. gliste, pad sa terase, dijareje, ali najviše sam se brinuo što se tuku non stop (dva brata)?! grizu se za vrat, šamaraju, jurnjava po gajbi, grizu nogavice, napadaju noge i to traje po nekoliko sati. i tako svaki dan...smešno je što to rade tako bezazleno (sa uvučenim kandžama i slabim ugrizima) iako ne izgleda tako :) sad se pitam da li će se ikada smiriti tj prestati ovo da rade?! šta naume to i urade, pentraju se svuda, prave nered, pičkaram ih muvopičem i lagano dlanom kad ih uhvatim u tim situacijama al džaba, za par dana ajmo jovo nanovo :isuse: prekjuče je debeljko bio depresivan pa smo se svi zabrinuli, prošlo ga za jedan dan - imao je neke stomačne tegobe i strašno je prdeo :D napaljenici mali :wub:

Link to comment
ali najviše sam se brinuo što se tuku non stop (dva brata)?!
Zamisli da imaš petoro mačje braće i sestara koje to rade. :D Tako je nas svojevremeno uveseljavalo potomstvo naše mačke, sve dok negde nakon 3-4 meseca nisu počeli da uništavaju cveće na terasi, pa je keva umalo doživela nervni slom. Onda smo ih razdelili, osim dva brata (trebalo je da ostane samo jedan, ali se i drugi prošvercovao), a oni su nastavili po starom. Najveća zabava im je bila da kad jedan zaspi, onaj drugi počne da ga čačka ne bi li ga probudio, pa se onda pobiju, i tako stalno u krug. :wub: Radili su to sve dok nisu porasli, mada bi se i kasnije ponekad dohvatili, čisto da ostanu u formi. :D
Link to comment
Zamisli da imaš petoro mačje braće i sestara koje to rade. :D
mogu misliti kakav show :D
Najveća zabava im je bila da kad jedan zaspi, onaj drugi počne da ga čačka ne bi li ga probudio, pa se onda pobiju, i tako stalno u krug. :wub:
e to mi je najsmešnije :D nekako su navikli da sve rade zajedno: klopanje, wc, spavanje, itd. al ipak su malo drugačiji, jedan je veći zloća i deluje pametnije, drugi više voli da se mazi i manje spava pa uvek čačka ovoga što duže spava al ovaj, izprva nevoljno, ipak prihvati :D
Radili su to sve dok nisu porasli, mada bi se i kasnije ponekad dohvatili, čisto da ostanu u formi. :D
eto, na kraju će mi njihovi nestašluci nedostajati...btw deblji voli sve da proba dok ovaj drugi ne. hranimo ih samo kupovnom hranom mada im ponekad damo po parče nečega što mi jedemo. mršavi samo onjuši i ode nezainteresovan dok debeli uvek taj komadić nosi sa sobom neko vreme tražeći neko ćoše da ga na miru smaže. tu se mrša zainteresuje i počne da ga prati, nastaje potpuno ludilo od režanja i frktanja debelog koji ne ispušta taj komadić hrane braneći i njega i teritoriju :lol: usput da te pitam, planirali smo da ih sterilišemo jer mi je drugarica napričala da će u periodu napaljenosti postati nesnosni i da će zapišavati gajbu. savet? da ili ne?
Link to comment
  • 2 weeks later...

E mackari - jedno pitanje od iskusnog mackara koji ocigledno nije dovoljno iskusan:Imam MIka i Zivku (Mika kojeg jos uvek nisam udomio, moracu da pojacam kampanju).Zivka je nasa zvanicna macka, 12 godina je sa nama.Najbolji maciji karakter i licnost koju sam ikada upoznao medju mackama - inteligentna, jako senzibilna i prijatna. E, sad. Ovaj dominantni muzjak Mik (na slikama u linku gore) pravi joj strasne probleme - skace na nju, juri je 24/7, ne moze da zivi od njega. Nesrecnica uglavnom provodi vreme po skrovitim mestima, citav dan provede tamo (iako je i ja i zena mi vadimo odatle, milujemo, cesljamo, ona se izmigolji i pobegne u mrak).Ovog razbojnika ne bi davali u azil jer su tamo nenormalni uslovi, stalo nam je da ga udomimo srecno. Sa druge strane, Zivka pati. Postoje li neke tehnike dresure da njega nekako ucinimo manje zainteresovanim za nju a nju izvucemo iz izbeglistva?Verovatno je neko imao slican problem. A?

Edited by CowBoy
Link to comment
E mackari - jedno pitanje od iskusnog mackara koji ocigledno nije dovoljno iskusan:Imam MIka i Zivku (Mika kojeg jos uvek nisam udomio, moracu da pojacam kampanju).Zivka je nasa zvanicna macka, 12 godina je sa nama.Najbolji maciji karakter i licnost koju sam ikada upoznao medju mackama - inteligentna, jako senzibilna i prijatna. E, sad. Ovaj dominantni muzjak Mik (na slikama u linku gore) pravi joj strasne probleme - skace na nju, juri je 24/7, ne moze da zivi od njega. Nesrecnica uglavnom provodi vreme po skrovitim mestima, citav dan provede tamo (iako je i ja i zena mi vadimo odatle, milujemo, cesljamo, ona se izmigolji i pobegne u mrak).Ovog razbojnika ne bi davali u azil jer su tamo nenormalni uslovi, stalo nam je da ga udomimo srecno. Sa druge strane, Zivka pati. Postoje li neke tehnike dresure da njega nekako ucinimo manje zainteresovanim za nju a nju izvucemo iz izbeglistva?Verovatno je neko imao slican problem. A?
sterilizacija. kod macora je brza i relativno bezbolna.
Link to comment
sterilizacija. kod macora je brza i relativno bezbolna.
Cekaj jbt, nemoj preko kolena. Mali ima mozda sest meseci, sterilizacija ide posle devet bese?Dalje, ne napada je on pohotno, no se igra - ona mu je nesto kao loptica skocica. Imal' neki metod za mlade machore?
Link to comment
Cekaj jbt, nemoj preko kolena. Mali ima mozda sest meseci, sterilizacija ide posle devet bese?Dalje, ne napada je on pohotno, no se igra - ona mu je nesto kao loptica skocica. Imal' neki metod za mlade machore?
Aha, sterilizacija.Ako je ne napada pohotno sada, napadace je za dve nedelje. 6 meseci je idealno vreme za sterilizaciju i muzjaka i zenki. Inace on, kao muzjak, trenutno ostvaruje dominantan polozaj nad mackom koja, buduci u zrelom dobu, ne zeli da se igra sa pridoslicom, ali ce svakako pozeleti da se pari sa njim za nekoliko nedelja. Sterilizacija resava i problem dominacije i problem macica. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Zivka je sterilisana pre par godina, posle serije majcinstava nad lepim macicima. Tako da joj seks vec neko vreme nije prioritet.Mislis da nije mlad za sterilizaciju? Ok onda, radim to cim prije.

Link to comment
Zivka je sterilisana pre par godina, posle serije majcinstava nad lepim macicima. Tako da joj seks vec neko vreme nije prioritet.Mislis da nije mlad za sterilizaciju? Ok onda, radim to cim prije.
nije, kak`i. konsultuj se sa vetom, naravno, ali mi smo Smeska sa 6 meseci stricnuli, rekla doktorka da je to pravo vreme.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...