Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Zao mi je sto uskacem sad ja ali imam pitanje.

Cerka insistira da dobije macku za rodjendan.

Da li imate ideju gde da je nabavim. Uzeo bih joj zensku macku koja bi zivela u kuci i imala pristup dvoristu. Nekada davno sam imao macke i kuci i uopste ne mogu da se setim kako sam ih naucio da kake i piske u pesak. Naravno uzeo bih mače. Nikakvu rasu ne jurim, obicnu malu macu.

I sta treba od vakcina da se daje i koliko to otprilike kosta. Sve sam zaboravio...

Jeftinija je kastracija mužjaka(cca 4000) nego sterilizacija ženke (cca 7000), jednostavnija operacija i brži oporavak.

 

Vakcinacija (jednom godišnje) besnilo 1100, trovalentna vakcina 1700, pre vakcine čišćenje od parazita- to možete sami tabletica oko 150 din

Oprema: Posuda za toalet, posip(uzmite grudvajući za početak najjeftiniji 300 najskuplji 1650), posude za hranu i vodu ( 2 odvojene posude a ne sastavljene), hrana za mačiće ( za početak Royal canin, posle se raspitajte za visokoproteinsku granuliranu hranu,  ne Whiskas, Friskies) -

Mače potraži preko oglasa, besplatno, npr.

http://www.halooglasi.com/kucni-ljubimci/macke/beograd?search_text=ma%C4%8De&poklanjam_b=true

Edited by halloween
Link to comment

Mačke instinktivno koriste posip, dovoljno je da je odvedeš do posude sa peskom, uzmeš šapu i zagrebeš po površini, tj. pokažeš joj kako treba.

 

Poljubac za devojčicu koja hoće mačku na poklon!

EDIT Trebaće i grebalica oko 1500 dinara, ali nije neophodno za prve dane. Kupite najnužnije, a dete uključite u kasnije kupovine (ako je u tom uzrastu da može da se pita).

Edited by halloween
Link to comment

Zao mi je sto uskacem sad ja ali imam pitanje.

Cerka insistira da dobije macku za rodjendan.

Da li imate ideju gde da je nabavim. Uzeo bih joj zensku macku koja bi zivela u kuci i imala pristup dvoristu. Nekada davno sam imao macke i kuci i uopste ne mogu da se setim kako sam ih naucio da kake i piske u pesak. Naravno uzeo bih mače. Nikakvu rasu ne jurim, obicnu malu macu.

I sta treba od vakcina da se daje i koliko to otprilike kosta. Sve sam zaboravio...

https://www.facebook.com/macke-91387147970/

 

na jednoj grupi sam videla da su neki macici ostavljeni ispred jedne vet. ambulante na novom beogradu. ambulanta se trenutno brine o njima, i za sve macice poklanja besplatnu vakcinaciju i sterilizaciju/kastraciju kad dodje vreme. probacu da pronadjem link, ima ih 5 i dva su narandzasta, ostali su sareni obicno.

 

edit: nasla sam koja je to ambulanta, nije novi beograd, vec vidikovac

 

https://www.facebook.com/PetLandVidikovac/

Edited by gagilija
Link to comment

Maca nabavljena na skolskom vašaru. Danas protiv glista dobila. Za dve nedelje ostalo. 6 meseci, mala zuta.

 

Ime, naravno Garfild...

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...