Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

to je vrlo, vrlo netacno.
Apsolutno.
Parodiram malo, ali stvar je percepcije. Imao sam dosta mačaka tokom godina, i nijedna mi nije ostavila utisak da oseća ikakvu emociju prema meni i ostalim vlasnicima. Prede i mazi se kad je zadovoljna tj. kad joj nešto treba, a kad to dobije ti više za nju ne postojiš. Što je meni fascinantno kao znak (para)psihopatološke sebičnosti-nezavisnosti, nikad im to nisam zamerao niti ih manje voleo :)
Link to comment
koga zabole kurac za to?
+1Doduše, svaki Marlin post je jednako besmislen kao i taj. Indirektno me je inspirisala da prenesem 1 epizodu iz detinjstva Kieth Richardsa: ovo je kada mu je majka (Doris) likvidirala mačku i miša mezimca.For companionship I kept pets. I had a cat and a mouse. It's hard to believe that's what I had - it may explain a little of what I am. A little white mouse, Gladys. I would bring her to school and have a chat in the French lesson when it got boring. I'd feed her my dinner and lunch, and I'd come home with a pocketful of mouse shit. Mouse shit doesn't matter. It comes out in hardened pellets, there's no pong involved, it's not squidgy or anything like that. You just empty your pockets and out come these pellets. Gladys was true and trusted. She very rarely poked her head out of the pocket and exposed herself to instant death. But Doris had Gladys and my cat knocked off. She killed all my pets when I was a kid. She didn't like animals; she'd threatened to do it, and she did it. I put a note on her bedroom door, with a drawing of a cat, that said "Murderer". I never forgave her for that. Doris's reaction was the usual: "Shut up. Don't be so soft. It was pissing all over the place." Edited by Indy
Link to comment
Parodiram malo, ali stvar je percepcije. Imao sam dosta mačaka tokom godina, i nijedna mi nije ostavila utisak da oseća ikakvu emociju prema meni i ostalim vlasnicima. Prede i mazi se kad je zadovoljna tj. kad joj nešto treba, a kad to dobije ti više za nju ne postojiš. Što je meni fascinantno kao znak (para)psihopatološke sebičnosti-nezavisnosti, nikad im to nisam zamerao niti ih manje voleo :)
Jebem li ga. Ja gajim ruske plave, ove dve što imam (2003 i 2009. godište), su ko kerovi, bukvalno.
Link to comment

Da, jedno moje mace je bas bukvalno kao ker. Donosi mi lopticu da je bacim, i da se ja ne smorim mislim da bi to radio satima. Kako mu ne dosadi, nije mi jasno. Isto tako ako sam par sati van kuce, cim me vidi odmah prede i trazi da ga uzmem u ruke i mazim, onda mi legne u krilo i zaspi. Ako pokusam da ga sklonim odmah se uspentra nazad u krilo. Uopste mi nije jasno zasto je takva maza kada ima petoro brace i sestara i majku i babu, znaci uopste nije usamljen niti mu je dosadno kad ja nisam tu, ne bi trebalo da bude toliko vezan za mene. Ne znam ni kako da ga udomim, moram da nadjem nekoga ko ce biti sa njim 24 sata dnevno.

Link to comment

MOja ruska isto se ponaša kao pas, donosi lopticu, hvata je u letu, čeka ispred vrata kada se pojavljuješ.ALi mrzi da se mazi, pokušaj maženja je opasan po živon (naš, ne njen)

Link to comment

Moj debeljuca ima ritual mazenja, po 5-10 minuta ujutru i uvece, van toga je "samostalan"... spava sa mnom, i obavezno je u istoj prostoriji kao i jai trcao je isto za lopticom od papira i donosi, dok je bio mladji, sad ako i potrci...

Link to comment
i trcao je isto za lopticom od papira i donosi, dok je bio mladji, sad ako i potrci...
Kod nas je apsolutni hit onaj mekani deo na mrezicama za badminton, mislim da je napravljen od neke pene, pa ga lako zagrizu i nosaju okolo, a veoma je lagan pa je super i za macji fudbal. Naravno prvo mora da se skine sa mrezice, ali za to su se oni sami postarali.
Link to comment
Je l' ti uopšte znaš šta znači izraz "poltron"? :unsure: Ne biH se reklo...Ko bi rekao da će da ispane frka na mačijem topiku... Rrrrnjaoooo! :D
Gupane naravno da znam sta znaci poltron. Dupeuvlakac. I ne kaze se biH nego bi , nemoj mene da ucis pravopisu, pismenija sam i nacitanija od tebe budi siguran.
Link to comment
Gupane naravno da znam sta znaci poltron. Dupeuvlakac. I ne kaze se biH nego bi , nemoj mene da ucis pravopisu, pismenija sam i nacitanija od tebe budi siguran.
gupiko, svedi se, ne volim da banujem, posebno ne narodne neprijatelje.
Link to comment
Gupane naravno da znam sta znaci poltron. Dupeuvlakac. I ne kaze se biH nego bi , nemoj mene da ucis pravopisu, pismenija sam i nacitanija od tebe budi siguran.
OK, razumeli smo šta je poltron, a sad još objasni i kome se ja to uvlačim? Keith Richardsu, da, to uvek :wub: I baš se piše BiH, eno je onolika Bosna i Hercegovina. :P
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...