Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

:lol: Rasejan, mijenjaj avatar.
Претече ме... већ сам имао то на уму.Најгори, данас си најбољи :lol:.
Link to comment
Stigla prinova- Ulična, oko dve godine stara. Prestrašena. Silvester frkće, uzdiše. ljut je na ceo svet, al joj ne prilazi mnogo blizu. Zajedno su jedva sat vremena, ona je pod krevetom, a ja rešila da im se ne mešam u mačje odnose, nego da ih pustim da se sami sprijatelje. Prelepa je!
U nasem slucaju je prvo upoznavanje i odmeravanje snaga trajalo 2-3 dana, isto s pridoslicom pod krevetom. Kasnije je dosla druga faza, koja je trajala oko mesec dana i u kojoj su se dodatno nijansirali medjusobni odnosi. Ali bio je to pocetak jednog divnog prijateljstva :) Obe su bile oko 2 godine stare. Sada, nakon nesto vise od godinu dana, ne bih mogla da zamislim da ih razdvojim. Mislim da bi strasno patile2202004.jpgIz slike je jasno ko je ovde gazdarica. Btw, to je pridoslica Yannine, dok je nase "prvence" Thelma rado prihvatila svoju podredjenu ulogu (koja ukljucuje i Yannininu pojacanu brigu za nju) i sad svi srecno zivimo.Dakle, malo strpljenja i nemesanje. Ako bude frktanja i kostresenja, to je samo njihov jezik, koji mi ne razumemo. Ne treba ga uzimati ozbiljno.Macama je potrebno da jedna bude dominantna i onoj drugoj to uopste ne smeta, naprotiv. I potrebno im je vreme da se dogovore. Veoma retko se dogadja da bas nikako u tome ne uspeju. Valjda hemija, kao i kod nekih ljudi :( .Srecno! Edited by vilhelmina
Link to comment

Ostale danas same u stanu. Pa kom opanci, tom i džeri. Pomazila oboje, nahranila oboje, pa ćemo da vidimo. :lol: Ineč, ova druga je ženkica, naš prvenac je mužjak, ali kastrirani. Pa ćemo da vidimo, ali deluje mi da će ženkica da vodi glavnu reč. Ona je i starija.

Link to comment

Danas citam u jednoj knjizi o mackama da je dobro prilikom ovakvog upoznavanja dati svakoj maci nesto sto mirise na onu drugu: cebence na kom su lezali ili tako nesto. Tako im miris nece biti sasvim stran kad pocnu da prilaze jedno drugom.Kako napredujete :) ?

Link to comment
Haha, slatkis!wub.gif Inace, Senka je tek druga macka za koju sam cula da obozava kupanje. Atipicno macje ponasanje.
U subotu bilo ono cats 101 na animal planet-u i ima neka sorta koja obozava vodu i slikali je u bazenu kako pliva ---dog style plivanje ;)
Link to comment
U subotu bilo ono cats 101 na animal planet-u i ima neka sorta koja obozava vodu i slikali je u bazenu kako pliva ---dog style plivanje ;)
Hvala za info, priznajem da nisam znala za tu sortu. :)
Link to comment
Hvala za info, priznajem da nisam znala za tu sortu. :)
Maine Coon mačke (ponosni sam vlasnik Harry-ja) obožavaju vodu i odlični su plivači:Maine_Coon_6.jpg?715
Link to comment
Maine Coon mačke (ponosni sam vlasnik Harry-ja) obožavaju vodu i odlični su plivači:Maine_Coon_6.jpg?715
:lol: brate koja zver!!!jel Harry na italijanskom znaci Dulence?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...