Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Yahoo javlja.capt.caa35ef7e0cc4c599a3891dcf0e5a016-caa35ef7e0cc4c599a3891dcf0e5a016-0.jpg?x=400&y=277&q=85&sig=gVPzMr9DFfocoYFtqd9tqQ--

Zookeeper holds two-day-old white lion cubsA zookeeper holds two-day-old white lion cubs in Belgrade Zoo, Serbia, Friday, May 7, 2010. The two white lions cubs, an extremely rare subspecies of the African lion were recently born in Belgrade Zoo. White lions are unique to the Timbavati area of South Africa and are not albinos but a genetic rarity.
Link to comment
  • 2 weeks later...

krajnje je vreme da se i mi pokažemo :) proudly presenting Ida - skraćeno od idiot. neko vreme nije imala ime, a onda se samo nametnulo. pokazala je sve što zna i ume u kratkom roku - te dobila ime kakvo zaslužuje. usvojili smo je iz veterinarske ambulante negde krajem januara, početkom februara. mešanac avlijanera i persijske mačke. srećom nema ni spljoštenu njušku, nit dugu dlaku. ima neku čudnu nadrkanu facu, što se vidi ovde: 2i1pfra.jpgovo je ida, koja počinje da pokazuje svu raskoš svoje pameti. dolazim kući s posla i nigde mačeta. nigde. ne postoji mesto na koje se mogla sakriti, a da ga nisam pretražila. ključ joj nisam ostavila, dakle nije izašla napolje. posle nekog vremena se čuje nadrndano mjaukanje - sa čiviluka. iz tašne na čiviluku. popela se, ušla i ne ume da siđe. u međuvremenu je zaspala. otud i nadrndani pogled. sdny4o.jpg2zstklf.jpgpre neko jutro je briljirala. ušla je u kupatilo, rčkala nešto i uspela da skine poklopac sa mini kante za otpatke koja stoji u kupatilu, provuče i zaglavi glavu. u životu mi se nije desilo da zaspim u tri, probudim se u osam i momentalno počnem da se smejem do suza. 33w8qxg.jpgjutros ustajem i stajem na nešto oštro. pogledam na pod, konstatujem da je žilet i nastavim dalje. još jedan žilet. onda shvatim da žiletima nije baš mesto po celoj kući, podignem i vidim da je sav oglodan. imbecil je uspela da otvori tuš kabinu, razvali kutijicu sa žiletima i razvuče ih svuda po kući. nije se krvavo smejala, sva sreća. totalno je luda i lekovita. ponekad opasna po život. obično me u poslednje vreme u sred noći budi osećaj da mi je pao plafon na glavu. to ona iz zaleta skoči meni na lice (uglavnom) jer joj je smor što spavam. da, glođe mi kosu, šamara me i grize po nogama, pošto valjda smatra da nije pristojno što ja spavam kad se njoj igra. mačke su zakon.

Link to comment

ih, sad me krenulo pisanje o mačketini. gledam je kako frustrirano arlauče na komarca na plafonu i pokušava iz mesta da skoči do njema pa mi smešno. da, ida možda jes idiot, al nas zajebe kako stigne, pa sad ne znam šta da mislim. ključna reč - klopa. hrana je frka neviđena. dok joj se sprema(sipa u činijicu) kuka kao da je sudnji dan. i izgovara nešto što zvuči kao mama. časna reč. jutro je najgore. ako je kojim slučajem i mirna pre nego što zazvoni sat, sa zvonjavom počinje frka, jaukanje i strašno presamićivanje. fizička agresija se podrazumeva. nema snuz, bato. ni detetu nisam davala da jede pre kafe, al ovde nema vrdanja. prvo mački doručak, pa sve ostalo. i tako sve dok jednom u opuštenom ćaskanju, kćer mi i ja ne razmenismo vitalne informacije. ona je izvesno vreme dva puta doručkovala u razmaku od sat vremena. kako koja od nas dve ustane, tako je ova beštija dočeka na gladnoj samrti i izjede po celu kesicu wiskas 'gulaša' u roku od 2 minuta. nije ni čudo što je narasla na mečku za 2 meseca. sad je malo zaljubljena, pa neće da klopa, radije bi se parila. ponekad mi žao što će na štrickanje i rado bih je poslala na dejt sa lokalnim mačorima koji se motaju oko terase, al kad pomislim da bih imala sve ovo puta x ipak preovlada razum.

