Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Čini mi se da mačke imaju svoj prostor u kome se kreću i nisu previše zainteresovane da izlaze iz njega, u zavisnosti od prilika to je stan ili dvorište i ne zanima ih ništa van toga. Ali ako ima izuzetaka, to treba poštovati.Moram da dodam još i ovo, što se ponašanja tiče, najzanimljivije je kako ispoljavaju dominaciju i uspostavljaju hijerarhiju- u zavisnosti od uzrasta, pola i srodstva ( ova 3 uticaja su mi prvo pala na pamet, možda ima još neki). Mnogo je smešno i kad mačka sakrije mačiće čim se omaci, sačeka da progledaju, pa ih potom postepeno izvlači jedno po jedno i donosi ispred vrata, da se upoznamo.

Edited by halloween
Link to comment
najzanimljivije je kako ispoljavaju dominaciju i uspostavljaju hijerahiju- u zavisnosti od uzrasta, pola i srodstva ( ova 3 uticaja su mi prvo pala na pamet, možda ima još neki).
I meni je to jako zanimljivo, pogotovo što pod idealnim okolnostima mačke ne oformljuju čopore niti imaju pecking order. Kada su nagomilane, one se jednostavno ređaju po osnovu fizičke snage i koliko je koja nenormalna. Jedna od mojih mačaka je sitna i pomalo vrljava crna živuljka koja je u dvorištu na Zvezdari postrojavala mačke duplo veće od sebe zato što je bila više nego voljna da im iskopa oči.
Link to comment
Mnogo je smešno i kad mačka sakrije mačiće čim se omaci, sačeka da progledaju, pa ih potom postepeno izvlači jedno po jedno i donosi ispred vrata, da se upoznamo.
Mi smo tako imali muke sa jednom mačkom koja je neprestano sakrivala mačiće po svim mogućim budžacima u kući, i to tako da posle ni sama nije mogla da dođe do njih, pa se dernjala da dođemo i izbavimo ih.Posle smo pak imali mačku koja nam je od prvog dana dozvoljavala da se približavamo mačićima. Ta mačka je inače bila najodanije i najprivrženije biće na svetu.
Link to comment

stariji/jači mačor uspostavlja dominaciju nad mlađim/slabijim tako što ga tretira kao ženku. zajaši ga s leđa, uvati ga zubima za vrat i onda "trese" u prazno, dok je ovom sve vreme glava dole u prašini. i onda se zna ko je tata.mačka skriva mačiće da ih ćale ne podavi, i samo proverene pušta da ih diraju.

Link to comment
Mi smo tako imali muke sa jednom mačkom koja je neprestano sakrivala mačiće po svim mogućim budžacima u kući, i to tako da posle ni sama nije mogla da dođe do njih, pa se dernjala da dođemo i izbavimo ih.Posle smo pak imali mačku koja nam je od prvog dana dozvoljavala da se približavamo mačićima. Ta mačka je inače bila najodanije i najprivrženije biće na svetu.
Hihihi, kad se omaci pa je potajno pratiš da vidiš gde će da ode, ako primeti šta radiš, premestiće ih 100 puta. Ipak, kad žive u dvorištu, najveća opasnost za mačiće su mužjaci. Valjda dave mačiće da bi se mačka opet parila. Nisam nikad videla, pa ne mogu da ih optužim.U našem dvorištu najdominantnija je mačka koja se omacila najviše puta i koja ima najviše potomaka. Deli šamare koji nisu sastavni deo igre i do sada nisam videla da joj je neko uzvratio. Dok jede, ostali čekaju u redu. Dodajem i da je izuzetan lovac na miševe. Mužjake ne zarezuje, osim kad treba da se pari. Da nije hrane, mislim da ni nas, ljude, ne bi konstatovala.
Link to comment
Hihihi, kad se omaci pa je potajno pratiš da vidiš gde će da ode, ako primeti šta radiš, premestiće ih 100 puta. Ipak, kad žive u dvorištu, najveća opasnost za mačiće su mužjaci. Valjda dave mačiće da bi se mačka opet parila. Nisam nikad videla, pa ne mogu da ih optužim.
Rade, ja sam to video kada je ta budala od mačke jednom prilikom iznela mačiće u dvorište i tamo ih sakrila, u roku od 10 minuta se pojavio neki siledžija da ih davi. Hvala bogu da smo primetili na vreme. Nakon toga se i ona zadovoljila sakrivanjem mačića po ćoškovima u kući.
Link to comment
Pa evo, traje peti dan, i ne bazdi. Samo progresivno žuti. A samo pola kese sam ispraznio. Dakle, ako izdrži 15 dana bez promene, ovo je jako dobro.
10 dana, i sada bi već trebalo da menjam. Ali, rekoh, to je pola kese! I dalje uopšte ne smrdi, ali je "zdravih" gromuljica, tj. tih silikatskih pseudokristala ostalo jako malo. Ipak zadovoljan! Edited by Buck Naked
Link to comment

testirala sam dugo koliko sipati, kad menjati, kako cistiti itd, i zakljucak je, dok je bio mali, kesa od 3.8 litara oko tri nedelje, cela, s tim da se redovno vade pozutele gomilice.sad kad je omatorio, posto voli da se razbacuje, a i kutija stoji na terasi, velika kesa od 5 litara, tacno mesec dana.inace, u pet centru su se ponovo pojavile ove grebalice. apsolutni hit, nikad nista izgrebano zahvaljujuci njima.wavy.jpg

Link to comment

ovo je potpuno prilagodjeno ponasanju macke. moze da istovremeno udje u optimalan ugao za grebanje da joj bude udobno.idem da kupim ovo juce. moja 4 demona su uspela da uniste spravu za grebanje koja je sadrzavala i 2 misa na oprugama. ne znam gde su misevi, a kanap je na putu da se potpuno rasplete.

Link to comment

ma da, a videces dve najbolje fore, kad se kao zavuku ovde ispod da vrebaju i onda onim africka divokoza poskokom na sve cetiri skoce na ovo za grebanje.ovo je jedina grebalica koja je imala efekta, sve ostale, maksimum tri dana interesovanja, cak i ona sa kao kucicom za sakrivanje.

Link to comment
ma da, a videces dve najbolje fore, kad se kao zavuku ovde ispod da vrebaju i onda onim africka divokoza poskokom na sve cetiri skoce na ovo za grebanje.ovo je jedina grebalica koja je imala efekta, sve ostale, maksimum tri dana interesovanja, cak i ona sa kao kucicom za sakrivanje.
gde ovo moze da se uzme?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...