Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Da li je neko imao to neprijatno iskustvo pokusavanja zblizavanja dve odrasle macke, gde je jedna dosla na teritoriju druge i starije, koja ni posle nekoliko meseci ne moze da prihvati pridoslicu (= ispusta demonske zvuke cim je spazi)? Pridoslica s druge strane kao za inat non stop pokusava da se zblizi, pa se to nekad zavrsi i dobijanjem ~batina.

 

Jasno mi je da treba mnogo vremena, ali..cemu uopste da se nadam? Da ce biti bolje kroz dve-tri-pet godina? Ili nikad?

Link to comment

Iz mog iskustva: do prve opasne situacije (razdvajanje (jedna je slučajno ostala ispred nekih vrata...)

napad treće mačke, psa...agresivno ponašanje pridošlice...

Tad kreće tolerisanje a posle i zbližavanje.

(A možda provedu život srećne u ignorsanju :) )

Link to comment

Da li je neko imao to neprijatno iskustvo pokusavanja zblizavanja dve odrasle macke, gde je jedna dosla na teritoriju druge i starije, koja ni posle nekoliko meseci ne moze da prihvati pridoslicu (= ispusta demonske zvuke cim je spazi)? Pridoslica s druge strane kao za inat non stop pokusava da se zblizi, pa se to nekad zavrsi i dobijanjem ~batina.

 

Jasno mi je da treba mnogo vremena, ali..cemu uopste da se nadam? Da ce biti bolje kroz dve-tri-pet godina? Ili nikad?

Negde sam citao da je u takvim situaijama izuzetno bitno da se naviknu na mirise. Secam se saveta da se povremeno trljaju istim peskirom.

 

edit:

 

https://www.aspca.org/pet-care/virtual-pet-behaviorist/cat-behavior/introducing-your-cat-new-cat

 

  • Some behaviorists suggest rubbing the cats separately with the same towel to intermix their scents. First gently rub one cat with the towel. Then rub the other cat. After the towel carries both cats’ scents, bring the towel back to the first cat and rub her with it again.
 

Ono gore sa vratima je sjajno .

 
Potpuno nenormalna stvorenja. Moji samo zimi nemaju kuda samostalno da izlaze u dvoriste i da se vracaju. Tada dodju na prozor i grebu i mjaucu da ih pustim.
 
Prozor kroz koji inace cirkulisu je i dalje otvoren al to ne sprecava mladjeg macora da me vec par puta budi grebanjem oko 5 ujutru. Metar dalje potpuno otvoren drugi prozor...
 
Na stranu sto je i dalje poludivlji pa zbrise sa prozora cim ja krenem da glumim da cu ga otvoriti.
 
Tokom zime kad dovoljno zaladi isto zbrise kad otvorim prozor al se onda odmaknem pa junacina skupi hrabrost i udje unutra. 
 
Bukvalno ko da me namerno troluje.
Edited by katamaran
Link to comment

Da li je neko imao to neprijatno iskustvo pokusavanja zblizavanja dve odrasle macke, gde je jedna dosla na teritoriju druge i starije, koja ni posle nekoliko meseci ne moze da prihvati pridoslicu (= ispusta demonske zvuke cim je spazi)? Pridoslica s druge strane kao za inat non stop pokusava da se zblizi, pa se to nekad zavrsi i dobijanjem ~batina.

 

Jasno mi je da treba mnogo vremena, ali..cemu uopste da se nadam? Da ce biti bolje kroz dve-tri-pet godina? Ili nikad?

Moje iskustvo je bilo pod drugačijim okolnostima, tako da ne znam baš koliko je od pomoći...

Kad je naš mačak imao valjda devet godina komšije su usvojile mačka, te je ovaj počeo da dolazi sa njima kad bi oni dolazili na kafu, što će reći svakog drugog dana. I nikada se nisu opustili u društvu onog drugog. Naš bi tražio poziciju sa koje bi mogao da nadgleda situaciju, a komšija bi sedeo ispod televizora i bili su u stanju jako dugo da se posmatraju. Kad bi komšija mrdnuo ovaj naš bi poleteo ka njemu tu su sevale šape sve u šesnaest, sve to praćeno rušenjem stvari, siktanjem i režanjem. I tako valjda osam godina dok naš ljubimac član porodice nije uginuo. Ali ipak smo svi mislili da je taj odnos bila neka varijanta prijateljstva koja je uključivala i gimnastiku i primenu borilačkih zahvata.

 

Za drugo iskustvo znam iz prijateljskog okruženja. Dve mace, jedna dosta starija - isto se nikad nisu preterano dobro slagale, ali je to nekako ipak funkcionisalo sa sporadičnim tučama. Tu je vreme odradilo posao, ali koliko im je trebalo da se naviknu jedna na drugu ne znam..

...

Čini mi se da su ovi ljudi dobro kontrolisali proces upoznavanja. Mada, verovatno je kasno za ovako nešto.

 

Link to comment

jer™ smeju macke da jedu zivo jaje, ono iz samoposluge? ona moja genericka (znaci identicna sa recimo ovom iz klipa gore) to najbolje voli, ali nisam siguran da je bas zdrave davati joj pre termodinamicke obrade.

Link to comment

jer™ smeju macke da jedu zivo jaje, ono iz samoposluge? ona moja genericka (znaci identicna sa recimo ovom iz klipa gore) to najbolje voli, ali nisam siguran da je bas zdrave davati joj pre termodinamicke obrade.

 

Smeju ako nije zaraženo salmonelom.

Ja kučetu dajem, nije se žalio do sada.

Link to comment

Čekaj, a kuvano neće da jede? Moja mačka obožava tvrdo kuvana.

prema njima ima odnos kao prema grebalici- ni da pogleda.

 

Cemu grubosti, ja sam bio iskreno zapitan?

:(

ne boj se, neces nista osetiti, brzo ce biti gotovo.

Link to comment

Grebalicu treba strateški postaviti i fiksirati vertikalno da ne mrda.

Ova Mimačeva je ušrafljena na zidu, na putu do mesta s hranom. Na početku sam je pomalo natankala kapima valerijane, a sad nema potrebe. Doduše, to ga nije sprečilo da nastavi da pomalo urniše fotelju na jednom mestu, ali kad vidim šta su mačke drugima uradile sa nameštajem, pevam od sreće.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...