Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Eto i mene ničim izazvane, među mačkarima. Prinova se zove Silvester, samo je ušetao kod nas po povratku sa mora, i od tada više ne izbija iz kuće.Blesav skroz, u stanju je da igračkicu koju mu baciš u nedogled vraća nazad, spava u neverovatnim pozama, i sve ojo što je slatko.Međutim, pošto ima dvorište, nismo mu instalirali pesak u stan, pa smo do sada imali i jednu kratku i jednu dužu nuždu u stanu, za 15 dana koliko je tu.Nemamo pojma koliko je star, pretpostavljamo samo da je mlad mačor, po ponašanju. Pošto je trenutno krečenje stana u toku, vakcinisaćemo ga čim sa tim završimo, jer je sada uglavnom po dvorišti i smeta majstorima, a hrane ga komšije, pšošto smo mi emigrirali na par dana. E sad, kastracija - razgovarah sa veterinarom, on mi je to preporučio, i zbog zapišavanja i zbog raznih stvari koje ste uglavnom ispisali na ovim stranicama. Mene samo zanima, koliko ste plaćali sterilizaciju svojih mačora, vi koji ste to uradili. Ovaj mi je rekao da je cena za to 4.800 dinara, pa me zanima jel to mnogo ili malo.I, još jedno pitanje: Ima li šanse da ga naučimo da obavlja nuždu u pesak i ima li potrebe držati to u stanu, obzirom da ima dvorište.

Link to comment
I, još jedno pitanje: Ima li šanse da ga naučimo da obavlja nuždu u pesak i ima li potrebe držati to u stanu, obzirom da ima dvorište.
Mislim da nema potrebe, dvoriste je idealno za to, samo morate paziti da uvek moze da izadje napolje. Naucice brzo. Pazi samo, zbog izlazenja napolje morate dobro da pazite na gliste i da ga redovno cistite.
Link to comment
Mislim da nema potrebe, dvoriste je idealno za to, samo morate paziti da uvek moze da izadje napolje. Naucice brzo.
Џаба што је научио. Може да изађе кад хоће, има свој излаз (са наткривене терасе, која је његова), али некад само седи и њаврче док га неко не изведе напоље, онда лепо оде и после то затрпа. Како нас дресира, свака му част :).
Link to comment
Mislim da nema potrebe, dvoriste je idealno za to, samo morate paziti da uvek moze da izadje napolje. Naucice brzo. Pazi samo, zbog izlazenja napolje morate dobro da pazite na gliste i da ga redovno cistite.
Koliko često ga treba čistiti od glista? i kako se to radi? Kod veterinara?
Link to comment
  • 2 weeks later...

Danas kastrirali mačora od 8 meseci, košta 3500. Problem je što pre operacije nije smeo da jede i pije pola dana, a veterinar koji ga je operisao je rekao da mu ne dajemo da jede i pije dok se ne oporavi, tj. dok anestetik ne prođe. Prošlo 24 sata, a mačor nije liznuo vodu, davali mu na prst pa da se obliže, neće ni tako. Plašim se da ne dehidrira, ima li neko iskustva u ovome? Hvala.

Link to comment
Danas kastrirali mačora od 8 meseci, košta 3500. Problem je što pre operacije nije smeo da jede i pije pola dana, a veterinar koji ga je operisao je rekao da mu ne dajemo da jede i pije dok se ne oporavi, tj. dok anestetik ne prođe. Prošlo 24 sata, a mačor nije liznuo vodu, davali mu na prst pa da se obliže, neće ni tako. Plašim se da ne dehidrira, ima li neko iskustva u ovome? Hvala.
macke i inace ne piju puno vode. ako hranite macku hranom koja ima visoki sadrzaj vode, takve stvari su redovne. probajte mu dati granule, ako ni posle njih (par sati) nece da piju vodu onda je to eventualno pitanje za veterinara.
Link to comment
Koliko često ga treba čistiti od glista? i kako se to radi? Kod veterinara?
Sorry, ne videh pitanje do sadSad se to najjednostavnije radi pipetom na ledja, rasiris dlake i istiskas proizvod na kozu(vodenkasta uljana tecnost), otprilike probaj da nadjes tacku na ledjima na kraju vrata gde ne moze nikako da se lizeMladje macke treba cistiti cesce, oko jednom mesecno, a odrasle 2-4 puta godisnje.Pipete se kupuju kod veterinara , pa proveri s njim
Link to comment
macke i inace ne piju puno vode. ako hranite macku hranom koja ima visoki sadrzaj vode, takve stvari su redovne. probajte mu dati granule, ako ni posle njih (par sati) nece da piju vodu onda je to eventualno pitanje za veterinara.
Sve u redu, polako se oporavlja, stao je na noge, trčkara, jede, pije... hvala na odgovoru.Što se tiče glista, mi smo mu (prvo veterinar, pa sledeći put mi kod kuće) davali tablete protiv glista. Kupili od veterinara, koštalo 150 din. Nekako nateraš mače da otvori usta, i ubaciš mu tabletu pomoću pincete. Znaš da je progutalo ako se obliže posle toga.To, pritom, nije uopšte lagan posao - nas je troje davalo tabletu mačoru od 6 meseci, izmigolji se kako hoćeš.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...