Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

inace, cula sam nesto da trobojne macke kao mocina cica moraju biti zenke...ne znam detalje, ali je nesto oko genetike.
tacno, crno-belo-zuta je uvek zenka. genetika.za mocu - crno mogu biti i zenka i muzjak. zapravo mislim da sve ostale kombinacije mogu biti i M i Z. nisam siguran za skroz zute macke da li mogu da budu i zenke, ali mislim da mogu, mada sam u zivotu sretao samo macore kao skroz zutea mnogo su lepe i sindi i ova bela pufna, skroz joj je gotivan ovaj veverica rep Edited by gazza1
Link to comment
tacno, crno-belo-zuta je uvek zenka. genetika.
ko oce da trazi slike macaka po netu (ja to ponekad radim da se oraspolozim) valja da zna da se ta kombinacija zove calico.Znaci Fantom je mackar? Odlicno. Znao sam da ce ispasti od njega valjan forumas. Edited by vasudeva418
Link to comment
a kazu da ima i pravilo da macke ako imaju jedno oko plavo, na to uvo su gluve.
a ja se nesto secam iz skole da su valjda bele macke sa plavim ocima gluve?ovaj beli, a pomalo zut je mnogo sladak.
Link to comment
a ja se nesto secam iz skole da su valjda bele macke sa plavim ocima gluve?
Мајка од мог мачка је скоро потпуно слепа. А исте је боје као и он.
Link to comment
nisam siguran za skroz zute macke da li mogu da budu i zenke, ali mislim da mogu, mada sam u zivotu sretao samo macore kao skroz zute
Mogu, postovao sam fotku ove komšinice pre neko vreme ovde.img2234z.jpgA i pre jedno 15-tak godina sam imao sličnu cicu ovoj, Rahelu.
muzjaci su dobrice sa jakim karakterom, ali pre svega dobrice.
Apsolutno tačno! Živ primerak ovog izroda mi se dereka po ceo dan u kući.
Link to comment

Izvinite, ali ovo ne mogu da odolim, a da ne podelim sa vama!Pogledajte vi ovog gospodina tabadžiju!machorrri.jpg2gazza1Ma sva je predivna, i da znaš koliko je sićušna, a u punoj svojoj životnoj veličini je. :wub:

Link to comment
kakva lepotica :o , moj lotrek bi svisnuo od muke za ovom da mu nismo capnuli OO na vreme!
Варвари. :( Како можете да лишите јадну животињу сексуалног живота?
Link to comment

Ukoliko su ga uzeli kao kućnog ljubimca koga žele da zadrže više od 1 godinu i ukoliko žele da produže njegov život bar za duplo, to je najpametnije što su mogli da urade.

Link to comment
Ukoliko su ga uzeli kao kućnog ljubimca koga žele da zadrže više od 1 godinu i ukoliko žele da produže njegov život bar za duplo, to je najpametnije što su mogli da urade.
actually koliko ja znam kastracija nema direktne veze sa zivotnim vekom. neizlazak iz kuce ima. sto se vise macor smuca naokolo vece su sanse da nece bas poziveti koliko i njegov kucni vrsnjak. mozda nisam dobro shvatio mog veterinara.edit: ne mog u smislu da mene leci da predupredim komentare. Edited by kim_philby
Link to comment

ja sam apsolutno bio protiv kastracije, pogotovo uzimajuci u obzir velicinu lotrekovih 00 u netaknutom stanju! veterinar koji ga je kastrirao je cak ponudio da mu stavi proteze, nekakve klikere.medjutim moja okrutna supruga je upravljala tom operacijom tako da se nisam mnogo pitao..... proklete zene, nikada nece razumeti pitanja od kosmickog znacaja

Link to comment
actually koliko ja znam kastracija nema direktne veze sa zivotnim vekom. neizlazak iz kuce ima. sto se vise macor smuca naokolo vece su sanse da nece bas poziveti koliko i njegov kucni vrsnjak. mozda nisam dobro shvatio mog veterinara.
Tako je i nama veterinarka rekla. Sta vise, manje su mu sanse da prezivi napolju ako je kastriran, jer macori valjda umeju da namirisu "oslabljenu" konkurenciju i da je eliminisu.
Link to comment

ma da. mi imamo dva macora koje sam i ja jedva spasao od zeninih makaza. pri tome jedan (gandalf) je ocigledno alfa muzjak i izlazio je u starom kraju napolje (otkako smo na IV spratu nesto mu se ne mili da bezi) dok drugi (sauron) suvise voli 'dobar zivot' (citaj: krkanje) da bi ga rizikovao zbog neke cice.

Link to comment

nama je veterinar rekao da je za macku svaka trudnoca na neki nacin rizicna jer cesto ostane neko mace neporodjeno, a bez medicinske pomoci to obicno znaci sepsa i smrt. on je tako na strani operacije za svaku macku koja ima makar kakav stepen slobode kretanja, jer one kad im dodje vreme da se omace (ili su bolesne) odu negde drugde. za slucaj bolesti sam se uverila na svojoj macki koju sam trazila svuda i na kraju dana je nasla mrtvu bolesnu u garazi, zavucenu i scucucurenu da ili prezdravi ili umre. posle je vet stavio na infuziju.za macore ne znam kakav mu je stav.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...