Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Тужна вест: комшиничиног Тошу убио ауто. Нисам баш морао да наиђем и да га видим како лежи на улици, а моја Мекика чучи поред њега и гледа као одузета.Кад је био мало, блесаво маче, пазила га је као некаква тетка: прво би њега отерала кући и драла се да га пусте унутра, па би тек онда дошла да се дере испред мојих врата. Кад је порастао, почео је да јој враћа, па су се тукли поштено, али не на крв, него онако, мачећи, ради одржавања кондиције. Сад јој је од друштва остала само чивава, матора као и она; мачака нема у неколико дворишта унаоколо.Јадан Тоша. Од почетка се видело да ће да послужи као играчка, док га не изгустирају, а да после неће да буде ни кућни, ни улични мачак. Не разумем. Само понекад захвалим Богу што нисам узорни грађанин, кад видим какви све важе за исте.

Link to comment

Za mačkoljupce, iz mačeće perspektive. :D

Dakle, zašto mačke donose miševe i gušterice svojim gospodarima? Prema Desmondu Morrisu, a i ja se s njim slažem, mačke svoje ljude, one s kojima se svakodnevno druže, smatraju beznadno lošim lovcima. I zato im s vremena na vrijeme donesu svoju lovinu pred vrata, s jedne strane zato da ne umru od gladi, a s druge da shvate da bi napokon trebali naučiti kako se lovi hrana.
Citat je iz ove knjige.
Link to comment

daaa dobar je cika Desmond i ovo mi je otprilike bilo jasno. Kod mene se to manifestuje tako sto dobijem deo komsijskog rucka/vecere. Dakle nije bas lov, recimo urbana, maceca nabavka by Triny cool.gif Drugo pitanje: Teri, macka koju sam pre 4 godine ostavio kod keve mi svaki put kad odem u posetu olize ceo kosmati deo glave. Ceo, od ivice do ivice, detaljno hrapavim jezikom.pure love? i/ili me smatra za mache koje je davno otislo iz roditeljskog doma?ps. Teri je sterilisana.

Link to comment

Mačke inače vole dase ližu međusobno i tako se peru pa ona tako se i prema tebi ponaša jer u nama vide velike mačke.To je neka teorija koju sam pročitao negde, inače i ova moja koja je ostala ima tu naviku.

Link to comment
  • 2 weeks later...
celebrity :wub:
Шта се славило? Нова простирка за ?фину регулацију? канџи?Реко? ја лепо, рођена подвлакача једна мачећа и позерка... Срећа њена што ми није при руци, угњавио бих је да не би знала шта је снашло (а и она би се сигурно бунила, није-него!).
Link to comment
  • 2 weeks later...
Image019.jpgovaj baja mi izgleda kao čuvar starog grada od najezde novobeogradskih đilkoša. obično se na ovom mestu sunča okružen svojim ličnim haremom, ali danas sam ga zatekao u solo varijanti.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...