Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Dosadni su isključivo zbog prenapisanih dijaloga, odnosno serijskih monologa koje besomučno trpaju u svaku scenu. Inače su zapleti zanimljivi, likovi se OK razvijaju, sve odlično izgleda... a onda neko krene da besedi po šesti put na istu ili sličnu temu.

 

Kad bi se autori pomirili sa tim da ne mora svaka razmena rečenica da se pretvori u soul-searching monolog o prirodi autoriteta i nasilja i bića ljudskoga, bilo bi lakše i nama i njima. Primer: vide nešto u vodi - mrtvog kita, šta li - kapetan kaže "Spustite čamac u vodu", a onda krenu svi da se gledaju okolo jedan u drugog, sve kao nešto razmišljaju, tajno glasanje, da bi šef palube rekao "Slažem se." Onda se njih dvojica još malo značajno gledaju, pa skoknu do kabine na privatnu debatu o strategiji preživljavanja na pučini :yawn2:

Link to comment

Oprostio sam im svo razvodnjavanje limunade radi one House of the rising sun scene. Kako je dečkonja potegao glasne žice. :hejlara:

Mana je što ima mnogo oscilacija i praznih dupliranja u drugoj sezoni, neke epizode tj. uglovi su totalno nepotrebni, promašeni i površno napisani.

 

Pa valjda ne znaju ni oni kako da popune. Sindrom druge sezone/knjige.

 

 

Odgledao prvu sezonu Eastbound and down. Ima smesnih scena ali generalno je truba. Jedino cinjenica da nemam sta drugo da gledam me moze naterati da pogledam i drugu sezonu.

 

Weenie podaj nesto kratkog formata (do 25min epizoda) i vedrog duha (par 1 hvatanje za stomak po epizodi).

Link to comment

Weenie podaj nesto kratkog formata (do 25min epizoda) i vedrog duha (par 1 hvatanje za stomak po epizodi).

 

Ako nisi već gledao, Archer. 

 

y5WNhIu.gif

 

Ako jesi to, možda nisi Rick & Morty:

 

JYU89BL.jpg

 

Ako se protiviš animaciji iz verskih razloga i preferiraš meatbags, Crazy Ex Girlfriend:

 

Link to comment

@JC

 

Sta si gledao od ovih za koje se smatraju najboljim?Znam samo da Filadelfiju gledas.Seinfeld?The Office?Arrested Development?Napisi svakako sta si sve gledao, jer mozda si propustio nesto za sta smatram da si pogledao.

 

Ja bih na tvom mestu pogledao Married wuth Children. :D

 

Nedavno sam pogledao Parcs and Rec, ali ne bih ti to preporucio.

Link to comment

@ Weenie

 

Ako izuzmemo South Park i Simpsonove, Beavis and Butthead  Dr.Katz je bilo nesto sto mi se mnogo svidjalo (eh ti studentski dani u BG, zavrsava se pregled lige sampiona, pa Dr.Katz, pa SP na B92 :wub:

 

Archer kupljen (vidim 8.8 na imdb), za ostalo cu videti kasnije obzirom da me cekaju i 3 epizode Vinila (nisu valjda sve po 2 sata kao i pilot :ph34r:  )

 

@ ricma

 

Hvala i za tvoje preporuke, nesto ce se probrati :thumbsup: .

 

 

edti: Family Guy zaboravih gresna mi dusa :(

Edited by John Coltrane
Link to comment

Archer je genijalna stvar, ovde se često pominjao (mislim da sam na PPP i čuo za nj)...

 

imMyR8p.gif

 

... a glas naslovnom liku daje Dr. Katzov sin.

 

Taman imaš mesec dana da odgledaš šest sezona, jer sedma počinje 31. marta.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Kad smo se već uhvatili kratkog i smešnog - vini zvanićno ti skrećem ti pažnju na review. Mislim da je tvoj sokak™.

 

Lujoljubitelj ne mora, reko je vedro

Link to comment

dabome, zna se da je meni omiljeni crtac bojack horseman ^_^ dobar je i archerara, ali je ipak na dalekom drugom mestu.

 

nego, vratile su se ribe™

 

serious.gif

Edited by Calavera
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...