Link to comment

sjajna zivotinja, sve cestitke!jesi li razmisljala da uzmes jos jednu mozda? (ne, ovo nije soliciting...nego iskustvo...)kada imas dve macke, zapravo imas manje posla s njima nego sa jednom, zato sto su macke vrlo drustvene i treba im sparing partner: podrazumeva se da su macke bolje u tom poslu nego ljudi. a i super je gledati dve macke u akciji

Edited by vasudeva418
Link to comment
sjajna zivotinja, sve cestitke!jesi li razmisljala da uzmes jos jednu mozda? (ne, ovo nije soliciting...nego iskustvo...)kada imas dve macke, zapravo imas manje posla s njima nego sa jednom, zato sto su macke vrlo drustvene i treba im sparing partner: podrazumeva se da su macke bolje u tom poslu nego ljudi. a i super je gledati dve macke u akciji
ja imam 2 bandita i mislim o trecem...
Link to comment

lalalallala, ništa vas ne čujem. viš da razmišljam o mačićima. ali isto tako razmišljam i o samoubistvu kad počne da tutnji, skače i ruši sve pred sobom, pod sobom i iznad sebe. sve leti s polica, sto puta mi je srušila žicu s vešom, nemam ni jedne čitave čarape, kofer je rasturila pošto joj je bio na domak kandži! ne smem da zamislim ovo puta 2! terorista ogavni :wub:

Link to comment

ja sam uvek imao po jednu mačketinu, ali se desilo jednom da sam imao majku i sina. tačno si mogao da vidiš kako ga vaspitava. pokazuje mu gde da ide u klonju, ne da mu da vileni po gajbi...i uopšte, stalno ga upozorava da fundamentalno obrati pažnju na svoje ponašanje. i mali je slušao, iako je bio prilično drzak.

Link to comment
lalalallala, ništa vas ne čujem. viš da razmišljam o mačićima. ali isto tako razmišljam i o samoubistvu kad počne da tutnji, skače i ruši sve pred sobom, pod sobom i iznad sebe. sve leti s polica, sto puta mi je srušila žicu s vešom, nemam ni jedne čitave čarape, kofer je rasturila pošto joj je bio na domak kandži! ne smem da zamislim ovo puta 2! terorista ogavni :wub:
kad poraste, kada bude starija, iskusnija, dostojanstvena dama, smanjiće se nivo rasturanja svega isvačega po kući*. ali tebi će biti žao i nedostajaće ti mali antihrist u vidu razigranog mačeta.*jer će sve već biti uništenodivna je! nastavi da nas izveštavaš, u slici reči.
ja sam uvek imao po jednu mačketinu, ali se desilo jednom da sam imao majku i sina. tačno si mogao da vidiš kako ga vaspitava. pokazuje mu gde da ide u klonju, ne da mu da vileni po gajbi...i uopšte, stalno ga upozorava da fundamentalno obrati pažnju na svoje ponašanje. i mali je slušao, iako je bio prilično drzak.
danas sam gledala kako mama mačka uči potomka da se penje na drvo. sa silaženjem je bilo poteškoća. sad.gif
Link to comment
kad poraste, kada bude starija, iskusnija, dostojanstvena dama, smanjiće se nivo rasturanja svega isvačega po kući*
moje macke imaju po 3 godine. obaraju u proseku po jednu casu mesecno, juce su pokusavale da jedu stiropor (jedna voli lebac pa je od stiropora pomislila da je hleb, a druga se samo prikljucila akciji), zavlace se u torbe i vade sve iz njih, sunjaju se da maznjavaju hranu iz tanjira...kad otprilike nastupa taj damski period? laugh.gif
Link to comment

damstvo kanda zavisi od gazde. kolka si ti dama, tolka će biti i mačka. ova beštija nikad neće biti decentna. današnji bilans:1. srušena vaza sa cvećem - poplava po podu, drugi put u nedelju dana. 2. izgrickana tabla od tableta - sreća pa nije u njoj bilo ništa, al ostala u tašni. 3. napad na otvorenu paštetu x 3 u roku od ukupno minut. 4. četiri pokušaja da iskoči kroz prozor. 5. bezbroj skakanja na sto i kuhinjske elemente, iako zna da je to strogo zabranjeno. čim vidi da sam je snimila, vata tutanj iza nameštaja de joj ne mogu doakati.6. pokušaj pijenja vode iz wc šolje. spava snom pravednika. prepodnevna smena uspešna bila izgleda. inače, mene neko zajebo. mislila sam da su mačke same sebi dovoljne, čovek je tu da obezbedi uslove za divljanje i hranu i generalno je nepotreban, sem kad bi se valjalo češkati. ovaj stvor me prati svuda u stopu, i ka spava oseti kad se mrdam iz prostorije a u prostoriju b i ona ide tamo, da nešto ne propusti. stalno je pod nogama. i opsednuta je ljudima koji idu u kupatilo iz bilo kog razloga. obavezno mora i ona da bude tu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...