Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

1305718509_simons_cat_wants_in.gif

 

Moj trol je jos gori. Poslednjih par nedelja obavezno mora da izadje napolje da se svrcne oko 5-6 AM i totalno mi zezne spavanje. Najnoviji fazon je da ne udje odmah skroz nego sedi u hodniku. Ako krenem da zatvorim vrata pre nego sto je on iz hodnika usao dalje u kucu uvredjeno pobegne napolje i ceka novu priliku da me probudi.

 

A ovo ko na gifu mi redovno radi na prozoru. Izdresirao me je da odem i otvorim mu vrata kad ovo radi na prozoru jer je on suvise fiini da ulazi kroz prozor.

Edited by katamaran
Link to comment

Rezime posle nepuna 3 meseca:

- Prilično je ubeđen da je dobio stalni dom. Tek nedavno mi je palo na pamet da je uzrok njegove distanciranosti i što je prethodna vlasnica često bila odsutna, pa ga je prosleđivala na razne adrese. To mi je najtužniji deo našeg druženja i jedva čekam da potpuno zaboravi na selidbe u prvih 12 meseci života.

- Ponekad me fiiksira superiornim pogledom u stilu: joj bože što si tako glupa, kako ne razumeš šta hoću da ti saopštim.

- Pošto je bio naviknut na Whiskas, nije hteo tako lako da pređe na kvalitetnu hranu. Otkako je probao Royal Canin sterilised 37, nema dileme- apetit i raspoloženje su na nivou.

Edited by halloween
Link to comment

 moja maca muskog roda isto tako tigrasta

 

ali ode nekud na pet dana

 

pa se vrati

a ja nemam snage da je vodim kod veterinara ...mislim se nek zivi macak svoj maciji zivot, kako mu dato

Link to comment

 

a ja nemam snage da je vodim kod veterinara ...mislim se nek zivi macak svoj maciji zivot, kako mu dato

Doris  Lesing to zove (bez navijanja, više kao konstatacija)  ceo mačak.

Link to comment

Svađa zbog cveća. Izgazio je ljubicice pa sam dreknula na njega. Pokunjeno je pobegao u kuhinju da kao jede, valjda očekujući da ga  ne uznemiravam u tom svetom trenutku. Otišla sam na spavanje sa dilemom da li mu je bilo jasno da ne sme dirati cveće. Ujutru sam imala šta da vidim- pokidano i razbacano lišće svuda po kući. Od tada ne vičem na njega, nego samo fino, ima više efekta.

 

mim.jpg

Link to comment

Ostadosmo bez Zivke. Bila sa nama od 2000te, prosla kroz selidbe, desetine donesenih macaka olizala i sredila i otpratila u novi dom, ona uvek ostajala sa nama. Pre par meseci mislili smo da su bubrezi ali nas je veterinar obradovao odlicnim nalazima. Medjutim, ona je nastavila da slabi, na kraju se pretvorila u malu krznenu vrecicu. Otkrili su joj tumor koji je bilo besmisleno operisati.

 

Ja nisam imao snage da je odnesem na uspavljivanje dok je god bilo zivota i razuma u njenim ocima. Danas se stanje naglo pogorsalo, zakasljala se par puta i izdahnula. Nadam se da se nije previse mucila.

 

Ja sam je zbog temperamenta i senzibiliteta zvao "pesnikinja" jer je uvek imala filozofsku distancu u odnosnu na druge macke, uz to i bezgranicnu toleranciju. Nekako je delovala inteligentno.

 

Bila je dobra ko lebac. Nema vise takve macke.

 

Izvinjavam se sto mracim ali mi je lakse da podelim sa mackarima ovo.

 

tumblr_m5ol3uaF8I1ryemybo1_1280.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...