Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Ako joj je dao atropin, onda je ipak bilo trovanje. Jer atropin se daje baš kod trovanja nervnim otrovima(a sredstva za dezinsekciju su uglavnom nervni otrovi). Na sreću trovanje je bilo manjeg intenziteta.

Link to comment

Uf, ne znam što me onda lagao, možda da me smiri ili je dao preventivno? Evo je sad skakuće, jela je jutros, valjda će sve biti ok. Video sam na netu da piše da može da se daje kada mačka ima pojačanu salivaciju.

Edited by garmonbozia
Link to comment

ne verujem da te je lagao ili da te smiri. verovatno je sa razlogom dao atropin [nemam nikakvu predstavu sta je to, osim iz ovog posta od treska] kako bi se trovanje smirilo ili kao preventivno. i ja se pitam sta je dovelo do trovanja. frontline nekako odbacujem. jeste on jak i otrovan za buve, krpelje kada je "svez" ali je bezopasan za zivotinje i to ce ti reci svaki veterinar. sa druge strane, ovi sto rade dezinsekciju, takodje kazu da je ista bezopasna za zivotinje. iako su mi to rekli, mi smo ipak pazili da kuce ne ide po tim coskovima. mozda da je otisla do parketa i liznula isti gde se nalazilo to sranje, verovatno joj nista ne bi bilo, ali to ne mora da znaci da bi svaka zivotinja isto reagovala. mozda bi neka dobila alergijsku reakciju ili pocela da povraca. isto i za frontline. ipak su to otrovi, a ne lizalica od secera. meni je cale bio veterinar, a nemam pojma o ovim stvarima. 

 

ono sto bih ja sigurno uradio, razgovarao bih sa jos nekim veterinarom. mislim, jedno od ta dva je najverovatnije izazvalo povracanje, odn penu iz usta. 

 

ovo tvoje "jela je jutros" sam prvo procitao: "laje od jutros" :D 

 

drago mi je da ti je maca dobro. 

Link to comment

Kao da laje, mjauče čim je pogledam jer hoće da se mazi. :D Hvala vam svima puno na odgovoru. Ovo od dezinsekcije je bilo po celom stanu, skroz po parketu, nije samo po uglovima, a mi glupi nismo je zadržali dok se ne osuši. First time cat owner, šta da se kaže. :) Tako da Frontline nije 99.99% jer smo njega stavili pre 5 dana, a ovo se baš desilo posle dezinsekcije.

Link to comment

Sta znam, nama prskaju ceo stan (ivice, coskovi, odvodi, dovodi) otprilike na 6 meseci, do sad nismo imali problema sa mackicima, da im bude lose od toga. Sad, lik koji radi kaze da je veterinar (nisam proveravala) i da ta njihova tecnost ne utice na kucne ljubimce (na nase do sad nije). Verovatno postoji vise vrsta tih prskalica, tj. pretpostavljam.

Link to comment

Kao da laje, mjauče čim je pogledam jer hoće da se mazi. :D Hvala vam svima puno na odgovoru. Ovo od dezinsekcije je bilo po celom stanu, skroz po parketu, nije samo po uglovima, a mi glupi nismo je zadržali dok se ne osuši. First time cat owner, šta da se kaže. :) Tako da Frontline nije 99.99% jer smo njega stavili pre 5 dana, a ovo se baš desilo posle dezinsekcije.

Sigurno je sada dobro, čim je tako živahna. Frontline sigurno nije, to možeš da isključiš.

 

Pretpostavljam da tip koji je prskao tim insekticidom, nije odabrao pravi rastvor, jer postoje oni koji se koriste za stanove u kojima žive kućni ljubimci i koji su neškodljivi za njih.

 

Sve se dobro završilo, to je najvažnije.

Link to comment

Sta znam, nama prskaju ceo stan (ivice, coskovi, odvodi, dovodi) otprilike na 6 meseci, do sad nismo imali problema sa mackicima, da im bude lose od toga. Sad, lik koji radi kaze da je veterinar (nisam proveravala) i da ta njihova tecnost ne utice na kucne ljubimce (na nase do sad nije). Verovatno postoji vise vrsta tih prskalica, tj. pretpostavljam.

 

Verovatno smo zvali istog lika. Nikola, istrebljivac.com?

E, da, ne postavih slikicu.

 

rUK3M0O.jpg

 

Ćao svima od Sofi.

Edited by garmonbozia
Link to comment

Verovatno smo zvali istog lika. Nikola, istrebljivac.com?

E, da, ne postavih slikicu.

 

 

 

Ćao svima od Sofi.

 

Sofi je :wub:

 

Da, taj je. sad si me zabrinuo posto treba da ga zovem za novu turu prskanja. do sad nismo imali problema sa njegovim rastvorom a nismo nikad sklanjali macke od toga.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...