Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Mnogo je zanimljivo proucavati dinamiku domacinstva sastavljenog od 3 macke. Jedna je gospodja u najboljim godinama (oko 10), pirgava Pikachoo, maca koja se drzi za sebe i najveci deo dana se ne zna gde je. Drugi je flamboyant praznoglavi sarmer Charlie, par godina star, duge sive dlake (kacio sam ovde fotke na kojima je mnogo smesan, jer je bio ostrigan kao ovca). Treca je maca sa prethodnih strana, Eni, sad oko 5 meseci, podeljena licnost: tinejdz delikvent napasnik sa jaguarskim genima, u drugim trenucima, najumiljatije stvorenje koje je ikad egzistiralo.

 

Smesno je u kolikoj meri dve starije macke izbegavaju svaki kontakt sa ovim probisvetom, do te mere da ne mogu normalno ni da se hrane. A u sustini, svako od njih se drzi sasvim za sebe, jer to su macke - znaci, prave individue.

 

Jedina dosad uocena aktivnost u kojoj su sve ucestvovale zajedno je bio - igranje sa misem. Dodavale su se s njim kao sa fudbalskom loptom. Onda bi se jedna pravila da ne vidi kako on pokusava da pobegne (mis ima tu foru da se napravi kao da je mrtav, a onda kad se na njega ne pazi, pokusa da zbrise); medjutim, druga bi ga smotala sve driblujuci sa njim poput Piksija. (Postoji video, ali se trenutno nalazi na nekom preistorijskom Sony Ericsson telefonu, oklen jos provaljujem kako da ga skinem).

 

 

Pikachoo ide napolje, Charlie gleda/jede, a Eni je upravo zavrsila. Primetite kako mora odvojeno da im se servira, da ne bi bilo previse frktanja.

 

2015_1.jpg

 

 

Link to comment

Jedina dosad uocena aktivnost u kojoj su sve ucestvovale zajedno je bio - igranje sa misem. Dodavale su se s njim kao sa fudbalskom loptom. Onda bi se jedna pravila da ne vidi kako on pokusava da pobegne (mis ima tu foru da se napravi kao da je mrtav, a onda kad se na njega ne pazi, pokusa da zbrise); medjutim, druga bi ga smotala sve driblujuci sa njim poput Piksija. (Postoji video, ali se trenutno nalazi na nekom preistorijskom Sony Ericsson telefonu, oklen jos provaljujem kako da ga skinem).

:lolol: Mački do igranja, mišu do plakanja.

Pitam se da li bi moj mačak bio uspešan mišolovac. Jeste da svakog dana vredno trenira (sprema se kao da će sutra biti rat, a živi kao da će sto godina biti mir), ali ipak...

Link to comment

Ovo može i na kamen mudrosti.

 

Dramatic dad

 

- Pustila sam mačka da se malo prošeta po terasi.

- (inervozno )I dobro, šta bi radila da skoči s terase?

- NNNne znam, verovatno bih plakala.

- Znam ja,  ispustila bi neprirodan krik!

Edited by halloween
Link to comment

Bilo ovo pre par meseci. Prvo se mislilo da je neko ofarbao a posle su provalili da spava u nekom napustenom skladistu gde je verovatno naletela na boje. Poslednje sto znam je da su je trazili da bi je oprali ali nisu mogli da je nadju.

Link to comment

i, stigli smo gde ni jedna noga (niti šapa) do sad nije kročila - na plafon!

 

10941435_10153310938782580_4770124899043

ahahaha, i naravno, zuri u prazan zid ili se samo nama glupim ljudima čini da je zid prazan.  :naughty:

 

Nekada imam utisak da vide do subatomskih čestica.

Link to comment

Ovo može i na kamen mudrosti.

 

Dramatic dad

 

- Pustila sam mačka da se malo prošeta po terasi.

- (inervozno )I dobro, šta bi radila da skoči s terase?

- NNNne znam, verovatno bih plakala.

- Znam ja,  ispustila bi neprirodan krik!

 

:lolol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...