Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Ne mogu da dajem tuđu adresu. Možda bi konačno trebalo da se realizuje moja zamisao o otvaranju PPP poštanskog pregratka, u kome bi jedni drugima ostavljali stvari, pa i živa bića na poklon ili pozajmicu.

Link to comment

Moj stariji macan se raskijao. Dodatni problem predstavlja konjuktivitis(jer on patrolira po kraju,ponekad i po 2 dana).Taman mu saniram konjuktivitis na jednom,pojavi mu se na drugom oku. Koristim mast kupljenu u lokalnoj veterinarskoj stanici.Možda sam ja paranoik. :unsure:

Link to comment
Moj stariji macan se raskijao. Dodatni problem predstavlja konjuktivitis(jer on patrolira po kraju,ponekad i po 2 dana).Taman mu saniram konjuktivitis na jednom,pojavi mu se na drugom oku. Koristim mast kupljenu u lokalnoj veterinarskoj stanici.Možda sam ja paranoik. :unsure:
nisi. kod macaka sve te respiratorno-nazalno-okularne probleme treba sanirati sto pre. bar meni tako ljudi kazu.
Link to comment

Jak čaj od kamilice je oporavio oči mačka koga sam imao. Nekoliko puta dnevno sam mu ispirao oči takvim čajem.Stradao kasnije u bespoštednoj borbi sa lisicama.

Link to comment
Macak kojeg niko nije hteo je kastriran prekjuce.Ponasa se kao da mu jaja nisu ni bila potrebna - sve ok, skace, ujeda, izlezava se. Samo sto najzad ne spopada ostarelu maca-Zivku:)E, sad pitanje: da li kastriran machor prestaje da zapishava/obelezava teritoriju u stanu?edit: macak Mik (od kada je kastriran zovemo ga Mile) se jos uvek daje na poklon, do daljnjeg. Jesam ga zavoleo, ali bi Zivki bilo mnogo lakse da prozivi starost bez njega. Edited by CowBoy
Link to comment
E, sad pitanje: da li kastriran machor prestaje da zapishava/obelezava teritoriju u stanu?
Kod nas bilo baš tako. Doduše ne odmah, trebalo je da prođe neko vreme, kažu i lekari, dok svi ti muški hormoni ne izađu iz njega. I one stvari na koje se jednom ispišao smo sve morali da bacimo. Koliko god ih prali, nepogrešivo se vraćao na to mesto i ponovo piškio. Valjda je taj miris mnogo jak i ne može da išćili....
Link to comment
Macak kojeg niko nije hteo je kastriran prekjuce.Ponasa se kao da mu jaja nisu ni bila potrebna - sve ok, skace, ujeda, izlezava se. Samo sto najzad ne spopada ostarelu maca-Zivku:)E, sad pitanje: da li kastriran machor prestaje da zapishava/obelezava teritoriju u stanu?edit: macak Mik (od kada je kastriran zovemo ga Mile) se jos uvek daje na poklon, do daljnjeg. Jesam ga zavoleo, ali bi Zivki bilo mnogo lakse da prozivi starost bez njega.
ja imam suprotan slucaj od drnate. otkako smo ih klipnuli nista nisu zapisali. prodju, omirisu i nastave dalje. let iznad kukavicijeg gnezda :(
Link to comment
ja imam suprotan slucaj od drnate. otkako smo ih klipnuli nista nisu zapisali. prodju, omirisu i nastave dalje. let iznad kukavicijeg gnezda :(
Hm.Srecom, ovaj moj jos nista nije stigao da obelezi, mlad je, preduhitrili smo ga. I da vidis, zaista je drugaciji. Prijatniji nekako, umiljatiji.
Link to comment

Mi smo imali lazy bag, koj ismo mu čim je došao namestili kao da tu spava. On je spavao sa nama u krevetu a tu se prvi put ispiškio, valjda mislio da mu je to namena. Koliko god ja to prala, njemu je valjda taj miris ostajao i nikad nije prestao da ga zapišava. Morali smo da ga izbacimo.Isti je slučaj sa prostirkom za kupatilo. nJu sam prala u mašini, ali nije vredelo. Uvek bi ga ponovo obeležio. I ta prostirka završila u đubretu.E sad, znao je pre kastracije da piški i na pločicama u nekom ćošku, ili na laminat, ali tu nikada više nije ponovo piškio. Jebem li ga, trebalo je da prođe par meseci i nekoliko bačenih stvari da ne bi imali problema. Od tad je revnostan.U poslednjih tri, četiri meseca primio se da nužde obavlja u dvorištu i napolju, tako da mu pesak nismo promenili ko zna od kad.Ja imam drugo pitanje. Da li je iko probao sa ogrlicama protiv buva, i koliko je to dobro rešenje. Čuh da postoji i neka takva opcija.

Link to comment
Ja imam drugo pitanje. Da li je iko probao sa ogrlicama protiv buva, i koliko je to dobro rešenje. Čuh da postoji i neka takva opcija.
Dobro je resenje ali oseca se jak miris nafte na metar oko macke. I to traje nedeljama, jer se ogrlica dugo nosi.
Link to comment
Mi smo imali lazy bag, koj ismo mu čim je došao namestili kao da tu spava. On je spavao sa nama u krevetu a tu se prvi put ispiškio, valjda mislio da mu je to namena. Koliko god ja to prala, njemu je valjda taj miris ostajao i nikad nije prestao da ga zapišava. Morali smo da ga izbacimo.Isti je slučaj sa prostirkom za kupatilo. nJu sam prala u mašini, ali nije vredelo. Uvek bi ga ponovo obeležio. I ta prostirka završila u đubretu.E sad, znao je pre kastracije da piški i na pločicama u nekom ćošku, ili na laminat, ali tu nikada više nije ponovo piškio. Jebem li ga, trebalo je da prođe par meseci i nekoliko bačenih stvari da ne bi imali problema. Od tad je revnostan.U poslednjih tri, četiri meseca primio se da nužde obavlja u dvorištu i napolju, tako da mu pesak nismo promenili ko zna od kad.Ja imam drugo pitanje. Da li je iko probao sa ogrlicama protiv buva, i koliko je to dobro rešenje. Čuh da postoji i neka takva opcija.
moji vise ne izlaze napolje otkako zivimo na 4 spratu. imaju stepenice, igrackice, platforme, stolicu za ljuljanje i jedni druge i psa kada im je dosadno srecom.
Link to comment
Ja imam drugo pitanje. Da li je iko probao sa ogrlicama protiv buva, i koliko je to dobro rešenje. Čuh da postoji i neka takva opcija.
Zaboravi ogrlicu, pipeta je zakon, nadji kombinovanu koja ga štiti od buva i parazita istovremeno, pošto već ide napolje... iscediš je direktno na kožu (razmakneš dlake) na ledjima, otprilike tamo iza vrata gde ne može da se liže i mirni ste par meseci Edited by braca
Link to comment
Nama preporučili neku na biljnoj bazi, u pet centru, navodno traje 2,3 meseca.
Hm. Pa to su te - imaju jak miris svakako. Mackama to ne prija provereno. A da radi, radi.
Link to comment

te ogrlice na biljnoj bazi su malo jače od kisele vode, nađu se tu buve, doduše nemaju neki jak miris (subjektivna ocena) svakako ni blizu onih sa hemijskim sredstvom ali nisu ni blizu toliko efikasne (ove su držale buve na odstojanju i do 6 meseci)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...