Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

kako se razvija ljubav prema mackama?? ja je nemam [mislim ljubav] a mozda bih je voljela bar imati [na isto mislim], jer mi je vec pomalo neprijatno [mislim na vlasnike] kad se pri susretu oshinemo pogledima [ne mislim na vlasnike] i okrenemo glave..
Jedno od objasnjenja zasto macke najradije uskoce u krilo onom ko ih "ne voli" je to sto one ne vole da preterano piljis u njih. Dakle, nastavi da ih ignorises i daj im priliku, a one ce se same pobrinuti za ostalo. Lako moguce da neka pristane da te usvoji :) .
ja sam se primila ko majmunce na ICanHasCheesburger pre jedno mesec dana. ne mogu da prestanem da gledam slike macaka :wub:
Mene je uhvatilo pre jedno dve godine. Do tada sam mislila da to treba da zivi napolje i lovi miseve, a posto nemam ni kucu, ni glodare, onda to kao nije za mene.Onda mi se u zivot usetala Thelma, a nakon dva meseca i Yannine. Time su mi kucni kapaciteti popunjeni, ali zato povremeno volontiram u jednom domu za napustene mace. I opet mi nije dosta tih cudesnih bica :wub: A pocelo je bas tako: gledanjem oglasa na netu, od duga vremena, a bez ozbiljne namere da neku kupim :) .
Link to comment

ali, vilhelmina, one se prve nacale u mom vidnom polju, ja ih samo okrznem slijepom mrljom i nista...pasmater i od mene, ne prestaju da pilje. eh, kad mi se pocnu motati oko nogu, nadrmeknu visoko podignutih repova s rasporcima, moram priznati cistih guza, proradi u meni neezno pashche iz nekog od proslih zivota, te mi prosto dodje da im blago zaokrenem njuskice prije nego ih jos blaze cushnem :s_d: hvala i ostalim mackoljupcima na savjetima, ipak mislim da sam beznadezan slucaja nije da nisam probala, mnemnukia se zvala, odmah sam je okupala, jerrr..moj nos, priznajem, moj nos je kriv za sve, i zamislite molim vas, gdjica se osvetila, iako je imala pedigre [je l' se isto kaze kao i za pse?] i svoj pijesak, odradila je to na sred dnevnog boravka! ziva poput deristanceta, ova macketinica se pustopashno igrala, skakala do neslucenih visina, lomila stvari po kuci i koristila svaki trenutak moje nepaznje maznjavajuci sveisvasta, dok ste rekli onu rijec koju tako volim :s_d: the rest is history... izdrzale smo 42 dana zajedno.

Link to comment

ne znam...ali ja uvijek osjecam [mirisom, iako se kunu da su macke ciste] prisustvo zivotinje kod nekog, cak i ribica u akvarijumu :s_d: zafrknut nos imam

Link to comment
hvala i ostalim mackoljupcima na savjetima, ipak mislim da sam beznadezan slucaj
ne bih rekla. ne mogu se oteti utisku da voliš mačke, samo treba da se nađe mačeći primerak koji će odlučiti da zadržiš pogled dovoljno dugo. i onda ima da predete sve u 16. biggrin.gif
Link to comment
ne znam...ali ja uvijek osjecam [mirisom, iako se kunu da su macke ciste] prisustvo zivotinje kod nekog, cak i ribica u akvarijumu :s_d: zafrknut nos imam
Uh, meni je jedan od najlepsih prirodnih mirisa onaj od machetine. Moju Zivku (matora, jedanaest godina ima) cesto njuskam ispod vrata - to prosto opija.
Bila je davno neka SF prica o malim stvorenjima sa Venere koja imaju telepatsku sposobnost da bilo koga ko se nadje u njihovoj blizini ucine da se prosto rastopi od milja. Ne secam se gde je bila prica, da li u Siriusu ili Andromedi, ili negde trece, niti drugih detalja. Ali, to mi je nekako uvek bio tacan opis macaka.
... true.Prekjuce smo srecno udomili ovog razbojnika - jedno od poslednjih sranja koje je napravio u nasoj kuci je razbijena skulptura (terakota) za koju sam nasao glinu, napravio je i sam ispekao pre dvadesetak godina. Moja reakcija je bila (nasmejani majmun): "vidi ga pickica kako se slatko krije iza televizora, zna da je debelo zasrao" sve topeci se od njegovog pogleda iskosa (pogledati link na slike).Imam veliko mackarsko iskustvo i odavno sam uklavirio da je macka za coveka prozor u jedan pozitivan modus vivendi. Kada bi covek hendlovao zivot onako kako to macka ume, bio bi mnogo srecniji. Bukovski ima par predivnih pasusa o mackama, ali tesko da to mogu sada da iskopam - kad naletim, okacicu. Sazeto u dve reci, Bukovski kaze: "macke znaju" Edited by CowBoy
Link to comment

Bila je i ona super prica (u Siriusu) gde profesor drzi predavanje na koledzu o svojoj teoriji o tome kako su macke u stvari agenti vanzemaljske civilizacije. Zato su osmislile strategiju kako da se ljudima uvuku pod kozu, da bi mogli da salju inside info na svoju planetu. Negde pred kraj predavanja, profesor pridje prozoru da ga zatvori, kad ono ispod prozora cuci gomila macaka (prica je mnogo zanimljivija od mog prepricavanja, ispricana je iz ugla macke :D ).

