Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Umesto da se uhvati za Robot Chicken. Žena je pisala skečeve za 1 Robot Chicken, pobogu! Neki rade decenijama da bi dosegli takav vrhunac komedije, a Bloom je tu počela karijeru!

 

Što se Spielberga u Stranger Things tiče, meni je to nategnuto poređenje. E.T. asocijacije postoje samo utoliko što klinci kriju malu od shady government agencies i voze se okolo biciklovima, a sa Close Encounters of the Third Kind ne vidim ama baš nikakve veze. 

 

Sa druge strane, natprirodni monstrum koji ubija sitnu decu naočigled nesposobnih odraslih, dok se ista deca ne udruže i unište ga praćkom i telepatijom, to je sve It + Firestarter, očigledno da ne može očiglednije biti.

 

ti o skriptu a ja (i ovaj clanak) o reziji, razgovor gluvih.

rezija je tu 100% spilbergovska, koga briga za par kingovih fazona u prici.

cudoviste je uzasno promasena investicija, da nije sve te scene u obrnutom svetu nakalemio zvakom direktno iz "Panovog lavirinta" strchale bi jos gore.

Link to comment

 

 

Andrew Liptak on female characters:

“[Stranger Things] replicated the feel of a 1980s movie right down to the fact that it was a boys’ adventure, and it only focused on that. All the girls in the series, and all the women, were basically relegated off to the side.

 

:isuse:

Link to comment

Naravno da je nebuloza. Same osamdesete su se razlivale i dijahrono i žanrovski/tematski.

 

Nametanje priče o "boys' adventure" je naknadna subverzija koja formira jedan homogen i naizgled dosledan privid ideologije filma osamdesetih što nipošto nije tačno.

Edited by Ajant23
Link to comment

ne mogu da verujem da je parodija trecerazrednih filmova proslog veka ovoliko ocenjena  :isuse:

 

@toni hvala ti sto si me zajebo, dodjes mi 8 sati...jbt mogao sam spavati osam sati vise

Link to comment

PoI je odlična, naročito kad se zaleti negde oko kraja druge sezone i početka treće. Mana joj je što 4 sezone imaju 20 epizoda, a peta sezona rastura i ima samo 12 epizoda.

Hannibal je kompleksnije pitanje. Ima svoje momente i to epske, ali i gluposti.

Obe su vredne utošenog vremena.

Hvala ti.

Link to comment

ne mogu da verujem da je parodija trecerazrednih filmova proslog veka ovoliko ocenjena  :isuse:

 

@toni hvala ti sto si me zajebo, dodjes mi 8 sati...jbt mogao sam spavati osam sati vise

bate, sori, ali nit je parodija, nit su u pitanju trecerazredni filmovi. jbg, napisao sam da se meni svidelo.

bez uvrede, ali ako su ti to bili trecerazredni filmovi, mozda bolje da nadjes neki drugi hobi, tipa spavanje :fantom:

Link to comment

mrzi me tražim dal pričer ima zasebanog dragutina, no, juče okašnjeno pogledah poslednje dve epizode i, i, i, maestralno

 

puk koji nije čitao strip, davi s fazonima tipa: sve ih poubijaše... ne znajući da (uz određene flešove u stripu), radnja počinje upravo iz dajnera de sede na kraju prve sezone

 

kapa dole roganu, i nestrpljenje spram ekranizacije u drugom delu serijala

Link to comment

da li neko zna kako se na imdb-u mogu sortirati serije po oceni? htela bih da vidim sve serije koje imaju iznad 9 ali ne vidim kako.

 

A Inace ontopi: stranger things mi nova omiljena serija  :thumbsup:

Edited by rajka
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...