Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

11 hours ago, slepa živana said:

verujem da svaka mačka zna kungfu

 

A neke znaju superiornije japanske veštine:

 

 

Link to comment

Penzionerka detektovala pacova koji se uvukao u stan, ali neće da se smara da ga lovi, samo ga pojuri kad se izvuče iz skrovišta.

U fazonu, ja sam vam ukazala na problem, sad ga rešavajte sami :dry:

  • Haha 5
Link to comment

jel ima neko predstavu zasto se macke u ovo doba godine vise krecu i udaljavaju od kuce?

odavno sam primeto nevezno sa mojim mackama da u odredjenim periodima tokom godine ima vice macaka na putevima, nazalost samim tim i vise pregazenih

 

ove moje su sterilisane, zive delom u kuci, delom u dvoristu

u kuci spavaju, ujutro izadju cirkulisu napolje unutra kako im odgovara, navece ih zatvorim

do sad su se uvek drzale mog i komsijinog dvorista i neke livade sa druge strane dvorista

ulica nije odmah ispred mog dvorista, ali jeste ispred tog komsijinog gde provode vreme

do sad nikad nisu izlazile na ulicu, pre neki dan vidim sa prozora, ali nisam mogao da procenim dal su na putu ili pored njega, a tuda idu jer je trava mokra od rose

danas kad sam se odnekud vracao kolima, ova manja macka mi pretrci put, dakle definitivno je izlazila i prelazila na drugu stranu

preko ima jeka sahta, pored nje drvo, zbunje, kao grm neki, pretostavljam da ima nekih ptica, zivotinjca koje joj privlace paznju

 

 

kretenski mi je da ih potpuno zatvaram u kucu, kad su navikle da budu napolju, ne znam dal bi vredelo da prospem pored tog dela puta nesto ostrog mirisa sto bi ih odbijalo

sve se nadam da je neka faza koja ce proci, zato inicijalno  i pitam dal ima neki deo godine kad su skloniji putesesvijama

 

 

povezivao sam i sa tim sto je stigla jesen, pa na prvom mestu sto je ujutro dugo mokra trava i hladno, a i sigurno ima manje miseva i ostalih zivuljki po ovom delu gde se inace krecu

doduse, pre nekoliko dana je umro i matori macak iz jedne od te dve komsijske kuce gde borave, ne znam da eventualno to ranije nije bila njegova teritorija, mada nisam ni njega vidjao po ulici, on kao macak je bio sklon lunjanju, ali na drugu stranu 

Link to comment

@pbg12345 kod mojih roditelja  mačeća familija spava u zatvorenom prostoru u sklopu kuće, ne u samoj kući. Imaju svoja vratašca i izlaze i ulaze kako im volja i nisu sterilisani. 
 

Prvo, ali ne odnosi se na tvoje ako su svi sterilisani, mačori odlutaju s vremena na vreme. Pretpostavka je da se negde pare. Vrate se znatno mršaviji.
 

Čim krene sezona slava desi se da i mačke i mačori ne dodju ni na redovni ručak. Kampuju kod komšije koji slavi.

 

Naredno, dešavalo se i to, još neko ih udomi. Pa budu malo tamo, malo ‘vamo
 

Neke su se vraćale i posle dugog odsustva. Neke se nisu vratile uopšte. Jbg. 
 

Ponekad svrate neki nepoznati mačori pa bude borbe. Neki od tih stranaca dodju opet, neki ne.
 

Pre nekoliko godina odigrala se neverovatna scena kada su mačke organizovano odbranile našeg psa (sa kojim se kao ne podnose) od upada i napada neke lutalice! :wub:
 

Ugl., čim izadju iz kuće nema načina da im ograničiš kretanje. Ili im organizuješ život u kući ili ih puštaš napolje i pomiriš se s tim da su tvoje, svoje i možda još nečije i da se raduješ svaki put kad se vrate.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...