Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Komšija, vlasnik "moje" žute mačkice, došao i odneo nju i mace, uz izvinjenje što je prešla kod mene...eto, nije bio tu sve to vreme. Naravno, zahvaljuje što je cica bila mažena, pažena, zbrinuta.

I tako...sad sam malo tužna 🥲, nekako je tiho. Stoje prazna kutija, činije sa hranom i vodom.

 

EQrDXTMWAAAosgq?format=jpg&name=4096x409

 

A taman sam htela da vam slikam kako su porasli, iako bi sve fotke bile mutne, jer oni ne miruju, već skaču, penju se po meni, trče ko muve bez glave, zavlače mi se ispod nogu kao pačići...eh. 🥲❤️

Jeste da bi me posle sikiralo ako ne uspem da ih udomim ili zadržim neko, ali bilo je lepo gledati kako rastu i opstaju.

Em nema više wub reakcije, em nema mojih maca, sve je postalo pepeo i dim! :lolol:

  • Wub 4
  • Tužno 1
Link to comment

Joj, baš bedak. Razumem potpuno, gledanje mačića kako odrastaju je jedno predivno iskustvo. :wub:

Možda da se dogovoriš sa komšijom da udomiš jedno mače kad još malo porastu?

  • +1 1
Link to comment

Da, da, uzela bih mačkića Đilasa. :lolol:

Ukoliko ga već nije namenio...ili možda devojčicu, sve ostalo su ženskaći.

Ali moram prvo da razmislim, jer bismo bili u zgradi, pa bih htela da životinja ima dobre uslove, bezbedan život.

Srećnija sam kad je mačka na otvorenom, lakše je u dvorištu, na imanju...no, može i mačka da se izvede u prirodu, jel, zašto sam pas da ima tu čast. : D

Razmisliću! :xmas_happy:

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
9 minutes ago, Klara said:

Da, da, uzela bih mačkića Đilasa. :lolol:

Ukoliko ga već nije namenio...ili možda devojčicu, sve ostalo su ženskaći.

Muški su problem jel krenu da zapišavaju po stanu u nekom trenutku, valjda obeležavaju teritoriju, a ženski su problem jer malo malo pa imaš mačiće koje posle treba udomiti, tako da razmisli dobro, možeš naravno da sterilišeš ženku, ali pusti je barem da ima nekoliko puta prinovu pre toga...bar je to moje skromno mišljenje.

 

Srećno šta god izabrala

  • +1 1
Link to comment

Imati u stanu mačku koja je u teranju je jedan čist horor, iz iskustva pričam. Ja bih ipak sterilisao čim pre.

I kod mužjaka kastriranje rešava problem zapišavanja, ako se odradi na vreme.

  • +1 1
Link to comment

Čuvala sam ih pre, ali samo ženke koje smo sterilisali. Jedna je imala okot pre toga, druga nije, ali obe su jako dugo živele, poznate su mi sve dobrobiti sterilizacije. ☺️

Mačka nisam čuvala, ne znam da li oni obeležavaju teritoriju i nakon kastriranja, dok ne "ispucaju" preostale hormone... i kad uopšte krenu sa tim užasima :lolol:, jer neki veterinari su za njihovu kastraciju posle 6 meseci, neki posle godinu dana. 

 

Hvala na savetima ☺️

Link to comment

Mačori, ako su na vreme kastrirani i ne počinju ritual zapišavanja teritorije. Iz mog iskustva, sa 3 mačora,najbolje je to uraditi oko 6 meseca života. Jedan je živeo 22 godine, drugi krcka petnaestu, treći ima tek 2. 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Pikachu mačak! 

 

51 minutes ago, Stela said:

 

20240904_190932.thumb.jpg.69a5e134cdd4a214894d19a3c77a4f55.jpg

 

U idućem životu bih bila ova mačka. 🥹 Gospoda. Krenula u lov na ajkulu.

  • Haha 2
Link to comment

Samo ih gledam kako se premestaju iz jednog u drugi hlad, poluravnodusno posmatraju okolinu, nigde ne zure. Danju kuliranje na maksimumu. Uvece se izmigolje na vecere po restoranima, zna se koji je cija teritorija. Tu su pored stola ili u blizini i cekaju, ali diskretno, ne navaljuju :D.

Edited by Stela
  • +1 1
  • Wub 3
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...