Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Ulicna kombinatorika all the way.Mada mi je napomenuto da ima nekog pretka persijske krvi tako da je jedno vreme postojala mogucnost da se zove i Miaowdinejad.
Savremeno delo više autora? cool.gif
Link to comment
tacno, crno-belo-zuta je uvek zenka. genetika.nisam siguran za skroz zute macke da li mogu da budu i zenke, ali mislim da mogu, mada sam u zivotu sretao samo macore kao skroz zute
Sve se vrti oko te žute boje. Trikolorke (crno-žuto-bele), sivo-žute i crno-žute uvek su ženke. Žuto-beli i skroz žuti (kao Garfild) uvek su mužjaci (ali, što kaže gazza1, i meni se čini da i ženke mogu biti skroz žute - ili je ova na koju mislim imala neku sakrivenu crnu pegu). Kod ostalih kombinacija boje moguće je i da su devojčice i da su dečaci.Obično ne govorim svakome ovu "mudrost" pošto ima čudaka koji bi uzeli mače, ali odustanu kad shvate da je najverovatnije ženka. :isuse: Ko bi da udomi svoje ili napušteno mače, preskače taj deo. Posle uglavnom sve "legne", odn. "gazda" legne na rudu.Osim toga, mi mačkari smo cat slaves. cool.gif
Link to comment

uuu opasna slatkica, ali ovo je garant neka u ovim krajevima retka rasainace kad pomenuh rase, ne palim se na rasne macke uopste - imam 3 divljaka u stanu - ali moram da podelim otkrice necega sto se zove havana brown. navodno je neka mutacija sijamki (pa se cesto desava da se u leglu 2 havane brown rodi i poneko sijamce), malo su manje i mirnije u ponasanju, imaju divnu cokoladnu boju i veeelike oci. umiljate, kapriciozne, inteligente i zabavne. i onako, majusne, mnogo zgodne za mazenje i pazenje.evo ga jedan primerak:cute_pose_8-9-08_u09d.jpg

Link to comment
a ovakva jedna bi me dokusurila :wub:
ufff, predivna. mora da ima nesto od abisinske (abyssinian) rase, ako nije cak i cista
inace kad pomenuh rase, ne palim se na rasne macke uopste
pa mnoge rasne koje nisu proizvod genetskih idiotarija su dugo bile domace, dok nisu uvrstene u zvanicne kategorije. To je slucaj sa mojom omiljenom rasom (jednom od najstarijih) - norveskom sumskom mackom598372200de76f5b7b.jpgnfc550.jpga i ovaj 'maine coon' koji joj je vrlo slican ali veci gradjom je extra wub:794pxsleepy3yearoldredm.jpg
Link to comment

Pa maine coon-ovi su preteča genetski modifikovanih mačaka. Naravno ne u labaratorijskim uslovima kao što je to slučaj sa Sijamcima. Za vreme Kolumba su ukrstili domaću autohtonu vrstu divlje mačke, nekog tamo risa i domaću mačku engleskog porekla, da bi služila da lovi pacove po brodovima i prvim naseobinama.

Link to comment
  • 2 weeks later...

OGLAS:Mlad, lep, inteligentan i situiran macak od 10 meseci trazi devojku za one night stand, vezu ili brak.Prihvatam sve ponude! nomi.jpgO svom poreklu znam sledece: rodjen sam u stanu zajedno sa dve sestre, a potom okrutno spusten u garazu iz koje sam izbavljen i srecno udomljen. jedini problem je taj sto mi za dva meseca strickaju jajca, sto pravdaju mojim nekontrolisanim obelezavanjem teritorije po stanu. Jako bih voleo da imam potomke.Sa slike se vide moje karakteristike, kao i kako sam izgledao kao mali macak, takodje se vidi moja sklonost ka savremenoj umetnosti i muzici i kako sam lep.Eventualne ponude slati provodadzici na PM.PS Ovo mi je poslednja sansa!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...