Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Hajde vi sto imate vise od 1 macke davajte ovde instrukcije sta se radi kad imas macora od mesec i po i dovedes drugog koji je jos uvek beba. Moja ekstremno bolja polovina je naprasno otkrila zelju da spasi svaku malu macu od surovog zivota na ulici po ovoj vrucini te smo sad zaglavinjali sa dva macora razlicite starosti koji siste, mjaucu i evo se vec satima privikavaju jedan na drugog.

 

Urgentna pitanja:

 

1. Hoce li ovaj veci da bude agresivan? Za sada vise pokazuje da se usr'o od straha ali ovaj mali je bas mali pa se brinem.

2. Da li ponosne gazde mogu ista da urade da skrate proces prisajedinjenja macora u neprincipijelnu koaliciju?

3. Pesak, hrana i voda se odvajaju za svakog posebno ili se varam?

Link to comment

Ja sam Miki i Sauronu, dopustio da se sami dogovore, oko podele teritorije. :D

Zavrsilo se tako sto je Mika ostao glavni i cim bi ovaj krenuo da se buni, sledilo bi tepanje. ^_^

Odvojene posude, za hranu i vodu, su neophodnost u startu. Mika je recimo imao obicaj, da brzo pojede svoj deo, a onda potera "komsiju", pa smaze i njegovo. -_- Tu je neophodno nadgledanje u startu(narocito kada je jedna strana veoma mlada).

Edited by Miljenko
Link to comment

Obaveno odvojiti hranu, vodu, pesak. gledati u početku kako jedu, da jači ne bi pojeo sve.

Ne razdvajati ih kada se tuku, sami će se dogovoriti ko je kakav i šta je čije.

igračke odvojene

Link to comment

Ne razdvajati ih kada se tuku, sami će se dogovoriti ko je kakav i šta je čije.

 

 

:(

 

Ali ovaj mali je bas mali, sta ako ga ovaj veci povredi.

Link to comment

Pa onda ih razdvoji kad su sami, dok mali ne naraste + vidiš da se ne kolju.

 

A kad ste tu i kad su zajedno, organizaj im malo zajedničku igru, i nagradu kad se fino igraju, tako da imaju dobre dobre asocijacije na vrijeme provedeno zajedno. npr. nešto na uzici da love, i onda nešto ukusno kao nagradu. (nemoj da ostavlja uzicu kad nisi tu, mogu da se zapetljaju i udave)

 

A zavisi i kad su odvojeni iz legla, prerano odvojeni nisu imali kad da nauče da se fino igraju.

Link to comment

Pa onda ih razdvoji kad su sami, dok mali ne naraste + vidiš da se ne kolju.

 

A kad ste tu i kad su zajedno, organizaj im malo zajedničku igru, i nagradu kad se fino igraju, tako da imaju dobre dobre asocijacije na vrijeme provedeno zajedno. npr. nešto na uzici da love, i onda nešto ukusno kao nagradu. (nemoj da ostavlja uzicu kad nisi tu, mogu da se zapetljaju i udave)

 

A zavisi i kad su odvojeni iz legla, prerano odvojeni nisu imali kad da nauče da se fino igraju.

 

Za sada ne pokazuju da imaju nameru da se ozbiljno kolju. Shopa ovaj veci sapom ali ne pusta nokte, ali se ne da ni malisha. :lolol:

Link to comment

Pa ok, ti najbolje vidiš kako se slažu, ali nije loše da uloziš malo vremena u vaspitavanje kroz igru. Biće vam svima prijatnije kasnije.

Link to comment

Za sada ne pokazuju da imaju nameru da se ozbiljno kolju. Shopa ovaj veci sapom ali ne pusta nokte, ali se ne da ni malisha. :lolol:

 

Uglavnom ce tako i biti. Ne brigaj, dogovorice se njih dvojica sami! :)

Link to comment

Pa ok, ti najbolje vidiš kako se slažu, ali nije loše da uloziš malo vremena u vaspitavanje kroz igru. Biće vam svima prijatnije kasnije.

 

 

Uglavnom ce tako i biti. Ne brigaj, dogovorice se njih dvojica sami! :)

 

Hvala vam o, vi iskusni mackari. :thumbup:

Link to comment

Ako su slobodnjaci pazi da dominantniji ne otera porazenog sa teritorije. Meni se desilo da mi se izgubi mladji macor otprilike odmah posto je stariji krenuo da ga bije. Nasao sam ga u susednom dvoristu posle desetak dana i jedva dovukao kuci. Danas su sterilisani pa se lepo slazu.

Edited by katamaran
Link to comment

Hajde vi sto imate vise od 1 macke davajte ovde instrukcije sta se radi kad imas macora od mesec i po i dovedes drugog koji je jos uvek beba. Moja ekstremno bolja polovina je naprasno otkrila zelju da spasi svaku malu macu od surovog zivota na ulici po ovoj vrucini te smo sad zaglavinjali sa dva macora razlicite starosti koji siste, mjaucu i evo se vec satima privikavaju jedan na drugog.

 

Urgentna pitanja:

 

1. Hoce li ovaj veci da bude agresivan? Za sada vise pokazuje da se usr'o od straha ali ovaj mali je bas mali pa se brinem.

2. Da li ponosne gazde mogu ista da urade da skrate proces prisajedinjenja macora u neprincipijelnu koaliciju?

3. Pesak, hrana i voda se odvajaju za svakog posebno ili se varam?

Ovi moji su odrastali zajedno. Ovi saveti su bas za tvoju situaciju

 

http://bestfriends.org/resources/introducing-new-cat

Link to comment

Ako je ovaj drugi bas mace, onda to nece biti faktor jos duze vremena. Inace da, postoji sansa da ce dominantniji da otera onog drugog, meni se to retko desavalo kada je stariji ostao dominantan (kod maceta koje je odraslo u takvoj situaciji, valjda se pomire sa sudbinom), ali mi se desilo obrnuto, da je mladi junosa postao dominantan i oterao starog macora. Stari je i dalje dolazio povremeno da jede kod nas, ali nije provodio puno vremena tu nego se udomio u komsiluku. Inace nisam ih nikada video da su se potukli kao odrasli, samo je jedan odlucio da ode...

 

Ako je ovaj mladji "tinejdzer" ili mladi odrasli macak kad si ga doneo onda je vrlo moguce da ce ga stariji oterati pre nego sto mladji dospe da postane dominantan.

Link to comment

macke i same od sebe umeju da odu i zive kod nekog drugog ko ih hrani. nije redak slucaj da imaju dve porodice koje misle da su im one jedine gazde. tako da to mozda nema veze sa dominacijom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...