Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

pomozite, molim vas!znate li čime je poželjno, tj. kakvim mlekom da se hrani mače staro 15-20 dana koje više liči na miša nego na mače? smile.gif i koliko često da se hrani?da li je u redu od 10-15 ml po obroku 5 puta dnevno? mače je u pondeljak pronađeno i danas srećno udomljeno, ali su privremeni vlasnici nesigurni kako da se postave po tom pitanju i kako da posavetuju novu vlasnicu.hvala.

Link to comment

koji posip preporučujete? treba mi the best koji se grudva...stalno sam kupovao različite pa sad se i ne sećam koji je bio dobar <_< ako se ne varam Sandy se dobro pokazao. ili se ipak varam... Oscar je ok al upijajući, grudvajući nisam sreo

Link to comment
hvala.pogledaćemo ima li toga u našem selu.
Ako ne nadjete tu formulu za macice, moze i ovako:120 gr mleka u prahu120 ml vode2 zumancetakasicica secera1 kapsula ribljeg ulja mrvica jogurta Vazno je da ne jede hladno, nego da se ugreje na temperaturu od 36-37 stepeni i da se posle mazi blago po donjem delu stomacica da bi se stimulisala eliminacija, kad vec nema mame da to obavi. Najbolje je ako je jako mala da se hrani preko sprica. Ako je stara 3 nedelje, onda 12 kubika, ako je manja 6-9, pa 5 puta dnevno. Ako joj suvise brzo ubrizgavas hranu, izlazi na nos, tako da to treba raditi jako polako. Moze i preko one kapaljke za kapi za oci. Jedna takva mini maca koju sam nasla na ulici nije htela da jede mleko, ali je pristala na krompir pire sa pavlakom i spanac sa pavlakom (?!). Ne znam kako i zasto, ali to je obozavala i dok joj nisu porasli zubici samo je to jela. Ostala je kod moje mame, zivela 16 godina. Srecno sa macanom. smile.gif Edited by fluffer
Link to comment
Srecno sa macanom. smile.gif
hvala na korisnim savetima! za macu se odmah našla minijaturna bočica i ona je to prihvatila tako da ne moramo da se patimo sa špricevima i kapalicama za oči ni ona ni mi.
Link to comment
koji posip preporučujete? treba mi the best koji se grudva...stalno sam kupovao različite pa sad se i ne sećam koji je bio dobar <_< ako se ne varam Sandy se dobro pokazao. ili se ipak varam... Oscar je ok al upijajući, grudvajući nisam sreo
CAT'S BEST je moj , a i Cickov favorit. Grudva se , ne smrdi, traje, može da se baci u WC šolju.
Link to comment
normalno je da mačke kijaju, naročito ako si im stavio svež posipi da, jesi lud :) kao i za kuče
cuj potpuno sam lud. utripovao sam da je ono malo mace sto sam pre mesec dana i kusur uveo sa ulice prenelo na njih dvojcu tzv. maciju leukemiju. veterinar ne pomaze posto ne zna da prica sa ludacima. kada sam ga ja to pitao on je odgovorio: teorijski je sve moguce pa i da asteroid udari.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...