Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

soprani su po meni vrhunac umetnosti u serijama. dokle si stigao?
Aha, dobro da si se odao...znači, gotiviš taj suptilan pica-kriminal, a Sons of Anarchy je glorifikovanje bandi <_<
Link to comment

kakav pica kriminal covece. pisci sopranovih su ozbiljni geniji sa brodvejskim tonijima u dzepu i pre sopranovih emija.sinovi anarhije su mlitava vasarska zabava u poredjenju sa remek delom soprana, zapravo vecina serija jeste, izuzev wire, generation kill, it's always sunny in philadelphia i na trenutke carnivallea (shield, homocide i jos neke nisam gledao jos nazalost)recimo poslednjih dana sam razmisljao da je jedna od stvari koja mi smeta u serijama muka kada pisci ne mogu da zamisle dobar zaplet gde bi se radnja pokretala na osnovu psihe likova. tonijev odnos sa majkom i sestrom je neprejebiv, postoje kile genijalnih stvari sa polijem i tonijevom porodicom. karakteri se razvijaju, svaka epizode nije restart karaktera od cega pati nas supernatural, ali pre svega uzas od kalifornikejshna, ali najbolje je to sto pisci seku likove jako duboko i sve to pokrece radnju na jedan jako smislen nacin.nekoliko puta sam se raspao gledajuci sopranose:

- kada sjebava vlasnike prodavnice sportske opreme jer je happy wanderer- whatever happened to gary cooper?- obilazak sina u bolnici- Dzenis pokusava da napravi sesiju gde ce svi reci po nesto dobro o pokojnoj majci koju svi mrze. Neprijatna tisina i od droge razvaljeni Krispogledaj ova dva linka sto sam ostavio. prvo ovo sa vecerom, pa onda ovu zajebanciju sa bdenjem.Niko do sada nije uspeo da napravi ista slicno. Ikada

----dobre su fore kako se nekada odnose prema modernim pristupima psihi. recimo ova 'intervencija' ne uspeva, ali kada su njih dvoje sami kris se raspace

====Sydney Polack koji tada vec zna da ima neizleciv rak glumi obolelog od raka u sopranosima, zatvorenika-doktora
=====a i da vidis sta se desava kada se bajkeri sretnu sa psihopatama iz dzerzija

Edited by Hustler
Link to comment
soprani su po meni vrhunac umetnosti u serijama. dokle si stigao?
gledam 3 sezonujel smem da procitam tvoj post iznad ovog? nemo' da nisi spojlerovao delove koje si trebao da spojlerujes.
Link to comment

bolje da ne. nisu neki spojlovi, al meni je uvek sve bolje kada se dozivi po prvi put, unutar konteksta, a ne vako. pomenuo sam neke kasnije scene, ali ovaj youtube prozor si gledao. to je bdenje tonijeve majke

Link to comment

samo da se pridruzim hvalospevu Sopranosa, po meni jedna od najboljih serija ikad.iako ne volim reprize, dodje mi da ih odgledam jos jednom. koliki su promasaji ove nove serije sto pokusah da pratim, verovatno cu to uskoro i uciniti...edit: e da, dobro me podsetiste na Sons of Anarchy, skinuo i stavio na cekanje, moram da probam ovih dana

Edited by mr@ki
Link to comment
Niko do sada nije uspeo da napravi ista slicno. Ikada...
Potpis za sve receno o Sopranosima (mada se ne slazemo i za Anarhiju :P )Elem, scena sa Janice i Kinksima u pozadini je apsolutno remek delo. "Sacre blu..." :Hail: Pesma razvaljuje, pogotovu ova live verzija (iz '67). Kao Toni da ju je pisao himself.

cela verzija, sa scenama iz serije

Edited by ducca
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...