Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Nema potrebe, Homicide jeste bitan i Wire izvire iz te serije, ali nije tog nivoa kao The Wire :D

 

Uopšte ne izvire. Homicide je baš daleko od Žice. Sam Homicide je bio jedna od zanimljivijih pojava na osrednjoj televizijskoj ponudi devedesetih. Bilo je svakako zanimljivo na Pinku naleteti na epizodu serije koju je režirala Kathryn Bigelow ili Barry Levinson ili Martin Campbell ili Tim Hunter ili Ted Demme, to ju je svakako činilo značajnom i ostavilo je izvestan sentiment posle škole, ali to je serija koja se čak ukrštala sa Redom i zakonom, imala likove koji gostuju odande :lolol:

 

Žica je imala svojih korena, ali od onih televizijskih je jedino bitan The Corner...

 

Homicide je jedino načelno bitan za podizanje nivoa televizijske produkcije, poput mnogo kvalitetnijeg Twin Peaksa ili Dosijea X koji je bio dosta lošiji od nje. Inače, sa Žicom deli samo Simona i Baltimor, a to nije baš toliko mnogo koliko se na prvi pogled čini...

 

Sve u svemu, Homicide je režijom, glumcima i nivoom produkcije bio odličan za to doba, ali je jako daleko ako se logično posmatra dramska klasa Žice...

Edited by Ajant23
Link to comment

moram da ishejtujem :(

pokušao juče da pogledam drugu epizodu i batalio seriju. jedan od razloga je i tragična gluma klinaca. pogotovo ovaj glavni mali i kao skeptični crnac

serija je krš. nasilna posveta osamdesetim, pogotovo kada uvale neku pesmu na silu (should I stay or should I go, npr).

niti ima dobre dinamike, niti ima nekih dobrih razmena replika, niti neke maštovitosti, niti je to uverljivo... nemam pojma na čega ste se toliko naložili.

 

John%2BDoman%2BThe%2BWire.jpg

Link to comment

 

 

Šta bi mi bio motiv da gledam The Wire?

 

Svi je hvale zbog...

 

Realno, ljudi preteruju. Prva sezona je ok, posle toga je dosadno do zla boga.

Link to comment

Zavrsih Stranger things..
Al` me skenjao kraj..

Menjam Willa za Eleven!  :(
9f0241b0-31fd-0134-b058-0a814d95abff.gif

Ok, what now? Videli smo serifa kako je ustekao hranu sa Bozicne zurke i zatim sve to + one kolacice koje ona voli, stavlja u mali sanduk u sumi van grada.. je l` je ziva ili nije? Bilo bi sranje da se samounistila u pokusajau spasavanja covecanstva, kad smo na kraju videli da je mali Will izbljuvao mini aliena u lavabo.. sto pretpostavljam znaci da ce se i u II sezoni juriti s njim.
NEKA JE OZIVE KAO SNOWA!!! 

 

Link to comment

Ne histerisi nego sagledaj cimbenike, naravno da je ziva i naravno da to zna serif koji joj ostavlja kekse a posle susreta sa celavcem iz vladine sekte. I sigurno nije gej poput snoua.

Link to comment

završio trapped. sjajna zabava, skandinavci kidaju sa tim novodobnim krimićima

tv varijanta agate kristi XXI stoleća

 

:)

Link to comment

Šta bi mi bio motiv da gledam The Wire?

 

 

Aj da probamo ovako: zato sto ce ti 9/10 ljudi reci da je najbolja serija te tematike ikad, a 6/10 da je najbolja serija ikad, generalno. Trulo je da tako necemu ne das sansu, ako nista makar zbog toga sto ces u suprotnom verovatno cesto biti u situaciju da se pitas da l je stvarno toliko dobra.

 

 

 

P.S.

Jeste

Link to comment

Eve, će gledam, skino već.

 

Nego sam odavno otkrio da sam malo čudan po pitanju serija; ne volim sam koncept serije i gomilu epizoda a ne volim ni da gledam koješta od filmova, serija, napucanih dokumentaraca i taaako...

Više volim da čitam knjižurine i slušam muziku.

No, sad sam u nekom imobilisanom stanju pa gledam kako da pametno ubijem vreme

Svojevremeno sam mislio da su Sopranovi neka melodrama sa elementima humora. Eto, prevario sam se.

Link to comment

završio trapped. sjajna zabava, skandinavci kidaju sa tim novodobnim krimićima

tv varijanta agate kristi XXI stoleća

 

:)

Ja se navuko na Islanđane, samo njih gledam :) Upravo završio Mannaveiðar, mini serija, 4 epizode.

Super mi je što kad pogledaš dve islandske serije i film, upoznao si sve glumce, verovatno ih na Islandu ima za jedno pozorište :lolol:

 

Onaj Case što je neko pominjao gore, se u originalu zove Réttur, a ameri su ga pokupili za remake...

Link to comment

Dakle, najverovatnije još jedan promašaj ili teško opterećenje da se iz slabih premisa razvije išta kvalitetnije. Umesto što sponzorišu svakakve osrednje evropske tvorce, bolje bi bilo da svojima daju više slobode i manje ih opterete, pa da sami stvaraju nove projekte.

 

Ali, džaba bilo, to je trend. Najsmešnije je što te korporacije verovatno prilično plate tvorcima originala da bi radili rimejk, a onda često vidiš po karijerama ljudi koji razvijaju projekat za američko tržište da je zapravo ta originalna ideja upravo ono što je najslabije i što ih najviše sputava. Dešava se i da sa daljim sezonama rapidno skače kvalitet kao u slučaju Homelanda zato što tek tada uspevaju da se više oslobode balasta koji im je nametnut još jednim apsurdnim rimejkom. A, pritom još i na internetu čitaš na sve strane da ameri kvare vanameričke vrhove snimajući svoje verzije. Blesavo...

Edited by Ajant23
Link to comment

Ja se navuko na Islanđane, samo njih gledam :) Upravo završio Mannaveiðar, mini serija, 4 epizode.

Super mi je što kad pogledaš dve islandske serije i film, upoznao si sve glumce, verovatno ih na Islandu ima za jedno pozorište :lolol:

 

Onaj Case što je neko pominjao gore, se u originalu zove Réttur, a ameri su ga pokupili za remake...

Da zapravo je ovo neka uslovno rečeno treća sezona, jer su neki likovi i okruženje isto (iako su prva i druga sezona bile 2009-2010). Sa druge strane novi je koncept (nije epizoda za epizodu) i nije više legal drama već punokrvna krimi serija.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...