Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

@ dranata Meni se cini po tvojoj prici da je gosn Silvester nju vec prihvatio, a ona ce se vec privici. Mozda se oseca slabijom zbog kragne pa zbog toga preventivno rezi na njega. Ja imam dve zenke, jedna (sijamka, 14 godina) je znatno starija i prihvatila je ovu mladju (Havana Brown, 5 godina) uz tesku dramu koja je trajala barem 7-8 dana. Sad zajedno spavaju i maze se, ali znaju i da se podzapaju, uz malo sistanja, rezanja i mahanja sapicama. To je jako retko, ali da te ne iznnadi, normalno je da se povremeno posvadjaju. Uzimam im Royal Canin za osetljive stomake. Sve nesto mislim da se dugorocno skuplja hrana isplati kroz manje problema sa bubrezima i jetrom tj. manjim troskovima veterinara. Da cuknem u drvo, tako je do sada i bilo.post-3760-13017538494843.jpgova fotka je iz perioda kad je Coco (desna) imala 4 meseca. Sreca, radost, prijateljstvo. :-)

Edited by fluffer
Link to comment
To je knjiga? Ili si pročitala negde na netu?
Knjiga je, ali ne sadrži uputstva za postupanje sa mačkama kao npr. oni priručnici za bebe "Vi i Vaše dete". Evo šta Frederik Vitu kaže o nošenju zvonca:
Lično mi se dopada stara srednjovekovna izreka: kačiti mački zvono oko vrata. Šta nam ona govori? Naprosto da mačka sa ogrlicom i zvonom više ne može da obavlja lovačke dužnosti, jer neminovno obaveštava plen o svom dolasku. Čovek se tu ponaša na priglup način, jer sprečava mačku da radi ono što ume i da lovi ono što bi trebalo da lovi. Pri tom se, naravno misli na miševe. Drugim rečima, kačenje mački zvona oko vrata na najbolji način simbolizuje ljudsku ludost. Tako se, barem, mislilo u srednjem veku. (Ovde moram da priznam vlastito ludilo: dešavalo mi se da okačim zvono oko vrata svojim mačkama, ne bih li tako vrapcima sa terase dao više šanse da uteknu.)
E, pa kad je pisac knjige, osvedočeni ljubitelj i poznavalac mačaka, koji je o njima na veoma duhovit način napisao čitav rečnik od 524 strane, mogao da okači svojoj ljubimici zvonce, smatram da pred takvim autoritetom treba povući svaki argumentum a contrario.Meni su neke od najzanimljivijih odrednica i ona o Malrou, kao i o Vituovom mačku Papagenu, ali ako ovako nastavim prekucaću celu knjigu na forum. Edited by halloween
Link to comment

hm ljudi da li neko ovde ima i psa i macku(e). meni je na gajbi stene evo vec dve nedelje i polako ih upoznajem (imam dva macora) i kao macke ga tolerisu ali kako da nastavim sa tzv. zblizavanjem?

Link to comment

Nemoj ništa forsirati, sami će se oni navići. Srećna okolnost, odnosno lakše je što su u pitanju štene i odrasla mačka, a ne obrnuto. Ja sam donedavno imao psa i zeca (zec zimus umro), i neverovatno je kako su se voleli, trčali po dvorištu, igrali, a naročito je bilo dirljivo kad je zec uginuo a pas legao pored njega da ga ugreje, cvili, i liže ga..

Link to comment
Nemoj ništa forsirati, sami će se oni navići. Srećna okolnost, odnosno lakše je što su u pitanju štene i odrasla mačka, a ne obrnuto. Ja sam donedavno imao psa i zeca (zec zimus umro), i neverovatno je kako su se voleli, trčali po dvorištu, igrali, a naročito je bilo dirljivo kad je zec uginuo a pas legao pored njega da ga ugreje, cvili, i liže ga..
idi bre u persun sada si me rasplakao!
Link to comment
I već sam pitala, al bez odgovora čini mi se. Šta im od granula kupujete? Royal Canin, Hill's, ili Trainer ili ove nešto jeftinije?
Royal Canin za sterilizirane mace. Hill's nije htjela. U pocetku kad je pocela dolaziti i mijaukati mi pred vratima, nisam znala sto da joj dam pa sam joj davala kozerve tunjevine, a kasnije kad me je usvojila i preselila se k meni, hranila sam ju neko vrijeme s Purinom. Whiskas nije htjela. Medjutim nakon sto se u prvoj godini jako dugo linjala, uzela sam na preporuku veta 14205.jpgsto se pokazalo vrlo ucinkovitim i od tad jede samo Royal, a povremeno ju pocastim sa Dein Bestes konzervama piletine i teletine u umaku koje kupujem u DM-u. Vrlo su jeftine, a ona ih obozava.
E, pa kad je pisac knjige, osvedočeni ljubitelj i poznavalac mačaka, koji je o njima na veoma duhovit način napisao čitav rečnik od 524 strane, mogao da okači svojoj ljubimici zvonce, smatram da pred takvim autoritetom treba povući svaki argumentum a contrario.
To sto je pisac i ljubitelj macaka ga nikako ne cini vecim autoritetom od bilo koga ovdje, a jos manje od veterinara. Edited by Zoe
Link to comment

Ај' се запљунем овди, на тему мачје ис'ране.Јохана најволије коске од пилећег из супе, те кожуре, беле кобасице (тј кожуру са и без кобаје), паштету (чак и ону што тукне на укварено), по пола ћуфте, леба умоченог у лименку од рибе, може и супе (праве, не из кесице) где чак стамани и бар пола кнедли или резанаца, коску и кожуру од коленице (обарену, оно што нам претекне из пасуља, а оде и нешто самог пасуља), и понеки комад сланине. Не воли чисту сланину од гроника, шварглу, и лепљиве кобаје. Остале мачке које долазе да почисте, углавном почисте, осим лепљиве кобаје.После сваког оброка нас гледа кроз врата од терасе и облизује се (што углавном прерасте у зевање, понекад уз специјални зев од бар 90о, од ког јој се уши окрену уназад), колико да се захвали на оброку и похвали кухињу.

Link to comment

Evo malo fotkica pridošlice, sad kad se oslobodila i reži... :)Ovo smo sa okovratnikom, koji je nosila do pre par dana...img2879m.jpgA sad malo uživamo...img2906r.jpgimg2889b.jpgA ovako izgledamo kad nam se Silvester pridruži i priđe mnogo blizu...img2911dd.jpg

Link to comment

Jedno pitanjce.Jedna od ove dve ludace već par dana malo malo pa uradi ono češanje u predelu vrata, kada se zadnjom šapom ,kao da se udara, češe od vrata ka glavi.Jel to normalno ili treba da se zabrinem zbog nekih buva ili tako nešto?Neuk sam jadan :(

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...