Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

senka je za 5% bolje

i dalje ima orgomne rane na leđima, ali antibiotici rade stvar, pa se sve to nije inficiralo

ako znate sredstva koja će pomoći da se to malo sanira vičite

inače, rekoše da je neki oblik raka kože

Link to comment

Za površinske rane na koži (kod pasa, sa mačkom nisam imala tu vrstu iskustva) su najefikasniji bili aloe vera gel (koji se koristi i za opekotine), mast ili krema od nevena, Hartmanov rastvor i antiseptični rastvori za ispiranje, zaštitni filmovi (tečnosti koje, kad se osuše, ostavljaju zaštitini sloj preko rane) i, po potrebi, neki lokalni anestetik. Ništa od ovoga što sam nabrojala ne bi trebalo da joj škodi ali, s obzirom na bolest na koju sumnjaju, ipak se posavetuj sa veterinarima. Mnogo mi je žao. 

Link to comment

Flogocid.

 

To je obavezan deo apoteke, koristi se i u humanoj i veterinarskoj medicini.

Vrlo je efikasan, samo treba voditi računa jer mačke izgleda obožavaju miris i ukus flogocida i ližu ga ( npr. kad namažem svoju kožu), pa ako može da dohvati deo tela koji treba namazati, treba kupiti zaštitnu kragnu.

Edited by halloween
Link to comment

koliko ja znam nije nikakva frka ni ako se pojede shtogod flogocida. to naravno nije razlog i da se jede. a svakako potvrdjujem flogocid iz ljucke prakse.

Link to comment

Slažem se, Flogocid je i meni prvi izbor, ali sam pretpostavila da Renne već zna za njega jer se najčešće preporučuje. 

 

edit: za oštećenu kožu su dobre i vazelinske gaze za opekotine, mogu se stavljati direktno bez bojazni od lepljenja za ranu ili preko sloja kreme.  

Edited by Notorious
Link to comment

Flogocid.

 

To je obavezan deo apoteke, koristi se i u humanoj i veterinarskoj medicini.

Vrlo je efikasan, samo treba voditi računa jer mačke izgleda obožavaju miris i ukus flogocida i ližu ga ( npr. kad namažem svoju kožu), pa ako može da dohvati deo tela koji treba namazati, treba kupiti zaštitnu kragnu.

Imam, ne pomaže :(

Link to comment

rene, jedino što mi još pada na pamet je ulje čajevca. probaj sa njim mada je dsuština u jačanju imuniteta i delovanju spolja. mnogo mi je žao senkice i znam kroz kakav pakao prolaziš.

Link to comment

Imate li neki savet za tretiranje sugarca, kod macke. Macak je u obliznjem selu(komsija ga ima) i tesko ce biti odveden kod veterinara, a hteo bih da mu pomognet(tablete, mast ili tome slicno).

Link to comment

Naoruzao sam se Rilexine tabletama, uzeo Flogocid i Gentamicin mast i otperjao do sela. Nekako sam istretirao macora(tableta se pokazala najmanjim problemom). Komsija ce se tesko snaci bez mene; nista, sutra ista rutina. ^_^

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...