Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

sta bi s macanom?

 

U kriticnom je stanju, u nozi je pocela nekroza da ga truje tako da jedino operacija i da se amputira noga. Juce je bio primetno bolji medjutim preko noci se stanje pogorsalo. Probacemo sutra sa operacijom jer jedino je to ostalo, mada i ona ce biti rizicna ali opet bolje i to, postoji makar neka sansa a ne mogu sad da ga ostavim kad je do ovde uspeo da izdrzi.

Link to comment

nasoj se to isto desilo, posto je izlazila napolje, niko nije video sta se dogodilo, da li ju je napao neki pas ili udarila kola, noga je bila smrskana i pocela je gangrena.  uglavnom, predlozena amputacija uz sve rizike - antestezija, sama operacija, probudila se ... i posle malo strpljenja oko oporavka, bilo je sve ok. koliko to moze biti.  tuzno je bilo gledati kako pokusava da i dalje hoda onako dostojanstveno i elegantno, teturala, pa se navikla. kad je dlaka izrasla, nije se ni primecivalo kad sedi.  na srecu, ako se tako moze reci, u pitanju je bila zadnja noga, sto je opet bolje zbog doskoka i penjanja, jer nije bilo sanse da je zatvorimo, a u dvoristu je bilo i drveca nekog, pa se kao pentrala, igrala...i pozivela je posle toga 3-4 godine. a  bilo je ili operacija ili eutanazija. tako da mogu one da funkcionisu i tako, jeste teze na pocetku, ali posle se naviknu i one i mi.

Link to comment

I kod ovog je zadnja noga. Sada je samo da prezivi operaciju posto ima gde ce biti. Odneo sam ga veceras kod veterinara da ga prikaci na infuziju kako bi mu povecali sanse za sutra. Pocela je temperatura da pada, sto me malo zabrinjava ali opet ovo je jedino sto je preostalo. Malo mi je krivo sto nije ranije uoceno to za gangrenu tj trebalo je danas odraditi tu operaciju. Ne znam, verujem da ce uspeti.

Link to comment

Javila se i jedna komsinica tako da smo sada zajedno u ovome. Sterilizacija definitivno ide ali kazem sve te stvari ce biti najmanji problem ako se on sutra izvuce. Javljam sutra sta je i kako je.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...