Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

@MiddleClass

 

Pa, koštao je mnogo. Manje više, uobičajeni HBO. Slušaš jadne doskočice, truju te pretencioznom hiperintelektualnošću, radnju ne bi videli ni da im je projektuješ na zid pećine ispred njih...

 

Ali, sto miliona dolara su pukli na tu sezonu da bi lagali da je to zeitgeist.

 

Isti fazon kao i u EU, razreše par milijardi dolara na političke projekte i seru da je to odraz trendova...

Link to comment

Marcella

 

Ima izvesnih preterivanja, manjih lutanja, i načelnih robovanja konceptualnim psihologizovanjima koja mahom smetaju žanru, iako su tu samo promašenom ambicijom da produbljuju i lošom načelnom percepcijom publike koja sama sebe osuđuje na pomoidnu bljutavost. Ali, sve u svemu, u pitanju je prilično zanimljiva kriminalistička serija o istrazi serijskih ubistava, koja su počinjena u periodu od čak deset godina.

 

Manje, više, tvorac serije Bron/Broen jeste nastavio sve probleme koji su postojali i u toj seriji, ali je isto tako uradio sasvim uspelu seriju u britanskoj produkciji sa puno obrta i koja drži pažnju. Ima i mnogo manje palamuđenja, koja smetaju krimiću, ali se prodaju po uzaludnoj nužnosti isfoliranih maski smešnih posebnosti, jeftinih opravdanosti i naprosto malo ubedljive, malo duhovite šale.

Link to comment

Znači ne valja?

 

Mene je iznervirala, ali ja sam cepidlaka. Kao i toliko stvari do sada, vrlo zanimljiv zaplet koji obično razočara na kraju, ali ovaj čak ni ne stigne do kraja, krene sa potpunim vrludanjem narativa još negde nakon sredine, radnja se odvija serijom neubedljivih klišea:

 

1. pandurka koji je u prošlosti nešto sjebala, pa se vraća za određeni slučaj, a čak i bez preke potrebe, nije da je neki najbolji detektiv ikada

2. sve vreme joj vrlo oštro oko šefa visi nad glavom, a u stvari radi šta god hoće

3. glavni lik ima naravno jedan tragic flaw koji je donekle bitan za početni zaplet (jedini zanimljiv deo... ičega) ali brzo izvetri i uopšte nije iskorišćen da bi je zavoleli

4. prosto svaki put kad treba da se nadomesti nemoguća misija u istrazi, to se da nerdu koji ispred kompjuterskog ekrana može da odradi bilo šta

5. glavni lik naravno ima lični bagaž prošlosti, potpuno sumanuto i zbrzano objašnjenu dinamiku sa bivšim mužem i decom koji kao da su tu tek da popune malo minuta i u pokušaju da dočaraju neki osećaj tenzije

 

Pored toga, par stvari koje su se dogodile u seriji su tolika rupčaga u tekstu da nije čak ni u pitanju "Je li logično ovo što se dogodilo" nego "Jebo te, ŠTA se ovo dogodilo, ovo nema smisla"

 

Prestao sam da marim potpuno negde na osmoj epizodi. Finale sam odgledao surovo po autopilotu, čačkajući po mobilnom telefonu vesti o ljudima koji misle da je Zemlja ravna.

Link to comment

Prestao sam da marim potpuno negde na osmoj epizodi. Finale sam odgledao surovo po autopilotu, čačkajući po mobilnom telefonu vesti o ljudima koji misle da je Zemlja ravna.

Seriju koju sam ja gledao ima samo osam epizoda :)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment

da, i ja sam pod utiskom pisao o sikfaku .. sto moze da zazvuci privlacno ali vise me je izvozala na suvo, ne preporucujem je

 

sa druge strane, slatko se ismejah uz katastrofi i onda real pleasure uz black mirror 3

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...