Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

ali zato aligator hoce da te pusti u svoje celjusti da mu cackas zubice. sto je po meni mnogo gotivnije i neznije od skakanja po stomaku

Edited by sherman
Link to comment
to. btw, da li je istina, negdje sam citala, da macke prilikom sopstvenog lizanja i ciscenja progutaju dlake, pa kad se toga malo vise skupi naknadno ispljunu cijelu gombicu? nisam to primjetila s mnemnukiom...
istina
Link to comment
ne sumnjam, kad nesto volis onda je to - to. btw, da li je istina, negdje sam citala, da macke prilikom sopstvenog lizanja i ciscenja progutaju dlake, pa kad se toga malo vise skupi naknadno ispljunu cijelu gombicu? nisam to primjetila s mnemnukiom...
Често се питам како то изгледа, тај furball, јер сам као клинац провукао доста мачића кроз кућу, ал' ваљда наше мачке нису тако дугодлаке и чупаве као те америчке. Међутим, ево Јохана је баш та сорта, реп шири од веверичјег а батаци као у голуба гаћана, управо се лиња и... ништа, никад нисам приметио да искашље лоптицу.
Macka ce (kad joj tako dodje) da ti skoci na stomak i da te mazi (masira) sapicama.
То ради кад год се мази (& преде), без обзира на чему је. Ако ти седи у крилу, или било где на теби, осетићеш. Притом извлачи и увлачи канџе, те је треба пустити да сама сиђе, јер ако се само узме у руке и подигне, хоће да опара мало џемпера или коже.Хм, вредело би пробати да легнем ничице, па да је нациљамо на она два-три мишића што ми се увек скврче... таман би одговарало :).
Link to comment
nikako da me ubijedite zasto bih trebala imati macku, a ne recimo malog aligatora...
Nema ubeđivanja. Samo ti ušetaju u život. I kupljen si za sva vremena.
Link to comment

Masiranje je reflex iz najranijeg perioda : kad sisaju, to masiranje daje mleko! Pa su zadrzale reflex i kad porastu, kad su zadovoljne, predu, to im je povezano sa primitivnim zadovoljstvom...

Link to comment
Sta znam, kapiram da to cesce radi kad je na macijoj travi.
Hehe BTW njima , kad su kucne pa ne izlaze. treba nabrati malo trave to im pomogne da dlake ne naprave kurslus u crevima.Mislim da mi je prijatelj pricao da tu sklupcanu dlaku povrate tek kad je drama, inace to izadje na drugom kraju ;)
Link to comment
Hehe BTW njima , kad su kucne pa ne izlaze. treba nabrati malo trave to im pomogne da dlake ne naprave kurslus u crevima.Mislim da mi je prijatelj pricao da tu sklupcanu dlaku povrate tek kad je drama, inace to izadje na drugom kraju ;)
А зато никад нисам видео. Наше се не пуштају унутра, осим понекад. Увек имају доста авлије и нуспросторија и комшилука. И ту негде нађу све траве које им требају.
Link to comment
psst stormy, zavedena si mojim rijecima
priznajem.ali psstala ja, ne psstala, ti si mačeći tip žene. nemoj bežati od toga. biggrin.gifja sam imala priliku da gledam to izbacivanje klupčenceta od dlaka. nelep prizor. opasno je ako to ne izbace jer želudac ne luči kiseline koje razgrađuju dlake. tako sam čitala.kućnom mačku se na noge trava donosila, njegovo je bilo samo da pase.
Link to comment

Ja im posadila onu iz pet šopa. :) Redovito pasu oboje. A ima i onih hairball granulica, kao i pasta za izbacivanje tih dlaka, koju Silvester pojede i sve traži još.

Link to comment

Ja ovim mojim privremenim drugaricama nabrao malo danas...A evo ih kako spavaju...post-295-13014097793956.jpgBTW sad na Animal Planet prica o macinoj travi lelee kako polude!!!

Link to comment

i sta kazete, one usetaju tek tako, kad im se cefne, one se maze i nokticaju kad im dodje, oneone i samo one, moje je da trpim, pazim i gladim, tetosim, ne drazim i pride uspostavim simbiotski odnos s dilerima macine trave :s_d: e, pa nece moci, drugi zakon termodinamike nema milosti, gdjica u krznu od brkova do shapa, a je se ne odvajam od skromnih halja i trakicastih sandala. osim toga, statistickim posmatranjem mackova na podrucju zajednice opstine macaka, vidi se da najvise ima onih koji bi da smazu na nevidjeno, nesto manje se usudi da to uradi uz grebanje i mjaukanje, a mali dio trazi svoj komadic srece i pis on earth. extremno fascinantno, pogotovo ako ste maceci tip, tnx stormy, voching from abav :s_d:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...