Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Ja sam, evo, posle 8 nedelja emitovanja konačno stigao da se posvetim Stargate Universe-u, i moram reći da sam svih 9 epizoda odgledao u dva dana. Izuzetno sam iznenađen, u pozitivnom smislu. Od sprdačine koja je bila klasičan popkorn SF sa bauljanjem po srednjevekovnim šatorima planeta galaksije do kojih se dolazilo kroz zvezdane kapije, stiglo se do vrlo ozbiljnih SFepizoda, kakve su bile recimo od treće do sedme. Zaista dobro štivo. Osma, sa svojom time loop pričom, je takođe zaista veoma dobra, a super je što su je onako završili, jer je jasno da je to poruka u poruci za treću grupu. Ulazak Destiny-ja u zvezdu da bi se napunila energijom :wub: - nemam reči! :) Ono što me već ozbiljno iritira jeste buđavo komunikaciono kamenje zahvaljujući kojem su oni malo-malo pa u noćnom klubu na zemlji, i uopšte kada vidim taj aspekat koji je sve prisutniji baca mi se pegla. Ali, baš je dobar bio taj SF osećaj u prvih nekoliko epizoda, posebno zato što sam očekivao da će se već do sada pojaviti horde našminkanih surlaša-fajtera sa planete Klingon. Kad ono, ide klasična borba za preživljavanje male, izolovane grupe u dubinama svemira, jurnjava za resursima i štednje istih. Sjajno! Nažalost, surlaši koji mašu Bath'let-ima nas čekaju pre ili kasnije, to je Stargate, ali za sada zaista uživam, pa dok traje...Trebam li da spominjem da mi se od ćerke US senatora baš pušta stolica, retka ali obilna? Ilaj rula :Hail:

Edited by Filipenko
Link to comment
Trebam li da spominjem da mi se od ćerke US senatora baš pušta stolica, retka ali obilna? Ilaj rula :Hail:
moram da priznam da sam imao slicno misljenje do pocetka ove epizode, dok nije pocela lepo da se izvija sva utegnuta. taj delic serije je dovoljan da joj oprostim mnooooogo toga :Dslazem se i za kamenje, smaraju...a sto se tice Alaine Huffman, cekam samo da je Robert Carlyle opamprci i to sve na oci Younga... na moju zalost, do toga verovatno nece doci, tako da, avaj pusti snovi :(
Link to comment

bbc ima seriju paradox, koju opisuju kao british flash forward :Dskidam epizodu, pa cu javiti utiske, ali nesto posedujem osjecaj da nece biti mnogo bolje od ff

Link to comment
bbc ima seriju paradox, koju opisuju kao british flash forward :D skidam epizodu, pa cu javiti utiske, ali nesto posedujem osjecaj da nece biti mnogo bolje od ff
Meni je sranje. Smorili su prvo sa muzikom koja je uvek dramaticna do jaja, a na kraju rasplet :isuse: Da sam ranije znao kako je opisuju ne bih ni gledao.
Link to comment

hvala nekome ko je preporucio 30 rock !!!! hiljadu puta :Hail: odgledao sam prve dve epizode i bio u fazonu .. mwah ... a onda je dosla treca koja je oduvala. sad ubrzano zavrsavam drugi serijal :D :lol:

Link to comment

ja stigao do 15. epizode 30 rock. gledljivo je, zavrsicu sigurno prvu sezonu, vrlo moguce i nastaviti, ali kako ste je ishvalili ochekivao sam ne znam sta. generalno, sale mi djeluju usiljeno, a i smorile su me malo te serije u kojoj su svi likovi neki chudaci. mada mi niko od likova ne smeta previse [osim crnca, kako se god zvao, stravicno je dosadan]

Link to comment

Trti rok je smor. Ne kapiram ko to može da gleda, ali dobro, kad ima onih koji gledaju humorističku seriju o vrlo ružnom Jevreju kukavici od 50 kila koji u slobodno vreme izigrava privatnog detektiva, seriju o zabludelom piscu koji mora nešto da kara, ili pak film o skupini Jevreja pod komandom vrlog Jenkija koji nemačke vojnike deru žive na području okupirane Evrope, zašto se ne bi našle izgubljene duše koje gledaju i ovo.

Link to comment

Ne treba zaboraviti da koliko sutra kreće Steven Seagal: Lawman, koji teži da pomeri granice rijaliti šova:

His movies have grossed more than $2 billion worldwide. He is an expert martial artist with a 7th-degree black belt in Aikido. He's considered to be in the same class of action hero as Sylvester Stallone and Arnold Schwarzenegger. However, Steven Seagal isn't just an action hero in the movies. For almost 20 years, Seagal has been working as a fully commissioned deputy with the Jefferson Parish Sheriff's Office in Louisiana. In addition to going out on patrol, Seagal is an expert marksman who has worked with their SWAT team and has instructed Jefferson Parish officers in firearms and hand-to-hand combat.Steven Seagal Lawman will allow fans to ride shotgun with Seagal as he and his hand-selected elite team of deputies respond to crimes in progress. Then, when Seagal goes off duty, the cameras will continue following him as he pursues his many ventures, including musical performances and philanthropic efforts in Jefferson Parish and New Orleans.
Link to comment

Ja sam prazninu u repertoaru iskoristila da se posvetim Stargate Universe. Moram da priznam da sam se prijatno iznenadila, jer nikada nisam bila obozavalac cele fransize, zato sto nikada nisam mogla da shvatim kako visokotehnoloski raszvijena civilizacija obitava u pecini ili selu i koristi lasersko koplje, i izgleda da su tek napustili kameno doba, al nema vezeSGU je zaista dobro iskoristio vecnu temu "Lost in space", cak ni likovi nisu iritantni, za sada, e, jedino sto mi ide na onu stvar je "komunikaciono kamenje", tu sam skoro na ivici da ubrzam te delove, i ako nastave da skoro trecinu epizode trose na bljutave posete Zemlji to cu sigurno i uciniti.SGU ima sve uslove da opstane nekoliko sezona, sto ne bih rekla da ce se desiti sa FlashForward i V

Edited by Arkadija
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...