Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Nego, kako vasi macji ljubimci podnose voznju autom? Moja samo sto ne dobije infarkt. Kad smo se selili (a u pitanju je bila voznja od oko 6 sati) morala je dobiti anesteziju. To su jedini trenuci kad zavidim vlasnicima pasa.
Moje su letele avionom sat vremena kad smo se selili, a ja pre toga nocima nisam spavala, u strahu kako cemo to preziveti. I - nista.One su bile u onim mekim transportnim torbama, ispod sedista, a sa suprotne strane prolaza jedan mali pas, u istoj takvoj torbi. E, ta pseca torba se celo vreme ritala, cvilela i nervirala svoju vlasnicu, tako da mi je bilo zao, dok je jedna moja samo malo mjaukala prilikom poletanja, a druga ni to. Bile su mirne kao bubice, pa sam povremeno morala da proverim da li su pri svesti. Posle mi jedino bilo zao sto sam zbog njih platila taksi do i od aerodroma, a mogli smo slobodno gradskim prevozom, kad su bile tako dobre i zlatne.Sve u svemu, ja jedva prezivela onoliki stres i to sa sedativima, a one nista, kao da su ceo zivot putovale :) .
Link to comment

Moj macak dobro podnosi auto, jedino sto ne ostaje u kutiji nego moram da ga pustim da seta po kolima. I obicno mi se namesti u krilo i gleda kroz prozor, s vremena na vreme malo proseta i to je to. Skoro je putovao i avionom, ali je debela mrcina (9kg), pa je morao sa koferima. Dao sam mu tabletu pre i bio miran ko bubica.

Link to comment

tresko je noje. biggrin.gifdivni su svi. tara se nije dugo pojavljivala na komšijskom topiku, uslikaj nam i nju.keemo je... keeemo. wub.gif

Od mojih Winnie i Harry kmeče non-stop kad se voze u autu recimo. Obama se živ ne čuje.
ni moj nije dobro podnosio vožnju automobilom. nije bilo šanse da ostane u pripremljenom, udobnom transporteru/korpi, urlao je kao da ga kolju. iako je tada bio mali, mrva jedna, sva sam bila u fronclama. dva sata, koliko je trajala vožnja, kmekao je i verao se po meni. posledica te vožnje bili su dugi rukavi u sred leta. da nisu znali o čemu se radi, roditelji bi mislili da se drogiram.nego- ovo sam htela da stavim. kučkari imaju svoj test (hvala garoviksu i halloween), pa je red da se nađe i ovde.svi znamo da su ove naše domaće najbolje i najslađe, ali da se igramo malo. edit:evo prvih šest:femp6x.jpgkako bi iko mogao da se odluči za jednu!? wub.gif Edited by stormy
Link to comment

kako se razvija ljubav prema mackama?? ja je nemam [mislim ljubav] a mozda bih je voljela bar imati [na isto mislim], jer mi je vec pomalo neprijatno [mislim na vlasnike] kad se pri susretu oshinemo pogledima [ne mislim na vlasnike] i okrenemo glave..

Link to comment

Mislim da je to jedna od onih stvari, ili je imas, ili nemas. Kad sam svojevremeno doneo prvo mace u kucu, pokislo i jadno, samo sam ga ja voleo. Posle su ga (je) jako zavoleli i cale i sestra, ali keva - nikad. I to je vazilo za niz macaka koje su potom usledile. Bio nam je posle u gostima prijatelj iz Crne Gore, onako pravi 1 djetic, pa je voleo malo duze da spava ujutro, a macak mu se usunjao pod noge, ispod pokrivaca. On je posle samo stoicki rekao "ja nijesam ljubitelj macaka" (a da nije bio tako dobar gost, pretpostavljam da bi macak zavrsio zadavljen). Jbg, neko voli, a neko ne voli, a meni je potpuno strano kako to neko moze da ne voli:)img001_800.jpg?w=740Tina, iz sredine 80-tih.

Link to comment
kako se razvija ljubav prema mackama?? ja je nemam [mislim ljubav] a mozda bih je voljela bar imati [na isto mislim], jer mi je vec pomalo neprijatno [mislim na vlasnike] kad se pri susretu oshinemo pogledima [ne mislim na vlasnike] i okrenemo glave..
Treba biti otvoren. O tome šta je draž kod mačaka, mogli bi do sutra, ali neka :)Ćale i teča su bili najžešći protivnici mačaka dok smo bili klinci. Teča je kasnije zavoleo mačke (tj. svog mačka), ćale nikada :lol:Inače, jedna bivša nije volela mace nikako. Namerno sam je ubedio da gledamo "Pet cemetary". Nikad mi to nije zaboravila.Inače, ako želiš zavoleti mace, gnjavi mačiće, ali baš baš male. :wub:Vako nešto http://www.youtube.com/watch?v=x-SsHwuQg4k
Link to comment

Наша Јохана живи на покривеној тераси, и не пуштамо је унутра, осим ако је неко унесе. Повремено се ушуња, али је брзо истерамо, или дозволи да се узме па је изнесемо. Не прави проблеме с те стране.Пре десетак дана се спуштао снег са крова над терасом, и Јохана се изгледа поприлично поплашила, и није излазила... а баш јој је нешто требало да стигне до капије. Рандес, можда. И наклати се на врата од терасе, и њаврче, пропиње се, оде па се врати па испочетка. На крају жена отвори врата да јој да нешто да поједе, кад јој ова шмугне кроз ноге и правац... не наша спаваћа соба, где увек прво покуша да уђе, него спољна врата. И тамо чека да је пусти да изађе.Јесте, мачке имају језик од укупно једне речи ("моје!"), мачке присвајају људе (и оно мажење и трљање је у ствари обележавање мирисом), умиљате су из рачуна (јер тако припитомљавају своје људе), али овакво манипулисање само зато да бисмо је пустили да прође... ово личи на некакав предумишљај.

Link to comment

Bila je davno neka SF prica o malim stvorenjima sa Venere koja imaju telepatsku sposobnost da bilo koga ko se nadje u njihovoj blizini ucine da se prosto rastopi od milja. Ne secam se gde je bila prica, da li u Siriusu ili Andromedi, ili negde trece, niti drugih detalja. Ali, to mi je nekako uvek bio tacan opis macaka.

Link to comment

Po pitanju mačaka, uvek volim da citiram dve Pratchett-ove:"In ancient times cats were worshipped as gods; they have not forgotten this."" "What is there in this world that truly makes living worth while?" Death thought about it "Cats," he said eventually, "Cats are Nice” "Nije moglo bolje da se sroči :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...