Edited by Indy
Link to comment
Bila je i ona super prica (u Siriusu) gde profesor drzi predavanje na koledzu o svojoj teoriji o tome kako su macke u stvari agenti vanzemaljske civilizacije. Zato su osmislile strategiju kako da se ljudima uvuku pod kozu, da bi mogli da salju inside info na svoju planetu. Negde pred kraj predavanja, profesor pridje prozoru da ga zatvori, kad ono ispod prozora cuci gomila macaka (prica je mnogo zanimljivija od mog prepricavanja, ispricana je iz ugla macke :D ).
Чегбре, зар није било да се одлазећи са предавања, фатално саплео на степеништу? О мачку.Или се не ради о сасвим истој причи (неко је ту покраден!).
Link to comment

Ako ima neko ko bi voleo da par meseci gaji male macice, prenosim molbu:Ova nezna i umiljata maca izbacena je na ulicu najverovatnije kada je neodgovorni vlasnik shvatio da je trudna. Jako je mlada, cista, negovana, plasi se automobila i plasi se da napusti prostor izmedju dve zgrade gde je ostavljena, tako da pretpostavljamo da je do sada zivela u stanu. Neko je uzeo slatko Whiskas mace, onda je mace poraslo, vlasnik nije hteo da je sterilise, i kad je trebalo da se okoti - na ulicu. Na ulici ne ume da se snadje, a jos manje ce umeti da nadje bezbedno mesto da se omaci, tako da je svaka pomoc dobrodosla, makar i neki podrum, samo da bude bezbedna od pasa i komsija koje hoce da je oteraju. Ne mora da bude stalni smestaj, bukvalno joj treba samo bezbedno mesto par meseci da bude sa macicima dok ne prestanu da sisaju, inace nemaju sansu da prezive, tamo gde je maca sada (Banjica) vrvi od pasa lutalica. Hranu bismo mi obezbedili za sve vreme dok je kod vas. Photo1065.jpgPhoto1067.jpgPhoto1084.jpg

Link to comment
ne znam...ali ja uvijek osjecam [mirisom, iako se kunu da su macke ciste] prisustvo zivotinje kod nekog, cak i ribica u akvarijumu :s_d: zafrknut nos imam
Ma ok to, ali zamisli kako je tek njima koji imaju xxx puta bolje razvijen njuh od tvog, pa osjecaju TVOJ miris. Mozda je u tome problem?
Link to comment

Evo malo update-a i od mene. Silvester i Maći su sada već desetak dana zajedno, mi smo čak bili odsutni pet dana, pa ih je čuvala svekrva, ali još uvek postoji i režanje i odbojnost. Ali, ima olakšavajućih okolnosti. Nova maca (ostalo joj ime Maći, kako su je deca na ulici zvala) je bila skotna i bukvalno smo uhvatili poslednji voz za sterilizaciju. Pretpostavljam da je režanjem i frktanjem na Silvestera čuvala stomak. Sada se oporavlja, ima ranu na stomaku, stavili smo joj okovratnik i i dalje reži i hukće na scog novog drugara. On se, sa druge strane ponaša carski. Mirno prođe pored nje, nikad ne odgovara na nejno režanje, ni na huktanje, on samo mjaukne i non stop pokušava da joj se približi.Nadam se da će kad se ona oporavi njihov odnos konačno uznapredovati do prijateljstva. Inače, Maći je prekrasna. Ima plavu dlaku, kožu i uši i zaista mnogo liči na rusku plavu, ali je neki mešanac. Siva njuškica je potpuni hit. Kad osposobim fotoaparat biće i sličica....

Link to comment

psst stormy, zavedena si mojim rijecima

Uh, meni je jedan od najlepsih prirodnih mirisa onaj od machetine. Moju Zivku (matora, jedanaest godina ima) cesto njuskam ispod vrata - to prosto opija.
ne sumnjam, kad nesto volis onda je to - to. btw, da li je istina, negdje sam citala, da macke prilikom sopstvenog lizanja i ciscenja progutaju dlake, pa kad se toga malo vise skupi naknadno ispljunu cijelu gombicu? nisam to primjetila s mnemnukiom...
Ma ok to, ali zamisli kako je tek njima koji imaju xxx puta bolje razvijen njuh od tvog, pa osjecaju TVOJ miris. Mozda je u tome problem?
ee, bice da je to.. pojava je vec primjecena na sirem planu, cim me omirisu, odmah shiznu :s_d: uostalom kad je macka podnosila macku? da probam s mackovima??...nikako da me ubijedite zasto bih trebala imati macku, a ne recimo malog aligatora...
Link to comment

Macka ce (kad joj tako dodje) da ti skoci na stomak i da te mazi (masira) sapicama. Ne znam pouzdano, ali ne verujem da aligatori to rade. :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...