Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Mačka koja prede kao avionJedan britanski koledž saopštio je danas da je snimio domaću mačku koja prede jačinom od 73 decibela, što je 16 puta glasnije od predenja prosečne mačke. Koledž Nortempton u centralnoj Engleskoj naveo je da je njegov tim, opremljen profesionalnom opremom snimio 12-godišnjeg mačora po imenu Smouki. O mačoru sivo-belog krzna već nekoliko puta je izveštavala lokalna štampa. Novinari su njegovo predenje poredili sa zvukom aviona "boing 747" koji dopire iz daljine. Zvučni zapis poslat je Ginisovoj knjizi rekorda na razmatranje.

Link to comment

slatkis je Charlie, samo mi nije jasno kako trpi to zvonce. sve macke koje sam ikad imao bi tako nesto odmah pokidale i tri dana bi me uvredjeno ignorisale :(

Link to comment
slatkis je Charlie, samo mi nije jasno kako trpi to zvonce.
Zvonce je "zaduzio" jos kad je bio mali, pa se verovatno navikao na njega. Nisam primetio da negoduje kad mu ga neko stavlja/skida.
Link to comment
:DOdmah se stim Silvestera kako je skakao i hodao na zadnje dve šape, a prednjim je pokušavao da ga otkine. Odmah smo mu to iščupali!
joj koliko je to strašno (a i zabavno) kako mačke reaguju kad im nešto zakačiš. ja sam kao klinka obožavala da stavim mačku maramu, jer mi je tako izgledao kao baba. jadan kako se krivio i šepesao dok se ne oslobodi. nego to za zvonce, pre par godina sam upoznala jednu mačku maju, imala je crvenu mašnu i zvonce oko vrata i nije joj smetalo. očigledno da je individualna stvar :D
Link to comment

Jedini praktičan razlog za navikavanje mačke na zvonce je da ne bi mogla da lovi ptice i donosi mrtvi ulov u kuću u nadi da će izazvati divljenje.Čarli je baš lep i ume da pozira. Edit:U subotu sam bila na groblju sa tatom, koji je bio uporan u nameri da ponese hranu (ribu, jer je post u toku). Dok smo tamo stajali, iznenada se odnekud pojavila crna mačka sa zelenim očima, pogleda uperenog u hranu. Prvi put da vidim mačku na groblju, i to baš crnu. Nije mi bilo baš prijatno da je gledam, ali tata koji češće dolazi, kaže da ona (on?) odavno živi na groblju ili u blizini.

Edited by halloween
Link to comment

citav zivot se zalazem protiv postojanja macaka, ali ovo:Birman%2BCat%2BBreed%2BPhotos%2B001.jpgje predivno stvorenjei ona britanska domaca, tzv britanska plava, sto izgleda kao da se smije. totalni car.

Edited by morgana
Link to comment
slatkis je Charlie, samo mi nije jasno kako trpi to zvonce. sve macke koje sam ikad imao bi tako nesto odmah pokidale i tri dana bi me uvredjeno ignorisale :(
Ja sam kupio ogrlice sa zvončićima na preporuku kad su u goste dosle ove dve šmizle, taman mi odgovara da ih čujem kada zađu po sobama, pošto imam potpuno nerealnu ambiciju da ih naučim da u neke sobe ne ulaze cool.gif Jedna je prihvatila ogrlicu sa sve zvoncetom bez problema i kod nje je bila sa klasičnom kaiš kopčom i lastišom ako zakači negde da se na zadavi, dok je kaiš kod druge imao neki safety-lock koji se ako se jače zakači za negde otkopča, e to je mudrica odma provalila i brzo je bilo ćao ogrlice duvaj ga!
Jedini praktičan razlog za navikavanje mačke na zvonce je da ne bi mogla da lovi ptice i donosi mrtvi ulov u kuću u nadi da će izazvati divljenje.Čarli je baš lep i ume da pozira. Edit:U subotu sam bila na groblju sa tatom, koji je bio uporan u nameri da ponese hranu (ribu, jer je post u toku). Dok smo tamo stajali, iznenada se odnekud pojavila crna mačka sa zelenim očima, sa pogledom uperenim u hranu. Prvi put da vidim mačku na groblju, i to baš crnu. Nije mi bilo baš prijatno da je gledam, ali tata koji češće dolazi, kaže da ona (on?) odavno živi na groblju ili u blizini.
Na zemunskom groblju ima dosta mačaka mislim da im odgovara tišina i ladovina pošto tamo ima dosta drveća...
Link to comment
Jedini praktičan razlog za navikavanje mačke na zvonce je da ne bi mogla da lovi ptice i donosi mrtvi ulov u kuću u nadi da će izazvati divljenje.
A prakticni razlog da se macama ne stavlja nikakvo zvonce ni ogrlice je taj sto se mogu udaviti ako izlaze van ili se penju po drvecu pa se zakace za granu i sl. To je bio jedan od prvih savjeta koji sam dobila od veta.A drugi razlog je taj sto su macke zvonari nesretne. Ako joj ne das da se sulja, da vreba i da bude necujna, ne das joj da bude macka. Onda bolje nabavi papigu - dovoljno je glasna i bez zvonca i ne lovi ptice. :D Edited by Zoe
Link to comment
Odmah da kažem da moje mačke (evropske kratkodlake, hihihi, ko bi rekao da su još i rasne) nemaju ogrlice s obzirom da žive oko kuće, ulaze u kuću samo ako ih ja unesem (nađu se u čudu, otkud mi ovde???) i da je prva primedba OK, mada ima i tih sa safe lock kopčama. Što se druge primedbe tiče, uf baš bih se nasekirala kad bih odlučila da nose ta zvonca, nek' se gospođice naviknu malo da nije sve po njihovom... Mogu, mogu, da se naviknu. Sasvim lepo mogu da zamislim persijsku mačku sa njim, da malo ublaži onaj njen arogantni stav.
Link to comment
Mogu, mogu, da se naviknu. Sasvim lepo mogu da zamislim persijsku mačku sa njim, da malo ublaži onaj njen arogantni stav.
Naravno da se mogu navići, ali nije u tome stvar. Ja recimo ne bih imala srca da ih ozvonarim, a ni da sakatim tu arogantnu prirodu. :)
Link to comment
Naravno da se mogu navići, ali nije u tome stvar. Ja recimo ne bih imala srca da ih ozvonarim, a ni da sakatim tu arogantnu prirodu. :)
Sve sam tako i ja mislila dok nisam pročitala Rečnik zaljubljenika u mačke, čini mi se da sam stekla malo bolji uvid ljudsko- mačje odnose. Više mi ništa nije neobično, niti osuđujuće: ako vlasnik smatra da treba a maci pristane, samo neka teraju!
Link to comment

To je knjiga? Ili si pročitala negde na netu?Inače, ove moje beštije se još ne slažu... :( Doduše, sada već spavaju obe sa nama u krevetu, ali čim dođe do eye kontakta - režanje. Doduše, ženkica još nosi okovratnik da ne bi lizala ranu od sterilizacije, pa je stalno u nekom odbrambenom stavu, ne znam da nije do toga.... I vi sa dve ili više maca, koliko to upoznavanje i "zavoljavanje" traje!??? :DI već sam pitala, al bez odgovora čini mi se. Šta im od granula kupujete? Royal Canin, Hill's, ili Trainer ili ove nešto jeftinije?

Link to comment

Ja za ove dve što su na "pozajmici" znam da su uzete kao mačići i da su sestre ali je fascinantno koliko se vole i neprocenjive su scene kad jedna drugu "kupaju"....

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...