Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

 

 

The Night Manager stars Tom Hiddleston and Hugh Laurie have ruled out a second series of the BBC1 spy thriller.

There had been reports that the BBC were considering a follow-up to the hit John le Carré adaptation, but Hiddleston said “the story feels complete” as the pair promoted the show in the US.

According to the Sunday Mirror, Hiddleston, who played spy Jonathan Pine and is now hotly tipped as the next James Bond, said: “As it stands, Pine exists for six hours in a mini-series. The story feels complete.

“I know the rumours about it extending, but none of that is real.”

Co-star Laurie, who played arms dealer Richard Roper, agreed, saying: “It’s based on a novel, we’ve got to the end of the novel and John le Carré has yet to write another novel, so in cold practical terms, no, we’re done.”
Link to comment

Zar nije to bio film, onaj sa Sašom Grej? :unsure:

 

Jeste, ali on je samo posluzio kao inspiracija. Bukvalno su zadrzali samo naslov, a prica je nova. Uzgred, Soderberg je ovoga puta samo producent, reziju i scenario potpisuju dvoje autora. 

Link to comment

Zavrsi se prva sezona Billions, kakvi su utisci?

 

Izgleda da ce biti i druge sezone.

vracala scene koliko mi bi zao sto je gotovo. sjajna gluma, tekst, obrti. poslednja epizoda je pravi umetnicki sjaj serijskog tipa zabave.

Link to comment

Zavrsi se prva sezona Billions, kakvi su utisci?

 

Izgleda da ce biti i druge sezone.

Mnogo propusta, lutanja i pucanja u prazno.

Jaka ekipa, tanak rezultat.

Može kao popuna kad baš nema ništa drugo da se gleda...

Link to comment

Gledao sad prve četiri epizode The Girlfriend Experience, deluje mi prilično bezveze. Idu po šablonima doskočica, sve je prilično frigidno, drama se jedva vuče.

 

Sama serija slabo da imalo ima nivoa ionako slabog Sodebergovog filma. A, sam Soderberg sumnjam da je išta posebno radio na njoj, osim što je možda tvorcima serije dao autogram po odjavnoj špici...

Link to comment

outlander... sad sam na 13-oj epizodi prve sezone... ima bas dosta dosadnog seksa, zar ne? i prilicno sporo napreduje radnja, ali to valjda omogucava da se upiju detalji svakodnevnog zivota...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...