Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Zasto mislis da vakcinisanje traje mesecima? Ja sam vakcinisao macka u Somboru i dobio potvrdu istog dana. I "pasos", to isto veterinar izdaje.

to nije dovoljno za putovanje u EU, treba ti negativni rezultat na besnilo + 90 dana čekanja.

Link to comment

Tako je kako Vasa kaže, to je procedura koja traje oko 4 meseca.

 

Dakle, ostaje gornje pitanje, koje su konsekvence ako se pronađe neprijavljena životinja.

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment

Ne mora da traje 4 meseca ako se titar test uradi u pravo vreme tj. mesec dana pre ili posle vakcine. Tako sam ja sad radila, imam jos 50tak dana i onda na avion. Mos je na temi o putovanjima napisao kako je on lagodno isao sa psima preko madjarske granice i da ga niko nije ni za sta pitao, ali to ti naravno nije sigurno.

Link to comment

prijatelji imaju nadju, 6,5 godina, tigrastu, zelenu macku.

 

od pre godinu i po imaju i djurdju, divnu cerkicu.

 

u poslednjih par nedelja, bilo je nekoliko incidenata u kojima je nadja sapom udarala djurdju, zasad po ruci i nozi. problemi su se pojavili od kako je djurdja prohodala i pocela da trci po stanu. dete uopste ne prilazi macki, nego ona u nekom trenutku pridje i sapom odalami dete. pre toga je bio samo jedan incident kada je nadja napala djurdju. tada je djurdja jos bila mala i pokusala nadju da dodirne. ova ju je izgrebala po licu.

 

imate li neki savet kako da se taj problem resi ili cu morati da se javljam na temu nize za nadjino udomljavanje.

 

prijatelji su ocajni i nikako se ne bi rastajali od nadje, ali :(.

 

hvala svima unapred

Link to comment

A sad malo ozbiljnije, možda lupam jer je sve iz mog iskustva. Kućne mačke vole svoju dnevnu rutinu više nego gulaš da jedu. Ja bih pokušao da se setim da li je mačka radila nešto pre prinove, što danas ne radi. Možda je nešto banalno, sklonjeno joj jastuče sa koga gleda izlazak sunca, sklonjeno ćebe sa koga se popodne sunča, itd, itd. I naravno, da li je mačka dovoljno mažena i da li se možda oseća zapostavljeno zbog prinove. Dakle, shvatiti zašto joj prinova smeta.

sto se prostora tice ima ga koliko ga je imala i ranije. ponekad spava i u krevecu. prijatelji se trude da joj maksimalno pruze svu paznju, ali logicno je da sad ima manje paznje nego ranije. ljubomorna je mnogo.

 

hvala u svakom slucaju

Link to comment

prijatelji imaju nadju, 6,5 godina, tigrastu, zelenu macku.

 

od pre godinu i po imaju i djurdju, divnu cerkicu.

 

u poslednjih par nedelja, bilo je nekoliko incidenata u kojima je nadja sapom udarala djurdju, zasad po ruci i nozi. problemi su se pojavili od kako je djurdja prohodala i pocela da trci po stanu. dete uopste ne prilazi macki, nego ona u nekom trenutku pridje i sapom odalami dete. pre toga je bio samo jedan incident kada je nadja napala djurdju. tada je djurdja jos bila mala i pokusala nadju da dodirne. ova ju je izgrebala po licu.

 

imate li neki savet kako da se taj problem resi ili cu morati da se javljam na temu nize za nadjino udomljavanje.

 

prijatelji su ocajni i nikako se ne bi rastajali od nadje, ali :(.

 

hvala svima unapred

 

Moja Kira (dve godine) i macor Mik imaju uglavnom harmonican odnos koji pada na Mikova pleca. On zna da mora da tolerise Kiru i jako je strpljiv. Sa druge strane, mi smo joj objasnili jos pre prohodavanja kako se macka mazi, dakle nezno, nema cupanja etc. 

 

S vremena na vreme se desi da Mik popizdi ako ga Kira koristi kao jastuk (pre par dana kao konja) pa je upozori ili mekim udarcem shape ili grebanjem. Nikada to nije bilo "ono" macije agresivno grebanje nego uvek odbrambeno i simbolicno.

 

btw. i pokojna Zivka je imala jako tolerantan odnos prema detetu.

 

Cenim da je Nadjin slucaj malo komplikovaniji jer je ocigledno da Djurdju dozivljava kao suparnicu. Mislim da je cista ljubomora u pitanju i borba za dominaciju, sto je lose i tesko ispraviti na neki laicki nacin. Mozda bi neki dreser™ macaka mogao da predlozi lek za situaciju, samo sto ne znam imamo li ih na forumu.

 

edit: mozda da se strpe jos malo dok se macka privikne na Djurdjin dvonozni polozaj. Moze biti da joj dete koje je ustalo na dve noge deluje pretece.

Edited by Caligula
Link to comment

I ovde je isto. Samo što moj dripac sad ima tri i po godine i nalazi se u NE fazi, pa sve što mu branimo namerno radi. Donedavno je bio tolerantan prema Pinu i ovaj prema njemu, a sad nekad zna namerno da ga povuče za rep, da ga šutne. Uglavnom kad je ljut pa da nama napakosti. I ovaj ga ogrebe i ugrize, ali nikada onako kako to ume nas da ugrize. Nikad takvim intenzitetom. Al mzu je od starta sve dozvoljeno, sem bebinog kreveca.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...