Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Moj cimer, mačak Max, je postao glavni majstor u poduhvatu preuređenja stana. Niko od majstora ne može da mahne špahtlom a da to ne podlegne strogoj kontroli mačećeg nadzornog organa. Kao rezultat, poneo je titulu najprašnjavijeg mačka Srbije, A i šire. Moje pitanje za drugare mačkare je: kupati ga ili ne, a ako je odgovor potvrdan, onda kako, čime...? Možda je pitanje glupo, ali nikad do sada ga za 3 godine nisam okupao, sve je on to sam završavao prirodnim putem i uvek je mirisao. Eto, pomagajte.

Link to comment

to zavisi od macke, ovaj moj voli vodu i uziva da se kupa, ali ako se max plasi vode ja ga ne bi stresirao.

 

napravi blag rastvor sirceta i onda ga kupaj polako krpicom koju ces da pokvasis tim rastvorom..

Link to comment

Vatroslav Mimica veceras imao cvik- cvik. Vec stigao kuci, budan kastraciju obavio dr vet. hirurgije iz Vet plus sa Karaburme 3000 dinara. Preporucujem, ako treba kontakt javite na PM.

Link to comment

Zasto mi macka nonstop pisa u kadu? :huh: Da, u kadu.

 

Nije u pitanju prljav posip, cisti se redovno. Prvi put kada se to desilo mislilo smo da joj se ustajala kutija sa posipom, pa smo bacili sve komplet, oribali detaljno, pa sipali potpuno cist posip...ali to nije resilo stvar. Tako da mislim da nije u tome da joj posip ne odgovara.

 

Ona nonstop nesto njusi po kadi, ulazi, opsednuta je WC soljom, svaki put je obilazi kada se pusti voda...za lavabo isto vazi...kada se tusiramo, sedne na ivicu kade i gleda...ne kapiram. Kao da je provalila sta to mi radimo u kupatilu, pa bi i ona tako...nemam drugo objasnjenje.

 

Kako da je nateram da ne pisa u kadu? Da to radi u WC solji ne bih se nesto bunio...ovako...

 

Da li je neko imao slican problem sa svojom mackom?

Link to comment

Meni mačka stalno piša u kadu i u lavabo. Pretpostavljam da je u pitanju miris koji dolazi iz slivnika. Meni je to ok, ako vidim da je piškila tamo, samo isperem i ne vidim nikakav problem. Veliku nuždu vrši na novine, posip ne koristim.

 

edit - u WC šolju ne piša, pretpostavljam zbog toga što je tamo "moj" miris. :)

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Oh, da. :D

 

Onaj pogani primerak koji je nekada bio moj, a sada živi kod sestre , takođe, ima fetiš lavaboa, još od najranijeg detinjstva. Mada to ne radi na dnevnoj bazi, ali recimo bar 2-3 puta mesečno. Čisto da se zna ko je gazda.

 

Inače, ni jedna mačka koju sam imala, nije trpela kvakom zatvorena vrata od kupatila dok se neko kupa. Ovaj moj sadašnji, voli da doše, sedne na WC šolju i dremka dok se tuširamo.

 

Nekada voli da samo sedi iza korpe za veš, onako ko psihopata u mraku.

Link to comment

Ova moja divljakusa opet izvodi besne gliste otkad smo poceli da zatvaramo i prozor od kuhinje koji im je inace glavni izlaz u svet. 

 

Vec godinu dana je poprilicno pitoma, spava u krevetu i cak pusta da je pokrijes. Vec duze joj ni najmanje ne smeta da budu zatvorena vrata od sobe u kojoj spava i zato me i cudi koji joj je andrak.

 

Vec par dana svako malo ponervozi kad se zatvore ulazna vrata pa krene da mjauce ko blesava dok je ne pustimo. Posle na jedvite jade udje u kucu kad se smrzne. Stoji kod vrata i krajnje oprezno krene ka klopi ili TA peci i onda moras da se trkas sa njom do ulaznih vrata da joj zatvoris na prevaru.

 

Toliko se pripitomila da je skoz opusteno uzimam u ruke (malo se vrpolji al sanse nema da me ogrebe ili ujede) i stvarno nisam ocekivao da ce opet zezati sa vratima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...