Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Ja gledao do pete epizode i batalio, nekako nikako nešto da se desi, smorilo me...

 

ako postoji neka serija koja nagradjuje gledaoca i u kojoj se nesto zaista desava to je ova.

 

stvarno me interesuje sta se nije desilo u prvoj epizodi ili trecoj, a trebalo je?

Edited by ParaPsycho
Link to comment

Motivi ne čine ritam. Recimo, John Gielgud i Ralph Richardson mogu da i ne rade praktično ništa, pa da drama bude intenzivna...

 

A, meni to što rade tvorci Rectifyja i nije lenji ritam, već prazno, pljosnato i tupo proseravanje.

 

Opet, možda ima gledalaca kojima je usporen Lucasov THX 1138 ili Wendersov Paris, Texas ili Bergmanova Tišina ili Tarkovskog Solaris i tako dalje i tako dalje. Ipak, svi ovi filmovi koje sam nabrojao su filmčine sa jakom unutrašnjom kompozicijom čiji je integralni deo i osobeni ritam obzirom da se ipak percipiraju u toku vremena.

 

Na drugoj strani, ti sa Sundanceove sprdačine od Rectifyja su obično prodavanje budalaštine i mogu da prođu pod sporo i ritam samo nekom koji zapravo ni ne voli puno da prati drame, pa mu se čini da jednako trpi takve gluposti ili gluposti poput filma Drive kao što trpi i iznad navedene filmčine.

 

Jednom rečju, nije lepo tući ljude sugestijama da gledaju dosadne gluposti samo zato da bi im ogadio odlične drame, koje su samo naizgled dosadne ili spore...

Link to comment

Hm, sad ni ja nisam siguran...

 

Tako ti je to kad učiš suprotne rečenice iz medija, a njihova jedina svrha je da odvedu suprotno od mozga...

Edited by Ajant23
Link to comment

koji lenji ritam kad ovaj u svakoj epizodi rokne nekog? :D jos dve epizode ostale do kraja sezone, inace.

 

Zadnje 2 jos ne videh pa ako su tu bila kakva krvoprolica bem li ga. U onoj sa motelom nije nikog roknuo ;) Samo sredjivao pumpu i gledao Olimpijadu. 

Link to comment

Tako ti je to kad učiš suprotne rečenice iz medija, a njihova jedina svrha je da odvedu suprotno od mozga...

 

Ova je od Danila Harmsa al' izgleda da ni on nije kao što je nekad bio.

 

No, u svakom slučaju, nije mi uspela fora, ne bih da je forsiram dalje.

:) 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...