Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

2kim_philbyAko pogledamo samo medicinski razlog, problem kod mužjaka koji nisu kastrirani nastaje kod mokraćnih kanala i sa bešikom, t.j. pojave čestih upala pa na kraju i kancera. Zato kastracija bez obzira na sve. Neka bude kako samo izmišljam, ali valja proveriti kod više veterinara, npr. sa veterinarskog fakulteta. Bez obzira na izlazak van kuće, koji i tako skraćuje životni vek, usled višednevnih izbijanja i šenlučenja van kuće, te gotovo izvesnih zaraza pri tučama sa drugim mačorima, katkad i mačkicama, kao i ozbiljni nazebi i infekcije koji se gotovo redovno javljaju pri ovakvim avanturama, pogotovo u zimskom periodu. Na stranu prirodni nagon o promeni teritorije, gde je mogućnost da ti mačor negde odšeta sam (a misliš da ti je baš njega neko tako drago prisvojio), jako velika jer ulična tabatorska banda je ipak u proseku jača i izdržljivija.

Link to comment
mom ortaku koji je imao genijalnog macka koji se kupao s njim u kadi desilo se nesto jos gore. poverljiv prema ljudima nesrecni macor je prisao nekom debilu u cokulama koji ga je isutirao na smrt.
O sranja. Napisah već, ovo isto se desilo mom mačetu pre par meseci, najveselijoj životinji na svetu, starom 3 meseca. Prvi put ga pustih, na dva minuta, da prođira ispred vrata. I neko govno ga iscepelarilo. Da je makar uginulo odmah, nego se jadno mučilo još čitav dan. Ako ikada, ali ikada saznam ko je to bio slomiću mu kičmu, ko on njemu, makar robijao ostatak života.
Link to comment
2kim_philbyAko pogledamo samo medicinski razlog, problem kod mužjaka koji nisu kastrirani nastaje kod mokraćnih kanala i sa bešikom, t.j. pojave čestih upala pa na kraju i kancera. Zato kastracija bez obzira na sve. Neka bude kako samo izmišljam, ali valja proveriti kod više veterinara, npr. sa veterinarskog fakulteta. Bez obzira na izlazak van kuće, koji i tako skraćuje životni vek, usled višednevnih izbijanja i šenlučenja van kuće, te gotovo izvesnih zaraza pri tučama sa drugim mačorima, katkad i mačkicama, kao i ozbiljni nazebi i infekcije koji se gotovo redovno javljaju pri ovakvim avanturama, pogotovo u zimskom periodu. Na stranu prirodni nagon o promeni teritorije, gde je mogućnost da ti mačor negde odšeta sam (a misliš da ti je baš njega neko tako drago prisvojio), jako velika jer ulična tabatorska banda je ipak u proseku jača i izdržljivija.
pitacu veterinara jocu da nam razresi ovu misteriju :)
O sranja. Napisah već, ovo isto se desilo mom mačetu pre par meseci, najveselijoj životinji na svetu, starom 3 meseca. Prvi put ga pustih, na dva minuta, da prođira ispred vrata. I neko govno ga iscepelarilo. Da je makar uginulo odmah, nego se jadno mučilo još čitav dan. Ako ikada, ali ikada saznam ko je to bio slomiću mu kičmu, ko on njemu, makar robijao ostatak života.
veliko sranje. potpuno podrzavam i dolazim s stanglom da ti pomognem. moj brat je pretukao coveka koji je flasom gadjao njegovog psa. inace nisam nasilan ali ovakve izlive osvetnickog besa razumem.
Link to comment

Ja bih možda i nekako prešao preko toga (ne zaboravio i ne oprsotio) kao samog čina smrti, ali ne mogu da pređem ni preko muka nesretne životinje, ni preko suza moje ćerke koja je precrkla od tuge i nemoći.

Link to comment
pitacu veterinara jocu da nam razresi ovu misteriju :)
Nažalost, mog mačora Tacu, nisam uspeo da spasim muka koje sam pobrojao. Čale je želeo da mu dopusti da živi mačorskim životom. Nakon pet godina je uginuo od raka. A živeo je zaista punim plućima, što bi se reklo. Imao je jadničak tri operacije u poslednjih godinu dana. Ruska plava. Prelep. Glavonja. Glavni baja u kraju. Ali džabe.Poučen ovim iskustvom Mc Meu nisam priredio "užitak" koji je imao Taca. Po savetu mog veterinara dr. Nenada, sa veterinarskog fakulteta i lekara u ambulanti, Meo je dobio "nezasluženi" tretman, i evo 6-tu godinu krcka bez ijednog nazeba, a kamoli nešto više.
Link to comment
aaaa, sladak charlie - a sigurno nije devojcica? malo ima zensku facu:)?
Izgleda da su sad u modi takvi, pa se i on prilagodjava. :DNa zalost na slici se ne vidi rep koji je bas raskosan.
Link to comment

Charlie je prelep :wub: , a i nije toliko nevaspitan. On je bar na stolici. Thelma preferira stol, a voli i da potegne iz case. Nista cudno, ona je Svedjankathelma068.th.jpgA ume i miseve da lovi :D thelma086.th.jpg

Link to comment
O sranja. Napisah već, ovo isto se desilo mom mačetu pre par meseci, najveselijoj životinji na svetu, starom 3 meseca. Prvi put ga pustih, na dva minuta, da prođira ispred vrata. I neko govno ga iscepelarilo. Da je makar uginulo odmah, nego se jadno mučilo još čitav dan. Ako ikada, ali ikada saznam ko je to bio slomiću mu kičmu, ko on njemu, makar robijao ostatak života.
Uh :ph34r: . U zemlji u kojoj zivim se za "obicno" zapustanje zivotinja ide u zatvor, a za ovako nesto verovatno u ludnicu. Strasno mi je kad pomislim kolika je sansa da u svega par minuta naidje neko toliko sumanut. Izgleda velika :( Jos mi je vise muka kad pomislim kako vecina reaguje kad cuje ovakvu pricu (naravno ne na topicu za ljubitelje macaka). Govno koje je bez ikakvog razloga ubilo neduznu zivotinju bi ispalo mali nestasko ili "ne znam sta mu bi, inace je bas fin", a onaj koji bi takvom da polomi kicmu - opasan ludak angry.gif
Link to comment
bas lep macor. jel to neka plemenita fela ili proizvod ulicne genetske kombinatorike?
Ulicna kombinatorika all the way.Mada mi je napomenuto da ima nekog pretka persijske krvi tako da je jedno vreme postojala mogucnost da se zove i Miaowdinejad. Edited by Tinman
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...