Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

dakle ovako, juče su na uz navodno videli kamendanas ga ni na rendenu, ni na uz u drugoj ordinaciji nije bilo.na kontrasmernom ubrizgavanju kontrasta (e to je bilo žešće mučno) su videli nešto peska.dobio s/d hranu, obrijan stomak i poštedu. par nekih inekcijica i još će primati antibiotike.kapiram da se prehladio a da smo pesak videli zato što smo čačkali. teško da koji kastrirani mačor nema pesak.da je krvavo krenulo od peska snuždio bi se, a on oran, gladan i drčan kao i obično. phew (za sada).

Link to comment

Bude to tako da se ponaša stalno normalno i bez ikakvih simptoma oboli.Samo najednom počne da češće ide na pesak i da se muči da urinira.Nije klasična bolest nego fiziološki poremećaj.

Link to comment

U suštini to se zove FLUTD (oboljenja donjeg urinarnog trakta mačaka) ili po starom FUS (mačji urinarni sindrom) koji obuhvata nekoliko bolesti , pa i cistitis na žalost.Nisam veterinar, ali sam istraživao dosta o tome zbog mog žućka.

Link to comment

skroz ste me istraumirali sa tim peskom, iako me svi ubedjuju da je to sto pije prolom i jede propisanu hranu vec cetiri godine dovoljna predostroznost, pa samo cackam po onom pesku i gledam kad se i kako lize. a on sokiran i smoren tolikom paznjom.nisam davno kacila zverku.P1230016.jpgIMG_0028.jpgi jos jedna plejket pozaIMG_0043.jpg

Link to comment

Mom sirotom mačku ni prolom voda ni propisana hrana nije pomogla nego mu se tri puta ponavljala bolest i sad ima skoro mesec dana kako je uginuo.Voleo bih da mu je pomoglo, ali šta da se radi.Ostala mi još maca koja za njim tuži, a bili su nerazdvojni 6 godina.

Link to comment

Prvi doprinos temi, četiri najlepša stvorenja na planeti:nx9s7m.jpgx5wmq8.jpgvqnq1i.jpg3448utx.jpgUspešno odgajeni i podeljeni još onomad. Ostajem dužan slike mame im uličarke po imenu Šmica (vratila se ulici), debelog sijamca Makua (čuvaju ga moji roditelji - dok sam ga ja čuvao nije bio debeo), i žutog trapavca Šape, koga čuvam ja i žena mi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...