Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

После сваког оброка нас гледа кроз врата од терасе и облизује се (што углавном прерасте у зевање, понекад уз специјални зев од бар 90о, од ког јој се уши окрену уназад), колико да се захвали на оброку и похвали кухињу.
Meni najjace kad ove moje jedu one svoje suve kamencice, pa se posle oblizuju pola sata, kao da su jele mastan burek :lol: Inace, navukla sam ih na Whiskas jer se meni svidjao onako u sarenim bojama + ambalaza :twak: , a sad vidim koliko mi je kretenski bio taj potez. Sad bih ih rado vratila na Royal Canin, jer je em najbolji, em daje popuste stalnim korisnicima, ali ne vredi, one ni da cuju.Jednom dnevno im podelim kesicu Gourmet Perle komadica mesa ili ribe u sosu ili marinadi. One to pojedu ili ne pojedu, ali se u svakom slucaju ludo raduju i strpljivo cekaju dok im spremam. To nam dodje kao dnevni ritual u vreme dok nama spremam veceru.Pokusaji da im nekad dam svezeg mesa, ribe ili bilo koje ljudske hrane, nisu urodili plodom. To za njih nije hrana :( .
Link to comment

e tooo, to je mene nerviralo kod mnemnukie, jednostavno, nije htjela primirisati domacu hranu, a ja zeleci joj kao svaka prava majka, sestra, prijateljica, whatever da uziva u varjacom mijesanim leepim nasim jelima, svojski sam se trudila da ne posezze za kojekakvim kupovnim zzderavcima. nista, nije vrijedilo ni vitlanje kutlacom u macijoj kecelji, dobro de, do neslucenih macijih granica sam isla u to vrijeme, sunjala se izvjesnim korakom, divila se izvjesnim cipelicama, tu bi sad dosao izvjestan smajli

mjau.jpg

i na kraju prestala da uzdisem za objema, jer je to samo udvostrucavalo kolicinu co2, a to se ne smije desiti nekome ko je kao ja, v sodelavnju z naravo.

Link to comment
Ova mačija drolja posle jedno pola godine opet poče sa teranjem. Jako je teško biti jedino muško u kući.
Pa sto ju ne odvedes na sterilizaciju?
Link to comment
Ok, ok, jasno mi je. :)
Meni nije. Ili si odgovoran vlasnik zivotinje, ili nisi. Macka je domaca zivotinja, nije divlja zver. Ako nisi spreman da preuzmes odgovornost za njeno potomstvo, da im obezbedis udomljavanje i sigurnu buducnost, ne treba ni da je pustis da se pari s kim ona hoce i kad hoce. Ne mogu to ni domace krave, zasto bi mogle macke?
Link to comment
Meni nije. Ili si odgovoran vlasnik zivotinje, ili nisi. Macka je domaca zivotinja, nije divlja zver. Ako nisi spreman da preuzmes odgovornost za njeno potomstvo, da im obezbedis udomljavanje i sigurnu buducnost, ne treba ni da je pustis da se pari s kim ona hoce i kad hoce. Ne mogu to ni domace krave, zasto bi mogle macke?
Al su forumasi ponekad dosadni...
Link to comment
Al su forumasi ponekad dosadni...
Pa dobro, evo priznajem :) . Ali mi je stvarno zao svih onih macica koji nemaju sansu da budu trajno udomljeni i pozive onoliko koliko im je priroda namenila.Btw, osim sterilizacije, postoje i antibaby pilule za macke.
Link to comment

sutra mi dolazi veterinar da odradi sterilizaciju dva macora i o istom trosku odradi njihovu (pomalo okasnelu) godisnju revakcinaciju za sve i svasta. da li se trebam brinuti? uspeo sam sebe da ubacim u zescu paranoju citajuci svasta po netu i sada sam hipohondrik i za macke.

Link to comment

Ako su mačori, onda mu to dođe kastracija, i kod nas je baš lagano prošlo. Jeo čim je došao kući, posle kuntao od anestezije, malo bio smoren i sutra kao nov. Kod gospođice bilo teže, a i duže, a teži je i zahvat. Kod njega nije bilo konaca....

Link to comment
Ako su mačori, onda mu to dođe kastracija, i kod nas je baš lagano prošlo. Jeo čim je došao kući, posle kuntao od anestezije, malo bio smoren i sutra kao nov. Kod gospođice bilo teže, a i duže, a teži je i zahvat. Kod njega nije bilo konaca....
macori. mene brine sto ce biti vakcinisani o istom trsoku. lekar kaze da su veliki i da ne brinem te da je vakcina samo kod macica potencijalno traumaticna ali ja si ne mogu pomoci.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...