Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Štetno.Jednom eventualno, ne više, a kad maca napuni godinu dana, sterilizacija. U suprotnom, velika je verovatnoća da oboli u narednim godinama. (tumor mlečnih žlezda, pre svega)

Link to comment

Macku treba da sterilisete pre prvog teranja. Sto duze cekate, veci je rizik da ce kasnije u zivotu dobiti rak mlecne zlezde. Taj rizik je najmanji kada se macka sterilise pre prvog teranja i kada joj se, naravno, ne daju hormonske injekcije. Sve ostalo (injekcije, sterilizacija sa godinu dana i sl.) povecava taj rizik.

Link to comment

Ako ne želiš mačiće, sterilizacija je najbolje rešenje. Jednom davno, sa prethodnom macom, smo probali to sa injekcijama i nije nam se dopalo, mislim da je štetno i da je rizik od oboljevanja veći.

Link to comment

Hvala vam na brzim i jasnim odgovorima; u medjuvremenu sam malogooglao i nasao istovetne informacije...Logicno je uostalom da hemija poput hormona ne mozea da ne ostavi trajne posledice po zdravlje organizma.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Što je smešna knjiga Rečnik zaljubljenika u mačke Frederika Vitua!Na temu dresure mačaka:„ ... Sećam se da sam jednom ili dvaput u životu prisustvovao (ili gledao na televiziji?) retkim tačkama koje su izvodile cirkuske mačke. Nisu mi delovale nimalo upečaljivo. [...] Osećalo se da su sirote mačke prinuđene da se tako ponašaju. Ličile su na neke početnice koje izvode striptiz, na devojke iz dobrih porodica koje su pretnjama ili ucenom primorali da se razgolite pred publikom.“Pisac na više mesta naglašava da su mu draže „olučarke“ tj. kontejnerke, od rasnih mačaka. Nakon priče o nastanku mačje rase „sfinga“, on kaže:„ ... Ukratko, svim sredstvima se nastojalo da se ova životinja umnoži. Zašto? Iz gluposti ili perverzije, kao što sam već rekao? Ali, isto tako, i iz tržišnog oportunizma, to je sasvim izvesno- i to je ono što nas najviše žalosti. Bilo bi to isto kao kada bi trgovci robljem podsticali reprodukciju žena sa bradom, samo zato da bi udovoljili potrebama seksualnih pervertita koji vole neprirodno dlakave partnerke.“Jedna odrednica u Rečniku posvećena je Polu Leotou (teturavi starac, neobrijan, sa licem kukuvije, sa šeširom na glavi, bazdi na znoj i prljavštinu, koji se vraća kući sa korpom punom bubrega i iznutrica) koji je u dvorištu kuće imao čopor mačaka i pasa, piscu, pozorišnom kritičaru, mizantropu i decomrzitelju. Dao je odlomak iz Leotoovog Dnevnika:„ .... Zamislite tu obavezu da morate da idete u pozorište. Da morate da napustite ovu spokojnu kuću, ovo tiho obzorje, ovaj vrt pun žbunja, ovu sobu koja krije toliko sanjarija, ove knjige, hartije, stolicu Kamij Duse, ove izvanredne porodične portrete, Ajfelovu kulu pod staklom i Didroa na komodi, kao i predivno društvo tolikih nežnih i umiljatih životinja! Otići u Pariz! Hodati ulicama! Zauzeti mesto u pozorištu! Biti okružen ljudima skupljenim s koca i konopca, nepodnošljivih lica, fizionomija na kojima se čita potpuna praznina, koji neprestano brbljaju i zbog kojih zažalite što devet desetina čovečanstva nije nemo!“ Povratak kući je takvo olakšanje!

Edited by halloween
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ajd pomoć!!!Ujak koji je morao da pali u inozemstvo hitno nije znao šta će sa mačkama(2 komada obe ženske) , te sam se ja opušteno ponudio da ih uvalim kevi čisto da ne bude sama jer ja samo povremeno navraćama da je obilazim ;) :isuse: ;) .E sad on je izgleda malo divlje njih držao pa one divljaju po stanu, pogotovusu aktivne rano ujutru.Ja pretpostavljam da je to njihov ritam i da tu verovatno nema spasa jel' da?One imaju negde oko godinu i nešto i sterilisane su koliko znam.Zanima me šta preporučujete od hrane i tečnosti .Takođe me interesuje koliko često ih treba "timariti" ;)

Link to comment

najlaksa ali skuplja varijanta, suva hrana + konzerve. jedan obrok jedno, drugi drugo. jeftinija, da im se kuva, ali to je malo problematicno sa odraslim mackama koje su uglavnom nevidjeno razmazene. jutarnje avanture neces moci da izbegnes, ali je super sto su dve, pa ce se brze izmoriti.voda - vecina macaka koje sam sretala ima haj-nehaj odnos prema vodi, skoro pa da moras da ih teras. preporucuje se da im se ne daje cesmovaca zbog puno kamenca, a posto malo piju vodu, prolom i ne bude toliko skupa avantura, a izbegne se pakao urinarnih infekcija itd.

Link to comment
voda - vecina macaka koje sam sretala ima haj-nehaj odnos prema vodi, skoro pa da moras da ih teras. preporucuje se da im se ne daje cesmovaca zbog puno kamenca, a posto malo piju vodu, prolom i ne bude toliko skupa avantura, a izbegne se pakao urinarnih infekcija itd.
Trebaju piti puno vode osobito ako jedu suhu hranu. Moja macka je jako malo pila dok nisam dobila savjet da posude s vodom i hranom treba drzati odvojeno. Otkad je voda na sasvim drugom kraju stana nema vise problema i redovito pije vodu. smile.gifpost-275-13000051874549.jpg Ovo je moja Maya. Edited by Zoe
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...