Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

evo mene na selu, družim se s babinim mačkamaevo ga meda, uživa na novinama3487931877_4f21f39b68.jpgmislili su da je muško, ali se omacio... ipak ostao je on, meda :)ne zarezuje mnogo ljude, više nas posmatra kao smrdljiv sir. ponekad sedne pored prozora i bulji napolje, smaramo ga. oduševljava me ta njegova arogancija.mačka za cirkus3487905221_f28a868cc7.jpg

Link to comment
evo mene na selu, družim se s babinim mačkamaevo ga meda, uživa na novinama
joj, živana, ganu me. isti/a moj nikada prežaljeni mačak, po izgledu i po karakteru.izmazi ga malo i za mene... kad dozvoli.
Link to comment
ozbiljnost se verovatno odnosi na pojavu svinjskog gripa, nije to mačiji kašalj
otkud svinjski grip u kulturnom dodatku, bog s tobom :Dali kad smo kod mačijeg kašlja, mačije kijanje je mnogo interesantno. stvarno kao da govore 'pis!' :)evo jedne porodične fotke, meda sa sestricom koja se zove lole... ne znam da li je i ona nekad slovila za muško :lolol:3489136374_3982a18e2e.jpged: stormy, baš to, kad dozvoli :) preneću mu pozdrave svakako. to je problem s tim ljubimcima što žive kraće od nas. zato se ja ogrebem za nežnost kod babe i kod prijatelja koji imaju svoje :( Edited by slepa živana
Link to comment
  • 4 weeks later...

U naš mali kućni ZOO, pored Tare(newfoundland), i Winstona(mačora), došao je i novi mačak, ovaj put rasan Mein Coon, potpuno crn, po imenu Obama :P . Kad ga isfotkam, staviću i fotke.

Link to comment
U naš mali kućni ZOO, pored Tare(newfoundland), i Winstona(mačora), došao je i novi mačak, ovaj put rasan Mein Coon, potpuno crn, po imenu Obama :P . Kad ga isfotkam, staviću i fotke.
Evo naših momaka:Fratelli1.jpg Edited by Tresko
Link to comment

joj sto su vam lepe mace. :wub: a kod mene se odomacio jedan ruznjikavi macor, al smo ga jako zavoleli jel je mlogo blesav i umiljat. takodje je i 1 fajter, pa me zanima kako mogu da ga izlecim, posto ima krastice po glavi. rekla bih da su od tuce s drugim macorima. jel postoji neka krema za to? jadnicak nema ni jedno oko i ima x noge, al pored svih falinki, mnogo je wubav. e da, ima i krpelje :D , kako se macama vade krpelji?

Link to comment
joj sto su vam lepe mace. :wub: a kod mene se odomacio jedan ruznjikavi macor, al smo ga jako zavoleli jel je mlogo blesav i umiljat. takodje je i 1 fajter, pa me zanima kako mogu da ga izlecim, posto ima krastice po glavi. rekla bih da su od tuce s drugim macorima. jel postoji neka krema za to? jadnicak nema ni jedno oko i ima x noge, al pored svih falinki, mnogo je wubav. e da, ima i krpelje :D , kako se macama vade krpelji?
krpelje vadim pincetom koja jako stegne, sto dublje i okrenem (suprotno kretanja kazaljki... sto, nemam pojma)za ranice, ako se nisu inficirale - nista, ako jesu neki losion sa malo antibiotika
Link to comment
krpelje vadim pincetom koja jako stegne, sto dublje i okrenem (suprotno kretanja kazaljki... sto, nemam pojma)za ranice, ako se nisu inficirale - nista, ako jesu neki losion sa malo antibiotika
znaci otkrpljivanje kao kod pasa. uh, valjda cu uspeti malo da ga dovedem u red. hvala. :)
Link to comment

mora u pravcu suprotnom od kazaljke na satu zato sto se krpelj bukvalno usrafljuje na zrtvu preko tog nekog izrastaja koji ima nekakav navoj, kao pravi sraf - ako povuces ili nepazljivo okreces, moze da ti se desi da ga prekines tako da mu taj izrastaj preko koga sisa krv zrtve ostane unutra i napravi bas belaj jadnoj zivotinji, infekcije itd. to je posebno lako kada je krpelj dugo na zivotinji i pun je krvi (naduven).macke inace treba bas jako drzati dok im se vadi krpelj, bukvalno mogu da te ujedu ili da te opasno izgrebu jer se utripuju da im ti nanosis bol dok to radis. dvoje je obavezno da to rade, posto je vadjenje bas pipavo - uvek kada sam to radio raznim avlijanerkama naravno od pincete ni traga ni glasa pa sam morao tu strvinu rucno da vadim, katastrofa.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...